American Qorner Kalverstraat 16-18, Amsterdam Wat de competitie betreft: in Eindhoven is het tussen P.S.V. en onze ploeg een tam partijtje geworden. De Eind- hovenaren kwamen met één en wij met drie invallers uit. Ben Muller stond aan de kant, Keizer nog geschorst en Henk Groot ziek. Invallers: Visser (prima gespeeld), Kees Smit en Jan Dahrs. Tot overmaat van ramp viel Cees Groot na twintig minuten uit (geblesseerd) en werd vervangen door Westra. Heel goedkoop kwamen we op 01. De Zweed Svensson kopte de bal in het door Bals verlaten doel. Nog voor de rust werd het door Louwers weer gelijk. Dik in de tweede helft schoot Piet Ouderland ons team naar 12, echter niet genoeg voor de zege, want tien mi nuten voor het eindsignaal werkte Kerkhoffs de knikker achter Hoogerman. Gelijk dus (22), waarmede zowel P.S.V. als wij (en Feijenoord) tevreden konden zijn. Thuis tegen V.V.V. wonnen we met 31. Voor de rust voetbal om de klanten weg te jagen. Stug verdedigen van V.V.V. en wij maar zoeken naar de weg waar doelpunten vandaan moeten komen. Rust 00. Na de thee vond Piet Keizer eindelijk een gaatje. Voor deze voetbalartiest soms om te grienen soms om hemelhoog over te juichen groot genoeg, de bal er feilloos in te jagen. Kees Smit (in valler voor Ouderland) gaf toen een mislukte hakshow weg, waardoor Hoogerman naar het net mocht. (11). Er was nog ruim een kwartier over voor correctie van die fout, of beter voor het redden van de overwinningspremie. Sjaak Swart, kon des avonds tegen zijn vrouw zeggen: „kind, met Sinter Klaas zit het wel goed." Tweemaal had onze nationale rechtsbuiten, die helemaal niet meer in internationale vorm steekt, de bal er in gekledderd. Drie tegen één dus en een punt op Rotterdam ingelopen. Niet ontevreden 's avonds in het mandje, alhoewel we toch met beter voetbal voor de dag moeten komen. Al is het al leen maar vanwege de klandizie. Ajax 2 liet op een bij veld van het Olympisch Stadion twee punten liggen. Kort voor het einde leek de winst bin nen, doch Blauw-Wit 2 met o.a. Sparendam in de gelede ren, schoot voor het scheiden van de markt tweemaal raak. Daar gingen de „two points" plus nog iets Tegen lijstaanvoerder P.S.V. 2 deden Van Ham en zijn makkers het beter. D.w.z. de overwinning kwam in De Meer terecht, maar qua voetbal was het huilen. Vooral voor de rust. P.S.V. speelde voetbal en bij ons hadden ze er wel eens van gehoord. Geheel tegen de verhouding bleef het tot aan de thee gelijk, daarna heeft het niet lang ge duurd of Prins zorgde voor 21. Het spel van onze ploeg werd door de voorsprong rustiger en kreeg P.S.V. geen kans meer iets aan de score te doen. Einde 31 (Vesters?) De reis naar Veendam hebben we meegemaakt. Half tien de deur uit en tegen negen uur er weer in. In de trein Rapid, dat zo tegen middernacht thuis kon zijn. Leuk, als je getrouwd bent! Een prachtig sportpark daar in Veen- dam. In de tijd van de D.U.W. met handkracht geen ma chine aan te pas gekomen klaar gespeeld. Vele sportvel den, een zwembad (50 meter baan), een „overdekte" en ruime kleedkamers. Ontvangst door tegenpartij prima! We brachten het volgende elftal in het veld: Van der Werf, Severijnsen, Ruyter, Van Ham, Oldenziel, Beek, Koghee, Westra, Vesters en Feldmann. Drie juniores dus we heb ben het in het begin van deze kroniek met u er over gehad die het uitstekend deden. Vooral Oldenziel! Die knapen redden het wel. Schaaphok, al$ spil was samen met Guus van Ham een voor de Veendammers vrijwel niet te nemen hindernis én als de geelzwarten er langs kwamen stonden daar altijd nog Ruyter, Severijnsen en Van der Werf. On ze doelman heeft er een paar moeilijke schoten keurig uit gehouden en daar die tegen het einde van de match vielen, we stonden met 01 voor, redde hij zo'n beetje de wed strijd. Prima gedaan, Wim! In de voorhoede, bestaande uit Feldmann, Vesters, Westra, Koghee en Beck, deed het binnentrio goed werk. De Don speelde een rustige partij de ref had geen kind aan hem en gaf vriend Beek, zo uit de A.V.B. in betaald voetbal, blijk, dat hij met steun van zijn strijdmakkers wel iets bereiken kan. Come on, boy, flink van je afbijten en laten zien, dat je er bent. Koghee speelt niet „link" ge noeg, neemt te veel hooi op de vork en wil overal tegelijk zijn. Dat gaat nu eenmaal niet. Uitkijken en krachten ver delen, vriend, 't Zal je spel ten goede komen. De Veen- dammers, prettige tegenstanders, konden qua voetbal niet tegen onze luitjes op. Dat de score zo laag bleef kwam hoofdzakelijk op rekening van de doelman. Die knaap heeft er heel wat schoten van Feldmann, Vesters, Westra en Koghee uitgehouden. Zonder hem had de nederlaag veel groter geworden. Enfin, we waren dik tevreden met die Waar gaat het over De wedstrijd van Ajax Ja, maar ook over de gezellige sfeer, de prettige bediening ende voortreffelijke keuken in de De 100.000 voor voorzitter Melchers 6

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1961 | | pagina 6