LANGE HOUTSTRAAT 10-12 DEN HAAG-TEL.1172.90* een handjevol prachtige kansen, maar 3x stonden paal en lat een doelpunt in de weg. Het bleek toen al dat onze verdediging tegen het opportunistische aanvalsspel van R.C.H. weinig antwoord had. Dit resulteerde ook in een penalty, omdat Cees Ruiter in uiterste wanhoop de taak van onze „goalie" overnam. Het werd toch 10 voor R.C.H. Nog vóór de rust stonden we met 21 voor, maar Vrou we Fortuna had toen ook wel erg medelijden met ons. Ten eerste belandde een hoge voorzet van Tom Fens zonder dat iemand de bal aanraakte (alleen de wind) in de uiterste bovenhoek, en ten tweede werd een onbetekend rolballetje een doelpunt, omdat de R.C.H.-keeper, op zó veel effect van het veld niet rekende. De tweede helft zak ten wij steeds verder af en was er van goed voetbal geen sprake meer. Met kunst en vliegwerk hielden wij de score ongewijzigd, mede dank zij enige goede saves van Ronny Boomgaard, die zijn vorm zag groeien, naarmate de ande ren afzakten. Eindstand 12. En toch leerzaam!! K.H.F.C. Jun. Al—Ajax Jun. Al (0—12) Er valt van deze wedstrijd uiteraard weinig te schrijven; de uitslag zegt reeds voldoende. Ons elftal speelde prima en de doelpunten ontstonden dan ook uit dienovereenkomstig spel, hetgeen tot tevreden heid stemt. Ook willen wij constateren, dat gedurende de eerste 15 minuten, toen een 40 voorsprong ontstond, alles lukte, zoals tegen R.C.H. nu letterlijk alles MIS-lukte. Ruststand 08. Hulde aan het gehele elftal voor de concentratie, die het heeft getoond om tot het eindsignaal in goede combina ties te proberen, K.H.F.C. naar een grotere nederlaag toe te spelen. Dit is de juiste spirit, jongens, want zowel de leiders als spelers van K.H.F.C. waren jullie dankbaar voor het vertoonde spel. Ajax Jun. Al—T.Y.B.B. Jun. Al (11—0) Ook in deze wedstrijd gold dat „de eerste klap een daal der waard is Binnen 15 minuten hadden we een 30 voorsprong en daardoor was de tegenstand gebroken. Met goed voetbal, waarbij Cor Peil en Lex Brakel als vervangers optraden voor Henny Schipper en Cees Ruiter (mee naar Veendam met Ajax 2) en uitstekend voldeden, werd de score regelmatig opgevoerd. Rust 50. Na de rust waren het alle goede doelpunten die het eindresultaat 110 lieten noteren. Ajax Jun. A3Blauw Wit Jun. A3 (21) Deze wedstrijd werd in een volledige mist gespeeld, zo dat het slechts mogelijk was 1/3 van het speelveld te over zien. Uit een dubieuze penalty nam Blauw Wit een 10 voor sprong. Hoewel wij technisch beter speelden, kon dit toch niet in doelpunten worden gerealiseerd. Nog voor de thee zagen wij onze jongens naar de middenlijn teruglopen en bij nadere informatie bleek, dat Tom Nagel de bal in het Blauw Wit-doel had geschoten. Dezelfde speler maakte ver in de tweede helft er 21 van. Hoewel de druk op het Zebra-doel verder toenam, werd de score niet meer ver hoogd. HENK SMIT „Hij heeft het voetbal in de benen, Sint, maar met zijn mond „Foei Piet met gulle hand De ZouavenAjax A Juniores 1 (07) Op deze stralende zondag werden wij verrast door een buitengewoon prettige ontvangst in een prachtig Gem. Sportpark te Grotebroek. Een schaduwzijde echter was, dat twee jongens het niet de moeite waard hadden gevonden bericht van verhindering te sturen en zonder meer weg bleven. Behalve tegenover de verepiging is dit een zeer slechte beurt tegenover je vrienden. De consequenties van dit optreden zullen de wegblijvers uiteraard moeten aan vaarden. Over de wedstrijd kan ik kort zijn. Ofschoon de tegenstand, wat voetbal betreft, niet groots te noemen was, brachten de Zouaven des te meer enthou siasme op. Na een 04 ruststand werd de score door mooie doelpunten opgevoerd tot 07. Al met al een door onze boys vlot gespeelde wedstrijd. Voor het moedig volhouden iociété Vinicole de Bordeaux, Koninginneweg 143, Tel. 725250 13

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1961 | | pagina 13