'ome /v^en^e^ ome \Vo n^e Hoewel een gewonnen en een verloren wedstrijd tegen het sterke Ujpest uit Budapest een eervol resultaat is, was het nadelig saldo van één doelpunt voldoende ons uit de volgende ronde van bekerhouders te wippen. Vraagt men mij of de 13 nederlaag een m.i. juiste uit slag weergeeft, dan moet ik zeggen, onze jongens verdien den meer. Een duidelijke overtreding tegen Ger van Mou- rik bij het eerste Ujpest-doelpunt, een geheide overtreding tegen Jan Dahrs in het strafschopgebied, een afgekeurde goal van Henk Groot, zou een voor ons gunstiger resultaat zeker niet onbillijk gemaakt hebben. Denkt u nu niet, dat ik hiermede iets ten nadele van de West-Duitse scheids rechter wil zeggen, integendeel, de man had het zeer moei lijk en moet ongetwijfeld wel door de zeer eenzijdige hou- 4 ding van het publiek aan het twijfelen geraakt zijn. Bij iedere overtreding tegen Ajax een daverend applaus voor de scheidsrechter en een doodse stilte bij een fluitsignaal tegen een Ujpest-speler, brengt de meest nuchtere natuur weieens een paar seconden in twijfel, en ik kan me best indenken, dat juist bij het uitblijven van iedere reactie van het publiek deze één of twee seconden juist voldoen de zijn, om niet meer op de overtreding terug te kunnen komen. Om als bezoekende Vereniging daar in Budapest een wedstrijd te winnen, moet men de doelpunten wel zeer nadrukkelijk stellen, en komt het voordeel van een thuis wedstrijd wel heel scherp naar voren. Overigens gebied de waarheid mij te zeggen, dat een kleine overwinning voor Ujpest zeker het juiste resultaat geweest zou zijn. Ujpest heeft een prachtig elftal en de wijze waarop iedere speler steeds meespeelt, ook (of mis schien zelfs juist) als hij niet in het bezit van de bal is, is werkelijk bewonderenswaardig, dat presteert bij ons niet één Vereniging. Al bij al dus een zeer eervolle nederlaag, waarvan wij werkelijk wel iets hebben kunnen leren. Over de trip zelf is niet veel te vertellen, Budapest doet een beetje aan Amsterdam uit 1944 denken, weinig auto's, overvolle oude trams, en matig geklede en niet erg fleu rige mensen. Wij kregen een prachtige brochure over Bu dapest, waarbij de fraaie kleurenfoto's mij sterk deden denken aan de prettige dagen van vfoeger toen het in deze stad prettig-toeven was. Men is overigens zo verstandig deze brochure te verstrekken bij het vertrek van het vlieg veld, hetgeen voldoende voor zichzelf spreekt. De ontvangst was uitstekend, en de Hongaren hebben niets nagelaten ons het verblijf in Budapest zo aangenaam mogelijk te maken. De vliegreis heen was prachtig, en te rug nog mooier tot boven Nederland. Toen kregen we nog een half uurtje waarin we alles meemaakten wat een vlieg reis onaangenaam kan maken. Storm, regen, mist, slinge ren en stampen, met als resultaat bleke gezichten en op roerige magen. Érg jammer, vooral nu er onder voetballers zoveel over vliegen gesproken wordt, angstig was het ge lukkig niet, maar wel erg onaangenaam, een troost, dat men zoiets op zee, of zelfs in een autobus ook mee kan maken. Voor de Intertoto-demi finale hebben wij tegen het ster ke Bratilawa geloot. Hoewel dit een uitwedstrijd voor ons zou moeten zijn, kan ik u wel mededelen, dat de kans groot is, dat deze wedstrijd in Amsterdam gespeeld zal wor den. Daar wij geen interesse hebben aan verre uitwedstrij den, zullen wij onzerzijds niets nalaten, om het spelen van deze wedstrijd in Amsterdam mogelijk te maken en heb ben wij de