JUWELIERS Bouwmeester Gerrand Rugduels Op de voorgrond Ton Pronk en Cees Groot staan, waarbij de voorsprong de mist inging en met veel moeite één of twee punten binnenkwamen. Om van de ne derlaag tegen Fortuna maar niet te spreken. Neem de matches tegen Blauw-Wit, de Volewijckers, Rapid en voor veertien dagen, tegen D.O.S. De Utrechtenaren waren voor de rust nergens en een drie nul voorsprong was aan de lage kant geweest. Met veel pijn werd het uiteindelijk een 32 zege, die voor velen beslist niet bevredigend was. Ons tweede en derde doelpunt waren in Utrechtse ogen presentjes, een stelling, waar vele Amsterdammers pre cies zo over dachten. Wat koop je, als verliezer, echter voor zo'n stelling. Niets, maar als winnaar zit er toch ook een onplezierige kant aan. En de meest onplezierige kant is voor ons, dat onze ploeg een half uur soepel draait, om de rest van de speeltijd in de horten-en-stoten-versnelling te gaan lopen. Ineens is de cadans weg en gaan we over tot de orde van paniek-voetbal. Wat doen we daar tegen? De oorzaak opsnorren! Allicht! Nu onze kansen tot een minimum zijn gereduceerd, we tamelijk veilig op de rang lijst staan, is er gelegenheid te experimenteren. Radicaal. De wedstrijd in Enschede, tegen Sportclub, die we op heel slappe wijze verloren, kan dan toch nog winst afgeworpen hebben. Ajax 2, door allerlei oorzaken gedwongen met amateurs en juniores uit te komen, verloor van Excelsior 2 met 01 en van Z.F.C. 2 met liefst 30. Alhoewel nog aan de top van de ranglijst, heeft de kampioenskans een lelijke deuk gekregen. Ajax 3 is j.l. zondag dan eindelijk het ongeslagen record kwijtgeraakt. In Utrecht werd met 01 van U.V.V. 2 ver loren. De voorsprong op nummer twee bedraagt echter nog vijf punten, zodat er vrijwel geen kou aan de lucht is. Nu verder geen steken laten vallen, vrienden. Voor de rest nog steeds voetbalrust. BROWN Heiiigeweg 1 2, Amsterdam-C Telefoon 36541 3

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1962 | | pagina 3