JUWELIERS Bouwmeester Gerrand van de Grootebroekers een woord van respect. Vooral na de rust onze voorhoede prima; uitblinker Gunther de Haan. T.W.M. 3Ajax 4 Juniores B (05) Met 05 werd deze match gewonnen, maar, jongens, het spel liet veel te wensen over. Samenspelen is één van de belangrijkste onderdelen. Zullen we afspreken, dat dit de volgepde keer gebeurd?? J. C. VAN DIJK De heer J. Wolterink zond onderstaande berichten van: D.C.G. 2Ajax 2 Juniores A (27) Op de verlaten liggende Velserweg heeft A2, vooral de eerste helft, een goede wedstrijd gespeeld. Spoedig was het duidelijk, dat D.C.G. de huid zo duur mogelijk zou ver kopen. 't Mocht Henk Wiebes en zijn kornuiten niet deren, want het was verbluffend goed voetbal, dat zij te zien ga ven. Met mooie aanvallen over de vleugels en prachtige through-passes zetten zij de D.C.G.-defensie onder druk en haar doelman moest bij de goede schoten van Cor Peil en Ron Sweering handelend optreden. Na 20 minuten schoot Ron Sweering raak (01). Steeds golfden de aanvallen op het D.C.G.-doel af en het was Cor Peil, die de stand op 02 bracht. Ron Sweering zorgde voor nummer 3 waar mede de rust kwam. Nadat de stand tot 05 (Peil en De Vries) was opgevoerd scoorde D.C.G. tegen. Wat er ver der gebeurde was niet veel bijzonders meer. Via 16 werd de uitslag 27 (doelpunten van Van der Berg). Z.S.G.O.Ajax 2 Juniores A (33) Reeds spoedig kon Rob van der Berg de score openen. Verder liet Z.S.G.O. het voorlopig niet komen. De achter hoede met de doelman aan 't hoofd gaf geen kansen weg, door steeds op het juiste moment in te grijpen. De voorhoede van Z.S.G.O. liet zich ook niet onbetuigd. Door een misverstand tussen Henny Cruyff en Piet Borst kon de linksbuiten met een kopbal gelijk maken. Direct na de rust gelukte het Rob v.d. Berg met een mooi schot Ajax aan een voorsprong te helpen. Piet Borst verkeek zich echter op een zacht schot waardoor de stand weer gelijk was. Z.S.G.O. „drukte door", maar nu toonde Piet zijn capaci teiten. Toch namen de tegenstanders de leiding. De rechts buiten ontving de bal achter de lijn, de club grensrechter vlagde, doch de ref liet doorspelen. De fraaie voorzet die Heiligeweg 1 2, Amsterdam-C Telefoon 36541 volgde werd keurig ingekopt (32). Henny Wiebes zorgde echter voor een verdeling der punten door een voorzet van Johan Schipper ineens op zijn slof te nemen en de keeper kansloos te passeren. Lijnden 1Ajax 3 Juniores A (12) Het bleek al spoedig, dat beide ploegen hard voor de overwinning wilden werken. De eerste aanvallen waren voor Ajax, doch door te lang talmen, kon de Lijnden achterhoede steeds ingrijpen. Na ongeveer 20 minuten werd het door de stug doorzettende Ger Uittenbosch 01. Lijnden vocht nu om de achterstand weg te werken. Met kunst en vliegwerk bleef de voorsprong behouden, totdat een vrije schop even buiten het strafschop gebied de ge lijkmaker opleverde. Rust (11). Na de thee een sterk aanvallend Ajax. Steeds werd de bal via goede combinaties naar de voorhoede gespeeld, maar succes bleef uit. Ook de voorhoede van Lijnden zat niet stil en moest Daan Schalm in actie komen. Bij een enorme kogel van Ger Uittenbosch stond de paal in de weg. Het spel golfde op en neer, en een gelijkspel scheen een feit, tot enkele minuten voor het einde een door Frits Vonk genomen vrije trap werd ingezet en de bal buiten bereik van de keeper in het net rolde. Met deze stand (12) floot de scheidsrechter voor de laatste maal en was de zege binnen. Een aardige wedstrijd met vooral in de tweede helft goed spel. V.V.A. 5Ajax 6 Juniores B (04) De eerste helft werd er niet best gespeeld. De voorhoede liet de nodige kansen onbenut door slecht schieten of zelfs de bal finaal te missen. Reeds na enkele minuten was het 01 en vermoedelijk werd dit de oorzaak, dat enige spelertjes meenden het nu maar alleen te moeten doen. Natuurlijk verkeerd. In de tweede helft ging het aanmer kelijk beter. Zonder al te veel moeite werd de score naar 04 opgevoerd. De laatste goal ontstond uit een straf schop. Jongens nog even het volgende: Wanneer één van de spelertjes wordt gewezen op fouten, die hij maakt, dan be horen jullie allemaal te luisteren. Het kan ook voor jullie van belang zijn. Meestal is dit het geval. Dus precies zoals op school of thuis: gehoorzamen! J. WOLTERINK D.C.G. BI—Ajax BI (1—7) Ook aan de Velserweg hebben de BI juniores hun zege tocht voortgezet en de uitslag 71 in ons voordeel liegt er niet om. Toch hadden de D.C.G.-ers blijkbaar het voorne men zich niet als een lammetje naar de slachtbank te la ten voeren. Gedurende de eerste 10 min. vielen zij ver woed aan, maar onze achterhoede gaf geen enkele kans weg. Met een prachtige kogel, van verre afstand gescho ten, opende midvoor Klaas van Dijk de score. Nog vóór de rust werd de stand door hem en rechtsbinnen Brouwer op 30 gebracht. Spoedig na de thee ontstond er een klein misverstand in onze verdediging, ten Kortenaar kon de bal niet klemvast krijgen en de stand was 13. Onze voor hoede had echter spoedig het antwoord klaar. Gesteund door de voortreffelijk spelende Johan Cruyff werd het spoedig door hemzelf 14, 15 door v. Dijk, weer onze linksbinnen 16 en door pechvogel Hans Driessen (2x een stomp in zijn gezicht, geheel onopzettelijk overigens en eenmaal een bal pardoes midden in zijn „aangelaat") 17. Rest me nog te vermelden dat we een jarige in ons midden hadden, nl. aanvoerder Ernst Bouman (trakteerde op heerlijke bonbons!) Na afloop was er nog een traktatie van een gewezen jarige in de afgelopen week n.l., Henny Schuts. Een feestelijke dag dus, gezien ook het mooie re sultaat van ons Nederlands Elftal in Budapest. Zeg, jongens, wie had ook weer een gelijk spel in het koffiedik gezien?? VAN ENS Blauw Wit jun. B2Ajax jun. B2 (11) Ook na deze zondag bleven de B2 juniores ongeslagen, doch een fel om de overwinning strijdend Blauw Wit heeft ons echter één punt kunnen afsnoepen. Van de aftrap af zaten de Blauw-Witters direct voor onze doelman Prevoo, maar de achterhoede kon het gevaar voorlopig bezweren. 14

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1961 | | pagina 14