rondom de JCUGD door Henk Smit IN de aanhef van ons artikel „JEUGDVOETBAL" (vorig clubblad) verkeerden wij in een hoera-stemming, omdat, naar wij meenden, wij op de drempel stonden van een nieuwe episode betreffende de Jeugdopleiding. De deur, die zo heerlijk, maar oh zo moeizaam op een kier was geduwd, is echter met een enorme klap dichtge smeten. Wij weten niet waar de schuld ligt, maar wel moe ten wij vaststellen, dat de kortzichtige lieden, die om zeer vage en m.i. dubieuze redenen niets willen horen over een gespecialiseerde jeugdcompetitie, het Nederlands Voetbal een zeer slechte dienst hebben bewezen, door het voorstel te torpederen. Zou het dan toch waar zijn, dat wij in Nederland 50 jaar achter zijn Gelukkig is er één positief punt naar voren gekomen. Diverse clubs hebben reeds spoorslags enige interne ver anderingen doorgevoerd, die er anders niet zo snel geko men zouden zijn. Het is alleen spijtig voor die clubs, die reeds een elftal van 19-jarigen hadden gevormd en er nog al wat kosten aan besteed hadden in de vorm van oefen wedstrijden e.d. Dit is inderdaad nutteloos geweest. Zo speelden onze Juniores A 1 tegen Blauw Wit, dat ook reeds een dergelijk elftal op de been had gebracht. Na 90 minuten voetbal, wisten de onzen een alleszins verdiende 21 zege te behalen. Vooral de eerste helft, die wij afsloten met een 20 voorsprong, gaf heel goed spel te zien; hoog tempo aan beide zijden. Wij kwamen gelukkig aan een 10 voorsprong, toen de „ref" een onschuldig handsgeval met een penalty bestrafte. Henny Schipper be nutte die feilloos. De tweede goal was een „beauty". Een keurige rush van Sandor Kessens eindigde in een lange voorzet „over de hele", waar Dirk Kuiter zeer beheerst de bal in het net plaatste. De tweede 45 minuten vielen erg tegen. Het (te) hoge tempo ging zich wreken en van goed voet bal was nauwelijks sprake meer. Door een ongelukkig mo ment van Bart Severijnse kreeg de Blauw Wit centervoor een open kans en dat betekende 21. Overigens een nut tige oefenwedstrijd. De Juniores A 2 hebben ook grote plannen. En wij moe ten constateren, dat verschillende spelers, gezien het ver toonde spel, het graag hoger-op willen zoeken. De Spartaan-Jeugd ondervond dat aan den lijve; met een 90 nederlaag werden de Spaarndammerdijkers naar huis teruggestuurd. Prima werk, jongens. En nu doorzetten!! De heer Van Dijk zag jullie bij Blauw Wit met 40 win nen en vertelt daarover het volgende: „Het liet zich in de aanvang van deze wedstrijd niet aan zien, dat de eindstand werd bepaald op 40 in het voordeel van onze jongens. Gebrek aan tempo en schietlust in onze voorhoede bleven het spel in evenwicht houden. Zelfs kreeg Blauw Wit de betere kansen, maar ook de Zebra-voorwaartsen hadden hun kruit verschoten. Na ongeveer tien minuten ving aanvoerder Henk Wiebes een bal op het middenveld op. Een snelle dribbel gevolgd door een kanonskogel en de stand was 10. Dank zij brillant doel verdedigen van Peter Jansen, kon er gerust worden met deze voorsprong. Na de thee tapten onze jongens direct uit een ander vaatje en al spoedig bleek dat het tempo te machtig was voor onze tegenstanders. Mede hierdoor werd de score door prima doelpunten opgevoerd tot 40. Wanneer jullie voortaan bij het eerste fluitsignaal meteen tempo gaan draaien, dan verloopt de wedstrijd beslist veel makkelijker." Nog een verslag van de heer Van Ens, over de reeds eerder gemelde 90 overwinning op de Spartaan: „Tegen de A 2 juniores van Spartaan behaalden onze jongens een gemakkelijke 90 overwinning. Met snelle open aanvallen werd de roodbroeken-achterhoede voor on oplosbare problemen gesteld. Reeds in de eerste minuut scoorde Fens. Dezelfde speler zou nog eenmaal scoren, ter wijl Tonny de Vries 5x de roos trof. Schipper en Meijer maakten het negental vol. Midvoor Sweering was enkele malen niet gelukkig met zijn schoten; sommige doelpunten kwamen tot stand, doordat hij zijn medespelers van goede passes voorzag. Keeper Jansen, de backs Brakel en Heijens alsmede de halfs Wiebes, Kreuger en v. Egmond, hadden weinig moeite met de pover opgezette Spartaanse aan vallen." Verder is het woord aan de heer Van Dijk over: Ajax Jun. B 3 tegen K.B.V. Jun. B 1 22 „Zelden mocht ik van jullie een wedstrijd zien, waar zo om de punten is gestreden als hier tegen K.B.V. Ofschoon in lengte en kracht de mindere van onze tegen standers, stelden wij er heel goed voetbal tegenover. Bij de rust was er nog geen verandering in de stand, AJAX D.W.S.-A. in zakformaat spelmoment uit D.W.S.-B 4 AJAX-B 5 9

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1961 | | pagina 9