we aan honderdzeventig stuks. De Ajax-schare geeft met milde hand. Een woord van dank aan al deze clubvrienden en vriendinnen lijkt ons dan ook niet misplaatst. Ook de mannen van het comité woorden van hulde voor de wijze, waarop zij de decembermaand in de feestelijke rood-witte kleuren zetten. Prima werk, vrienden! Met de Kerstdagen en Oud/Nieuw geen voetbal, dus bij „moeder thuis gebleven". Of die dat nou zo erg lollig vond Maar in ieder geval gelegenheid om over het gepasseerde jaar te mediteren, of de balans in ruwe trek ken op te maken. Misschien viel het financiële gedeelte mee. Zo ja, dan heeft de Inspecteur der Belastingen er ook nog iets aan. Wat het voetbal betreft was 1961 voor onze club geen daverend jaar. Meer een jaar, zo tussen pruimen en krenten. Het eerste- en tweede elftal raakten de titel „kampioen van Nederland" kwijt. Voor de Cup voor Bekerwinnaars werden we door Ujpest uitgescha keld, doch voor de Intertoto behoren we nog tot de laatste vier. Een zeer behoorlijke prestatie. De amateurs, seniores en juniores, deden het best en ook dit seizoen draaien de ze afdelingen weer goed. Hierover dus geen zorgen. Het eerste elftal staat op de tweede plaats. Nu kunnen we na tuurlijk zeggen prachtig, maar in wezen is er geen reden om hemelhoog te juichen. Het elftal is geen schaduw meer van twee seizoenen terug. De halflinie is onzes inziens sterker, dan in het kampioensjaar, maar de voorhoede is lelijk afgezakt en ook de achterhoede ligt sterk beneden het niveau 1959/60. Er verdwijnen teveel ballen in ons net, die er in genoemd seizoen beslist niet inkwamen en de voorhoede mist kansen, waarnaar indertijd niet eens werd omgekeken. Zo zeker was men van zijn zaak. Goal- getter H. Groot, komt nog weinig in het stuk voor en ook de anderen maakten en maken diepe inzinkingen door. De oorzaak? Daar kunnen we over gaan redetwisten, maar de feiten liggen er. Natuurlijk hebt u gelijk, als u beweert, het uitvallen (door een knietje) van Petersen, heeft het elf tal geen goed gedaan en ook het door elkander husselen van het team is niet „the right way". Akkoord, maar hoe veel wedstrijden hebben we dit seizoen met 20 voor ge- ALLEMAAL hartelijk dank, die bij de jaarwisseling even aan onze club dachten. Dat waren er nog al een paar. Uit het binnenland kwamen de beste wensen bij bosjes en uit het buitenland bij dozijnen. Dank u wel, namens bestuur en allemaal een honderd procent 1962. In alle opzichten, wat de zonzijde van het leven betreft. Nu we deze regels schrijven is de decemberfeestkluif af gekloven! Het St. Nicolaasbezoek aan onze jeugd had, zo als altijd, een prettig verloop, maar toch lijkt ons dit feestje voor de verandering eens in een andere vorm te gieten voor bespreking vatbaar. Lieden met leuke ideeën voor! De jaarlijkse vreedzame strijd met de Scheidsrechters Vereniging Amsterdam (klaverjassen en biljarten) waarbij de Sint even binnenwipte was, zoals te doen gebruikelijk, een hoogtepunt in het clubavondseizoen. Zo ook de instuif (met oliebollen) voor clubavondbezoekers op 5 januari. Natuurlijk werd er geklaverjast waarbij „de keien" aardige prijzen in de wacht konden slepen. De „schlemiele-prijs" vond uiteraard ook een baas, maar of de winnaar tot de categorie „keien" behoort, lijkt ons in strijd met de titel. De kienavond, niet zo druk bezocht als andere jaren, had eveneens een gezellig verloop. De clubavond-commissie, bijgestaan door de resp. echtgenoten van dit quintet, kan dan ook op een uitstekend geslaagde avond terugzien. Hoe de heren het ieder jaar maar weer voor elkander boksen zo'n uitgebreide sortering prijzen op de feestelijk versierde tafel te leggen, is en blijft een raadsel. Wel geteld kwamen

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1962 | | pagina 2