Van het eerste elftal weet u dus wat u weten wilde en rest ons nog Pronk, Muller en Henk Groot te feliciteren met hun aandeel in het prachtige resultaat, dat ons natio nale elftal te Budapest uit de voetbalschoenen liet komen. Hij was voor de bakker, vrienden! Zo juist (zondagavond) van Jan Cottaar vernomen, dat Pronk, Muller, Henk Groot en Sjaak Swart tegen België van de partij zijn. Oom Elek is maar goed op ons! Maar wij zijn ook goed op oom Elek, want mogen we Bep Bakhuis geloven, dan loopt er nu bij ons op de linkervleugel het prototype van een zeer bekende Real Madrid-speler. Hij moet al in het zakdoekje van onze K.N.V.B.-oom staan. Als u een paar minuten over hebt, nemen we nog vlug even de andere elftallen door: Ajax 1 zagen we in actie tegen Go-Ahead 2. Nou in actie!! Er liepen een berg Ajax-jongens op het veld, die er écht iets van kennen. Tym, Visser, de man, die in Zürich Ajax voor een nederlaag en dus uitschakeling voor de Intertoto behoedde, Prins, Dahrs, Petersen, enfin nog een stuk of wat bekenden, kortom voor een lief kapitaaltje. Go-Ahead moest die dag (voor eerste- en tweede elftal) met liefst acht reserves aantreden. Echt niet om met een plezierig gevoel in de bus naar Amsterdam te stappen. We zullen u de kommer en ellende besparen, maar het kapitaal kon het deze keer niet winnen, 't Was van Ajax- kant schuifie schuifie plus kapitale blunders. Go-Ahead zocht het in de lange halen zonder blunders. U kunt zich beslist voorstellen, dat de jongens uit Deventer lol hadden toen zij met een 14 zege van het veld stapten. Ze hadden tot op die dag de kapitale som van drie punten kunnen vergaren. Wie zei dat ook weer van die voetbal, die soms zo raar kan rolllen? 't moet een philosoof geweest zijn. Een week later, in Rotterdam, kregen de reserves van Feijenoord van hetzelfde Ajax 2 een match voorgetoverd, waarvan de rood-witte Rotterdammers niet terug hadden. Jan Dahrs, werd nu de grote man van een elftal, dat puik voetbal demonstreerde. Met 12 behaalde ons team de zege, genoeg voor de punten, maar wat het vertoonde spel betreft, te laag gewaardeerd. De thuis-wedstrijd tegen N.A.C. leverde ons een 74 victory en twee Bredanaars een officiële waarschuwing. Een moment van onvriendelijkheid en het is gebeurd. Zich beheersen schijnt toch een heel moeilijke kunst te zijn. Vooral op een voetbalveld. Stand ranglijst: 1 Sparta 10 gesp. 14 punten. 5 Ajax 8 gesp. 12 punten. Ajax 3 gaat onverdroten voort met het behalen van over winningen. V.V.A. 2 (32), Volendam 3 (14) en D.C.G. 2 (61). Uiteraard gaan de drielingen aan de kop van de ranglijst, met als goede tweede, de eerste amateurs van Blauw-Wit. Voorsprong drie punten. Wie, o wie zendt ons eens verslagen?? Goede wijn behoeft geen krans, gaat hier beslist niet op. Ajax 4 in het begin van deze competitie niet erg op dreef is zich opeens flink gaan roeren. A.F.C. verloor op eigen veld met 12, De Spartaan 3 kreeg met 20 klop en Z.F.C. in de Zaanse klei met 04. Goed werk, makkers! Ajax 5 zal het dit seizoen zonder kampioenschap moeten doen. Dat wordt dus een gebroken traditie. Jammer, maar kan het anders, als je van de Eland 2 (12) en van Swift 3 met 53 verliest? Om het niet te zuur te maken werd van D.W.G. 2 met 15 gewonnen. Dit waren dan de resultaten over oktober. Beterschap, luitjes. Ajax 6 nam in Aalsmeer de bloemen in ontvangst (23), die schijnbaar zo bedwelmend werkten, dat verdere zege pralen niet in het stuk voorkwamen. Met alle tegenstan ders, drie in totaal, werd broederlijk gedeeld. D.C.G. 4 (1—1), K.B.V. 3 (2—2) en V.V.A. 3 (3—3). Tja, en wat nu dat kampioenschap betreft. verleden tijd, vrienden?? BROWN Rondetafelconferentie in de bovenzaal van ons stadion Neen de tegenpartij van een onzer elftallen liet op zich wachten 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1961 | | pagina 5