nodige stappen hiervoor reeds ondernomen, hopelijk lukt het. Zoals u waarschijnlijk reeds uit de sportpers hebt ver nomen, bestaat er een grote kans, dat de Intertoto-wedstrij - den volgend jaar niet meer zullen plaats vinden. Voor verenigingen als Feijenoord en Ajax zou mij dit toch wel spijten, want ongetwijfeld hebben wij het afge lopen seizoen veel good-will gekweekt, voor het Neder landse voetbal, maar ook voor onze clubnaam in het bui tenland. Hopelijk vindt men nog een compensatie, waarbij men dan tevens tegemoet kan komen aan de bezwaren van een te lang gerekt seizoen. Verder zal de K.N.V.B. in ieder geval een oplossing moe ten vinden om de bovenste 4 plaatsen attractief te houden, want zou men dit loslaten, dan blijft er van de competitie van de ere-divisie niet veel meer over. Het scherp obser veren van de 4 best-geplaatste teams en het berekenen van de mogelijkheden om bij deze topplaatsen te komen, heeft nu al burgerrecht in ons land gekregen. Misschien kan men het, indien nodig t.z.t. compenseren met het geven van belangrijke premies voor deze succes volle ploegen. Misschien heeft u het artikel in Het Parool van de heer Rien Balt gelezen, waarin o.a. over onze parkeerproblemen gesproken is. Kort hierna heeft dit blad een schrijven van het K.N.V.B.-bestuur afd. Amsterdam opgenomen, dit laat ste als zijnde een kleine rectificatie. Hoewel ik het afnemen van 2 velden uit het bestaande Ajaxcomplex toch werkelijk een beetje waanzinnige ge dachte vind, en ik niet begrijp dat men aan de gedachte om een andere Vereniging in haar geheel over te plaatsen voorbij is gegaan, wil ik toch wel vaststellen, dat ik er geen moment aan gedacht heb, dat dit boosaardige plan van de voorzitter van de Afd. Amsterdam K.N.V.B. is uit gegaan. Wat mij wel verwonderde is, dat men dit onderwerp reeds in voorgaande besprekingen naar voren had gebracht, en dat het zich daarbij wel degelijk handelde om parkeer gelegenheid ook voor de nieuwe ijsbaan. Dat de Bond dit plan tegenover de Gemeente niet direct afgewezen heeft, maar ons integendeel wel daarna voor een bespreking uit nodigde met de Gem. Inspecteur, vind ik onjuist, en zeker waar bedoelde voorzitter onze belangen direct had moe ten dienen, juist om als initiatiefnemer van de ijsbaan iedere schijn te vermijden. Vreemd doet het dan ook aan, dat in de „protestbrief" van de afd. Amsterdam staat, „dat de hoognodige parkeerruimte niet in de eerste plaats voor de ijsbaan werd beoogd." In de tweede plaats dus wel heren Bestuurderen van een voetbal-organisatie? Overigens niets dan lof, voor de wijze waarop de heer Jaspers bij ons protest direct achter ons is gaan staan. Kwam de wens van de inspecteur Lichamelijke Opvoe ding anders ook niet op een beetje vreemd tijdstip. 26 jaar bestaat ons stadion en 26 jaar hebben wij nooit iets ge hoord van ontlasting van de straten van het Betondorp, maar nu bij de opening van de ijsbaan bestaat er plotse ling gevaar bij brand. Overigens is de situatie in iedere willekeurige straat van bijvoorbeeld Amsterdam-Zuid voor de Brandweer precies hetzelfde, alleen met dat verschil, dat de versperringen daar permanent zijn, en bij ons 3 uur per 14 dagen. Hartelijk dank aan alle heren die medewerken het par keerprobleem bij ons op te heffen, maar niet ten koste van het Ajax-gezin. JAMES A.v.WEESs.Zn. distilleerderij likeurstokerij wijn- importhandel AMSTERDAM EINDHOVEN 17

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1961 | | pagina 17