Herman Kuiphof (Sportkroniek) Uit de Ziekenkamer Staat u mij toe, u er op attent te maken, dat er een feitelijke onjuistheid schuilt in de opmerkingen van „James" over de SPORTKRONIEK in uw blad van okto ber j.l. Ons wordt verweten, dat wij geen aandacht zouden heb ben besteed aan uw wedstrijd tegen Ujpest, maar daarbij wordt niet gemeld, dat ons blad voor de persconferentie, welke uw vereniging blijkens datzelfde artikel van de heer „James" heeft gehouden, NIET is uitgenodigd. Overigens zult u in het komende nummer van ons blad wel degelijk opmerkingen aantreffen over de beide wed strijden tegen Ujpest. Wij kunnen echter niet van alle woensdag- of donderdagavondwedstrijden verslagen opne men in een blad, dat des maandags verschijnt. Indien dat, wat Feijenoord betreft, toch is gebeurd, dan slaat dat uit sluitend op de matches voor de Europa Cup, die nu een maal bij zonder-sterk in de aandacht van het publiek staan. Hoe belangrijk uw ontmoetingen voor de Cup der beker winnaars ook mogen zijn, ze staan toch niet op hetzelfde niveau als de Europa Cup-wedstrijden. (Ik bedoel niet: technisch, maar uit een oogpunt van algemene publieke interesse). Overigens spijt het mij, dat de belangstelling, die wij aan kwesties rond Ajaxspelers hebben moeten be steden, enkele malen onaangename affaires betrof. Ik ver zeker u met nadruk, dat dit waarachtig geen zaak van ge noegen scheppen in andermans moeilijkheden is geweest, maar hopelijk kunt u er begrip voor opbrengen, dat op een bepaald moment over dergelijke zaken niet langer te zwijgen valt. Wat ons betreft, komt Ajax uitsluitend op prettige wijze in het nieuws, maar helaas spraken de feiten soms een andere taal. Ik zou het wel op prijs stellen, als u naar aanleiding van deze korte opmerkingen, in uw clubblad op een en an der wilt terugkomen, waar er m.i. een onverdiende blaam op de SPORTKRONIEK is geworpen. Voor uw medewerking in deze ben ik u erkentelijk. ONDERSCHRIFT Ter voorkoming van misverstanden, hierboven het gehele schrij ven van de heer Herman Kuiphof. Wat de persconferentie betreft, wij nodigen nooit dag-, week of sportbladen uit, onze invitatie loopt over het A.N.P. en het was „De Oude Heilige aan het woord mij niet bekend, dat bij het doorgeven hiervan, de Sportkroniek blijkbaar een uitzonderingspositie inneemt. Zeer zeker zullen wij hiermede in de toekomst rekening houden. Dat de Europa Cup belangrijker is tegenover het publiek dan de Cup voor bekerhouders is iets, dat ik in mijn artikel zelf reeds bevestigde, desondanks ligt de verhouding GEEN ENKEL WOORD over AjaxUjpest tegenover pagina's lectuur over FeijenoordTottenham Hotspur m.i. wel een beetje heel erg scheef. Over de belangstelling welke u rond „kwesties" met Ajax-spelers naar voren meende te moeten brengen, wil ik kort zijn; een paar maanden geleden ben ik hierover nader in details getreden. Ik denk er niet aan, om fouten welke zich ongetwijfeld ook bij Ajax-spelers voordoen, door dik en dun te verdedigen, meende er alleen door feiten te noemen goed aan te doen, uw wel zeer sterk op de voorgrond tredende veroordeling van onze jongens enigszins te moeten afremmen. Voor u persoonlijk vind ik het jammer, dat deze negatieve houding jegens Ajax, blijkbaar niet van de Sportkroniek maar meer van u persoonlijk uitgaat. Immers naast uw in genoemd blad destijds beschreven wandaden van Ajax-spelers, meende u er persoonlijk nog het nodig aan toe te moeten voegen in de Velper Courant (Velp toevallig de woonplaats van scheidsrechter Bronkhorst), en nu een paar weken geleden weer een heel onaan genaam artikel over onze speler Co Prins in de Wereldkroniek. Het voetbal in Nederland is er beslist niet zachtzinniger op ge worden, maar om door het schrijven van grote artikelen over steeds 2 spelers uit dezelfde vereniging daarin verbetering te brengen, meen ik toch wel te moeten betwijfelen. Tot besluit wil ik hier gaarne aan toevoegen, dat ik in de toe komst niets liever zou willen, dan vriendschap en goede samen werking met u en uw orgaan De Sportkroniek. Wij vragen geen voorrang bij bewieroking, maar wensen evenmin afgekraakt te worden daar waar het niet aangebracht is. Mocht u soms eens twijfelen over het een of ander, bel mij dan gerust even op, ik sta altijd gaarne te uwer beschikking, wetende, dat wij elkaar in de sport nodig hebben. Hopende op een prettige, sportieve samenwerking reken ik er op spoedig eens een borreltje met u in het Ajax-stadion te mogen drinken. JAMES. Bij het ter perse gaan van dit blad bereikte ons het on aangename bericht, dat onze talentvolle linksbuiten Peet Petersen, dinsdag j.l. is geopereerd (knietje). Wij wensen Peet een spoedige algehele genezing toe en hopen hem over enige maanden weer langs de lijn te zien snorren. BROWN Geschenken voor de Honkbalkampioenen 20

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1961 | | pagina 20