Televisie Goed zo Ajax Ajax 3 Blauw Wit 3 Radio en Gramofoons n.v. The Electric Gramophone Uit de Ziekenkamer door slechts enkele verenigingen is niet bepaald Nederlands. Maar in Spanje zijn er geen fundamentele verschillen tussen Barcelona en Real." Voorts: „Juventus en Milan hebben slechts een andere „Mecenas"Ajax en Feijenoord echter verschillen op alle pun ten." Geen paradox Ik zou zeggen wanneer er twee topclubs moeten zijn, dan hebben zeer zeker deze beide, maar natuurlijk ook an dere, doch dit laat ik hier nu even buiten beschouwing, er alle belang bij dat de ander zo sterk mogelijk is. Een Feijenoord heeft belang bij een sterk Ajax, en omgekeerd. Ik geloof dat hieraan veel te weinig wordt gedacht. Als Ajax onderaan bengelt (heb ik alleen in 1911/12 meege maakt) en Feijenoord staat „auf einsamer Höh' dan is een FeijenoordAjax het tegendeel van attractief en verre van een kasstuk. Onder de huidige omstandigheden en me de blijvend binnen het kader van meergemeld artikel geldt: Een sterk Ajax. Prachtig. Maar dan ook een sterk Feijen oord. Paradoxaal? Welnee, noodzaak tot behoud van het niveau, alsmede als prikkel tot een verder opvoeren daar van. En voor het overige, een Mecenas, mits buiten de interne zaken blijvend (waar vind je die?) is nog zo gek niet. ANDRÉ B. MELCHERS (Sr) Het „Derde" begon deze wedstrijd met het idee, dat Blauw Wit 3 de laatste weken met een inzinking te kam pen had. Niets bleek echter minder waar. Vanaf het eerste begin een echte AjaxBlauw Wit-ont- moeting. De eerste amateurelftallen vochten als van-ouds voor de overwinning en het moet gezegd worden: het ge luk was aan onze kant. Vóór de rust was Ajax iets sterker en bevestigde dit door Bartelsman, die met een waarlijk prachtige kopbal ons een 10 voorsprong bezorgde. Na de thee heeft Ajax minstens 20 minuten met de rug tegen de muur gestaan en Pater- notte komt in deze periode een pluim toe. Zeker won Pie- ter toen de wedstrijd voor ons. Perrier maakte daarna (toen de „storm" geluwd was) met een bekeken boogbal de tweede goal, waarna Haze- windus, goed doorzettend no. 3 voor zijn rekening nam. De Stadionbewoners scoorden verdiend tegen alvorens Worst, na prachtig samenspel van de gehele voorhoede de stand op 4—1 bracht. Jongens, we staan nu 5 punten voor op Blauw Wit. Zijn nog ongeslagen. Denk er echter wel aan dat er nog een zwaar programma te wachten staat, o.a. H.R.C. 2 en D.O.S. 3 „uit". Misschien zou onze trainer J. v. d. Veen op de „uit"- wedstrijden met ons mee kunnen gaan. (Als dit clubblad verschijnt is de ontmoeting tegen H.R.C. 2 waarschijnlijk reeds gespeeld). Geregeld trainen ons best doen wie weet zit er een „ongeslagen" predicaat in. H. B. Dank voor je bijdrage, Henk. Mogen we vast op je rekenen T. M. (directie: Jaap van Praag) Spui 6 - Telefoon 245105 - Amsterdam-C. Een ploeg, die op papier althans, doch ook „naar rang en stand", behoort te wezen heel wat mans, bijt somtijds in het zand tegen rivalen die „qua stand" van minder klasse zijn. Enfin u kent dit alles, want het is een oud refrein. Maar 't is verheugend naar mijn smaak. Niets gaat zo gauw vervelen en schenkt zo weinig sportvermaak dan „van het veld zien spelen". Een treffend voorbeeld vond ik wel AjaxDe Volewijckers. Voor, want het goot weer als de hel, slechts veertienduizend kijkers(?) Dit schreef althans een ochtendblad doch 'n sportblad wist te melden dat twintigduizend man, deels nat, zich rond het veld opstelde. Na afloop gingen we druipnat naar 'n fijn en pittig kroegje. Dat Volewijckers is me wat; een fijn en pittig ploegje. 't Is waar, een derby houdt altoos zijn plaatselijk karakter. Dan ziet men dat de bolleboos niet altijd slaagt, maar zakt er. Rood-Wit zit niet wat dat betreft direct in Abrams schoot. Ik weet niet of u het beseft: ZES MAAL een stadgenoot! Verdiend gewonnen, buiten kijf. Doch met d'oneven goal. Waar, bovenal in 't slotbedrijf, steeds weer gevaar in school. Ik zei het al, dat Volewijck is pittig, maar ook fair. Houdt van een frisse, open strijd en zonder enig „air". Rood-Wit op 20 aangeland nog geen minuut na rust stelde een ieder langs de kant pas helemaal gerust. Want Ajax heeft in deze kamp zich van zijn taak gekweten. Ook na 21 (en 't werd geen ramp) heeft het niet stil gezeten. Ook in die fase van de strijd heeft Ajax niet gefaald. Geen raakte er zijn hoofd nu kwijt. Die eindstand werd bepaald wijl Muller, Pronk en Hoogerman thans feilloos bleven spelen. Jong Volewijck moest afzien van de punten nog te delen B. S. LE MARCHÉ Ere-voorzitter, de heer Marius Koolhaas, is al enige we ken ernstig ziek. Zware longontsteking. Volgens de laat ste berichten is er een gunstige wending gekomen en gaat het met onze Ere-president langzaam de goede kant op. Marius, namens alle Ajacieden, houdt je taai en een spoe dige algehele beterschap. BROWN 19

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1961 | | pagina 19