SJAAK SWART Sjaak Swart in de aanval. Dirk de Ruiter belet hem gevaarlijk te worden AJAX-DE VOLEWIJCKERS een half uur schokken en bonken. Bij aankomst op Schip hol bleke bleekgezichten, die meer dan blij waren weer op vaderlandse bodem te staan. Ook daar hebben we begrip voor. De loting halve finale Intertoto heeft plaatsgevonden. Feijenoord thuis tegen Banik Ostrava en wij naar Tsjecho- slowakije om Slovan Bratislava uit te schakelen. Nu kun nen we met een staal gezicht zeggen „boffen we even", maar dat doen we beslist niet. We hadden die brave Slo- vanen liever in het Olympisch Stadion het veld zien opko men, maar helaas, die pret was niet voor ons weggelegd. We zullen wederom de lucht in moeten en achter het „ijze ren gordijn" een balletje trappen. Nu heeft dat gordijn voor onze mensen weinig geheimen meer. We weten zo'n beetje, wat daar al of niet te koop is en hoe Hongaren, Tsjechen en Oost-Duitsers tegen het opgeblazén varkens leer trappen, maar toch moet de meneer, die voor ons loot, voortaan een beetje gezelliger blijven. Niet dat we bang voor een uitwedstrijd zijn, verre van dat, maar om het met Jimmy Greaves te zeggen: „home sweet home!" 't Zou nu net iets voor ons zijn, die Tsjechen van de fi nale weg te houden, 't Kan, want die lui kennen ons beslist niet en voor dat zij goed weten wat voor vlees er -in hun kuip zit, moet de slag gevallen en de buit binnen zijn. 't Verrassingselement dus! Voorlopig hebben we nog de tijd. Als de tulpen in bloei staan we kunnen een bos meenemen (uit Amsterdam) gaan we de grens over. 't Zou machtig mooi zijn als we als tegenprestatie de zege in ontvangst konden nemen. Naar we gelezen hebben gaat in Rotterdam de finale. Wat ons betreft, mag Feijenoord als tegenstander onder de schijnwerpers staan. Hope so! Over 't algemeen zijn Italianen gezellige lui. Houden van zingen, lachen en een dutje doen. We weten het uit ervaring. Ook zijn ze rap geneigd iets te beloven, zelfs stèllig te beloven. Eveneens uit ervaring is ons dat be kend. Maar tussen beloven en doen ligt een wereld van verschil. Dat geldt niet alleen voor hier, maar ook voor andere landen en zeer zeker voor Italië. Natuurlijk kan men iets vergeten, komt in de sjiekste families voor, maar als je nu driemaal belooft zelfs via telegrammen dat je op visite komt en je blijft weg, kijk, dan man keert er iets aan je opvoeding öf aan je verstand, 't Is ons Ajax dan heel kort geleden overkomen. Er zouden heren later één heer uit Italië komen om naar een speler te kijken, die in aanmerking kwam voor een verblijf onder de Italiaanse zon. Die zon de hagel knettert ter wijl we deze regels schrijven tegen de ruiten kunnen we warm aanbevelen. Vooral in het voor- of najaar! Die heer is niet verschenen. Weggebleven zonder boe of bah! Houdt vermoedelijk zijn ripóso in de schaduw van een pluk olijfbomen, of vermaalt met een glimlach over dat naieve volk uit Paesi Bassi zijn rijkelijk met condi overgoten Gnocchi alia Romana. Niet leuk van deze Italiaanse heer, pardon, Signore. Niet leuk tegenover ons, maar nog min der leuk tegenover de speler waarop het oog van de Ita liaanse scout was gevallen. Alle krantenberichten, alle fancy bedragen ten spijt (wij hebben geen bedrag ge noemd) voorlopig geen „a rivederla" tegen een clubmak ker, die naar Milano vertrekt. Sigarenmagazijn Pontanusstraat 54 - Amsterdam-O. Telefoon 740707 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1961 | | pagina 5