Vrolijk Kerstfeest Gelukkig 1962 Bij de Jaarwisseling Het Bestuur van de A.F.C. ,,AJAX" wenst leden, donateurs, personeel, adverteerders, bestuur K.N.V.B. en zusterverenigingen een van Gebr. Walvisch 1 overgang naar de volgende ronde vaststond. Zesduizend toe schouwers het leek wel of achter die zes een nul stond, zo'n geluid juichten hun favorieten hartstochtelijk toe. En wij? Ach, onze jongens hebben zich prachtig geweerd, konden met opgeheven hoofden de arena verlaten, hadden geen ogenblik de sportiviteit uit het oog verloren en als zeer goede verliezers de nederlaag geaccepteerd. Algemeen commentaar: „Zij speelden beter, maar toch hebben we kansen op een beter resultaat gehad." Weer hetzelfde lied, weer die chagrijnige melodie, samen te vatten in: het slecht geplaatste balletje, het mannetje, dat niet vrijliep, niet de vrije ruimte opzocht, stil staat, als hij de bal niet heeft, niet goed „timede", adem te kort kwam etc. etcKlei nigheden, die het verloop van een wedstrijd bepalen, die een negatieve score kunnen betekenen, die een Europa- Cup, of wat voor een internationale beker ook, uit de prijzenkast houden. Het wil er bij ons niet in, dat voetbal lers met aanleg, met reputatie, deze kleinigheden niet aan of af kunnen leren. Kwestie van brains? Toe nou, een spe ler uit de Eredivisie hoeft over de aangehaalde kleinig heden niet te piekeren, 't Is alleen een kwestie van zich concentreren, vooruit zien of aanvoelen wat gebeuren gaat. Goede oud-voetballers op de tribune kunnen u vooruit ver tellen wat er op stapel staat, voelen de spelsituaties aan komen en dat zou de man op de grassprieten, die gecon centreerd speelt, niet kunnen? Nogmaals, het wil er bij ons niet in. Punt, uit! Die kleinigheden, die onvolkomenheden, die ons altijd maar weer in grote matches er net naast doen grijpen, moeten we kwijt. Vandaag niet, dan morgen. Te beginnen bij de jeugd. Wat in andere landen kan, kan bij ons ook. Wat Engelse, Franse, Italiaanse etc. jeugdploegen op de groene zoden leggen, kunnen wij soms let wel soms ook. Diverse jeugdtoernooien hebben het bewezen. Waar om zouden de seniores het dan niet kunnen? Een zaak van trainers en trainen? Jack Reynolds zei altijd: „Van ezels maak je geen renpaarden", maar van renpaarden mag men verwachten, dat ze lopen als renpaarden, maar beslist niet als ezels. Trainers hebben we in ons landje genoeg en goede trainers ook. De onvolkomenheden uit het Neder landse spel halen, dat „pietsie", dat de doorslag moet ge ven, bijbrengen, is de grote kunst. Het niet in hardheid, zware mandekking, harde slidings, „doorhalen" etc. zoe ken, is „the right way" naar beter voetbal. En, daar moe ten we naar toe. Altijd in het huis van Pierre Snot rond dwalen is niet leuk en wordt knap vervelend. Maar. en dat is nu net iets om lekker op te schieten, de speciale jeugdcompetitie is van de baan. Secretaris Jeugdcommis sie, de heer H. Smit, heeft er in ons vorig clubblad enige bittere woorden aan gewijd. Van het „binnenlandse front" valt met betrekking tot dit punt dus weinig of niets te verwachten. We zullen het louter en alleen in eigen kring moeten zoeken. Dat zijn we niet alleen van plan, maar doen het ook. Het staat als de bekende paal. Het feest van de Cup voor Cup-winnaars is voor ons afgelopen. Met één onnozel doelpunt verschil viel het doek. Jammer, want we hadden graag Atletico op bezoek gehad. Van Mourik en zijn mannen hebben hun uiterste best gedaan, zijn in Budapest met ere afgewezen. Pech voor ons, dat Piet Keizer de reis per vliegmachine niet aandurfde. We hebben er begrip voor. Er zijn men sen, die angst hebben voor een spin, een muis, een hond etc. Die angst valt niet weg te praten, al klets je als de man van de brug. Zijn meespelen had net dat ene doel punt kunnen schelen, waarmede we niets ten nadele van Dahrs willen zeggen. Jan heeft zijn best gedaan en was hij er in de laatste minuut niet onderuit gehaald deze daad schreeuwde om een penalty dan waren de bloemen voor hem geweest, 't Heeft niet mogen zijn en zo konden Hoogerman, Van Mourik, Ouderland, Visser, Pronk, Mul ler, Swart, gebr. Groot, Dahrs en Petersen (de man van het tegenpunt) met lege handen in de plane stappen. Het laat ste gedeelte van de terugreis is geen pretje geweest. Vanaf München zware storm en dus de riemen vast. Meer dan Donateurs en Leden zijn zeer tevreden met KOLEN en OLIE Raamgracht 13 en 59, Tel. 244383 Kijkduinstraat 40, Tel. 125037 Gaarne verstrekken wij Inlichtingen 3

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1961 | | pagina 3