MELCHERS OLIFANT JENEVER Oö borrel voor Ajaoiedenï zorgden voor een gelijke ruststand. Een kei van een blun der van de A.D.O.-goalie, gaf Prins een opgelegd pandoer en dat betekende al heel goedkoop de leiding. Een ver op dringen van de Haagse defensie bezorgde Westra open uit zicht op de roodgroene doelman, met gevolg Ajax op satijn (31). We hebben dat werkelijk gedacht, vooral toen Feldmann, Westra en Prins kansen kregen, die vrijwel niet te missen waren. Vrijwel niet te missen! Dat „vrijwel" was echter net een woord te veel, want zo als u zult begrijpen, de kansen gingen de mist in. A.D.O. putte er moed uit, nam de aanval over en scoorde (middels een corner in tweeën waarom de laatste tijd die malle vertoning, net zo mal als het te pas en te onpas gooien van de bal door de doel man haar tweede tegenpunt. Mogelijk werd de bal van richting veranderd, maar we hadden sterk de indruk dat onze keeper niet geheel vrij uitging, 't Is toen nog even „knijpen" geworden, doch Guus van Ham en zijn mannen wisten verder onheil te voorkomen. Door deze uitslag en de nederlagen der concurrentie staat het tweede weer op de eerste plaats. Blauw Wit met een match minder ge speeld kan ons elftal met één punt passeren. Maar, wij hebben de punten binnen. en beter één vogel in de hand, dan. AjaxDe Vole wijekers (21) is een match geworden, waarbij ca. 18000 liefhebbers volop aan hun trek zijn ge komen. Een zeer vlot gestart en geen moment loslatend groen-wit heeft er alles aan gedaan de strijd tot het laat ste arbitrale muzikale toontje spannend te houden, 't Is wonderwel gelukt. Vanaf de aftrap trokken de Volewij- ckers ten aanval en rap kwam onze defensie, onder aan voering van Ouderland (Piet speelde prima), tot de onaan gename ontdekking, dat de enthousiaste Over 't IJ-ers, de voetbalkunde niet bij moeder thuis hadden gelaten. Tien lange minuten probeerden zij aan een gunstig uitziende score te gaan bouwen éénmaal kropen wij als dat mogelijk zou zijn vies door het oog van een paknaald voordat De Groot Brothers en hun secondanten kansen kregen de overwinningsprijs te gaan realiseren. Bijna daar hebt u het weer bijna, was het meteen raak, edoch een egocentrische Petersen stond de openingstreffer een kilo meter in de weg. Waarom in godesnaam? Een simpel trek- balletje had twee geheel vrijstaande Ajacieden laten we korting aftrekken 90% kans gegeven, nu werd de penningmeester haast op onkosten gejaagd. Petersen wilde n.l. het zijnet verwoesten. Het nylon bleek solide. Tot drie maal toe gaf onze linksbuiten, die vermoedelijk met ge dachten associaties aan „the show goes on" rondliep, zo'n totaal waardeloos nummertje weg. De portier van de pont jongens moet er zeer dankbaar voor geweest zijn. En, naar we aannemen, hij niet alleen. Piet Keizer, jongleur par excellence, dacht er het zijne van, wandelde, toen hij de kans schoon zag, langs drie tegenstanders, liet en passant de ex-Ajax-doelman Van Hilten nog even aan de bal rui ken en mocht vervolgens de klappen in ontvangst nemen. Vreugdeklappen zoals u onmiddellijk door hebt. Polak, voelde er heel veel voor door die 10 stand een diepe kras te halen. Vakkundig en zeer moedig optreden van vriend Hoogerman voorkwam, dat een uitgelaten Volewij- ckers-schare de lucht inging (heeft met buskruit niets te maken). We kregen van de ref een dikke vijf minuten om elkander te vertellen, hoe smakelijk we het zondagse voet balmenu wel vonden. De rode- en de groene kool-kleuren zullen beslist niet naast elkaar in de bak hebben gelegen. De fluit van de heer Aalbrecht uit Hoek van Holland was nog koud, toen de Volewijcker Soetekouw de spel regels verkeerd interpreteerde. Visser, (met Pronk en Ouderland) de grote steunpilaar van de laatste weken, mat de afstand naar het blonde hoofd van Henk Groot correct; een wanhoopsgebaar van doelman Van Hilten haalde niets uit (02). Vroeg in de middag dus al schone uitzichten op een gezellig, vochtig napraatje aan de tapkast. Schaft en zijn makkers veegden echter de modder nog eens na drukkelijk van hun „Perry van der Kar", gingen manhaf tig pogen de cadans uit onze ploeg te halen. Onbegrijpelijk, maar het lukte. Wel liepen Keizer, Swart of Petersen nog vaak met serieuze bedoelingen in de richting van de heei Van Hilten individuele pogingen die zeker drie geheide kansen opleverden, doch het niet verder dan kansen brach ten maar in het spel van ons team was geen lijn, zelfs geen dun lijntje, meer te ontdekken. En de Volewijckers gingen door. Onvermoeibaar! Op jacht naar een tegenpunt. Met Hoogerman, Ouderland, Pronk en Visser in de vuur linie hield onze verdediging tot tien minuten voor het ein de stand. Toen viel er een bres. Een vrije trap daalde bij de geheel vrijstaande Boogaard en Hoogerman had het na kijken. (21). „Volewijckers" zag uiteraard mogelijkheden voor een verdeling van de buit. Van Mourik en zijn strijd makkers zetten daar benen en hoofden voor. De steeds weerkerende V-attaques werden afgeslagen en met Ajax in de aanval floot de ref het hele stel de kleedkamers in. Volewijckers had met ere verloren. Wat koop je er voor? Niet veel, maar de Mosvelders zullen het o.i. dit seizoen wel redden. Opstelling: Hoogerman, Van Mourik, Ouderland, Visser, Pronk, Muller, Swart, Keizer, D. Groot, H. Groot en Petersen. Ajax 2 trok naar de mijnstreek en bracht Rapid 2 een zware nederlaag (16) toe. Met drie punten voorsprong op Blauw-Wit 2 (dit elftal heeft echter twee wedstrijden minder gespeeld) staan onze reserves op de eerste plaats. Nog twee partijen en de helft zit er op. We gaan niet slecht! Van het amateurfront geen nieuws. Alles afgelast! BROWN N.V. DISTILLEERDERIJ VAN J. J. MELCHERS Wz. - SCHIEDAM 8

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1961 | | pagina 8