DEXTR0-ENER6EN Vami Lunchroom Een bal blijft rond SJAAK SWART weuwe Sigarenmagazijn van het Bondsbestuur, zou ik slechts willen vragen: „zijn deze plaatsen nu niet door de bond in rekening-courant met de clubs voor de scheidsrechters te verrekenen?" Het is im mers een kwestie voor geheel voetballend Nederland, en dan kan men het cadeaustelsel toch niet op kosten van een paar verenigingen afwentelen. Een paar kleine bezuinigingen en het geld is er. Wij gaan bijv. naar Budapest met 17 a 18 mensen. Dan heeft een officieel lichaam toch wel aan 20 deelnemers genoeg. 600.a 700.is men per persoon gauw kwijt, en dat telt lekker aan bij de vrij kaartjes. Met de elftallen gaat het de laatste weken weer prima, maar moeten wij nog heel wat verloren puntjes inhalen. Daarom jongens, doe je best. Zonder Kampioenselftallen zou Ajax geen Ajax meer zijn. Voor het eerste elftal speciaal, heel veel succes en eerst na P.S.V. (uit) rustig ademhalen. Wat Cees Groot betreft: rustig doorgaan, Cees. Je bent aan Henk verplicht zijn titel voor een jaar over te nemen. Loop nog maar rustig een beetje uit; we zijn echt niet kwaad als de spanning tussen jou en je belagers een beetje minder gaat worden, omdat je te ver voor staat. JAMES Pontanusstraat 54 - Amsterdam-O. Telefoon 740707 Waar gaat het over De wedstrijd van Ajax Ja, maar ook over de gezellige sfeer, de prettige bediening ende voortreffelijke keuken in de Kalverstraat 171, Amsterdam Zat er heksenvet of koe(i)mest of Fortuna-zelf aan 't leer? Of werd na 21 op Ujpest! het te zwaar ons in de Meer? Wie zal 't zeggen, maar verbazen doet het wie het heeft gezien. Misfortuin kroop door de mazen? Raak-Fortuna bovendien! Wat niet wegneemt dat de zege op een Ujpest prima was. Met „hoe deze werd verkregen" was héél Mokum in zijn sas. Dat z ij n jongens niet gekist zijn, zelfs niet toen het ging té stoer. Ik wil heus geen defaitist zijn, maar ik vrees voor „de retoer". Daarvóór hadden w'een partijtje eerlijk aan de broek gehad van wie in een rood-wit pijtje kwamen uit de Rottestad. Laat ons eerlijk zijn, hun zege was verdiend en van belang. Deze punten zwaar weer wegen, ook al is de weg nog lang. Feijenoord en Ajax samen is een ploeg naar Hollands hart. Want naar wij bereids vernamen: NEGEN-ELFDE komt aan start tegen onze zuiderburen in 't Olympisch Stadion! En als Wiersma door 'n blessure onverhoopt niet spelen kon zouden er VIJF Ajacieden naast VIJF Feijenoorders staan. En dan zijn er steeds nog lieden die Hup HOLLAND niet verstaan. Van der Linden, ook een jongen die in „West" heeft gestudeerd, is de man der Poesta-sprongen die het elftal completeert. Nochtans, niet verwonderd wezen als dit summum aan techniek als U maandag soms mocht lezen: Waar was 't Hollandse fysiek? Want we zijn al van te voren overtuigd van onze macht. Ajacieden, Feijenóren, hoedt U voor 't „hoog van de toren". Frankrijk heeft nog pas verloren van het elftal der Sinj oren. Laat de vreugde niet verstoren door geen enkel punt te scoren. Vecht als eens tegen de Moren. Dan zijt gij van grote kracht! Faas-Fortunadag, 5-11-61 B. S. LE MARCHÉ bij apotheker» en erkende drogisten

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1961 | | pagina 7