Eindelijk weer eens een brokje gezellige kritiek in een dagblad gelezen. Het dagblad „De Telegraaf" wist het weer. „Donkere wolken boven het Ajax-bestuur". We hebben naar de lucht gekeken, maar alléén donkere wolken, die voor Jan en alleman bestemd zijn, gezien. Als het een an der dagblad was geweest, hadden we misschien van die donkere wolken opgekeken. Nu niet, zelfs nü beslist niet Waarom? 't Laat zich gemakkelijk raden. Voorzitter Mel- chers heeft de moeite genomen van repliek te dienen. El ders in dit blad kunt u lezen, hoe Jan over 't een en ander denkt. U mag het weten; we delen zijn mening! Als u dit blad ontvangt, zijn „de laatste vier" voor de Intertoto-cup bekend. Twee clubs van achter het ijzeren gordijn (en wij) hebben het gehaald. Misschien wordt Feijenoord „de vierde man" en anders komt er nog een elftal uit het Oosten bij. Hopen nu maar, dat de Rotter dammers het halen, anders wordt het zo'n oostelijk onder onsje. Voor de goede orde: mochten we een thuiswedstrijd loten, dan hebben leden en donateurs geen vrije toegang. Toto-reglement! Voor de cup voor „Cup-winnaars" doen we nog mee. Ujpest, de gerenommeerde club uit Hongarije een staat van dienst om van te duizelen kon het in de burcht van Dick Bessem niet redden. Ger van Mourik en zijn mannen legden voor de rust van deze kamp een partijtje op de grasmat, dat de Hongaren erg zwaar op de maag lag. Peet Petersen, begon met een serie rushes weg te geven, waar van de inhoud van het stadion zo'n twintigduizend man beslist niet had gedroomd. Als een schicht ging Peet langs de lijn en toen een droom voorzet van zijn voet het blonde hoofd van Henk Groot bereikte, was de doelman uit Budapest geslagen en had Peet de harten van de toeschou wers gewonnen. Zodra onze kleine linksbuiten in het bezit van de bruine knikker kwam juichten de voetbal-fans, sloeg de schrik in de gelederen der Ujpesti. En toen een tweede zuiver geplaatste voorzet van zijn rappe voet de kuif van Henk Groot vond, wist een reporter van het Han delsblad, dat „alleen een dubbele beenbreuk of een acute blindendarmontsteking, Petersen nog uit het eerste elftal van Ajax kan houden." Eerlijk, we zijn niet zo heel erg gesteld op voetbal-reporters neem nu b.v. de Sportkro niek maar deze scribent (we kennen hem persoonlijk niet, dus geen vriendje van ons) had die avond volkomen gelijk. We hadden dus een niet gedroomde voorsprong van twee-nul en toen Cees Groot, met een juweel van een doel punt voor de derde maal de Ajax-schare deed opspringen, dachten we op fluweel te zitten. Helaas, kende de ref de goal wegens buitenspel de meningen van de experts over de juistheid van deze beslissing waren verdeeld niet toe en het betekende, door de teleurstelling van deze tegenslag, verandering van het spelbeeld. Ineens viel de frisheid uit het spel van ons team weg en ging de strijd tot aan de rust vrijwel gelijk op. Na de thee waren we praktisch nergens meer. 't Was verdedigen al wat de klok sloeg en Pronk, de grote man die avond, Muller, Schaap hok, Van Mourik en Ouderland moesten alles geven, om zich de razend snelle en zeer artistiek voetballende Hon garen van het lijf te houden. Eenmaal wisten zij langs onze verdediging te komen en was Hoogerman, die het niet moeilijk heeft gehad vrijwel geen schot kwam uit de voeten van de Ujpesti een geslagen man. Tot aan het eindsignaal is het „knijpen" gebleven. Wel kregen onze aanvallers enkele kansen venijnige schoten van de Gebr. Groot, Prins en Swart (de laatste is geen schijn of schaduw meer van de Swart van het vorige sei zoen komt wel weer!), maar die waren te tellen op de Ger van Mourik (en ega) in de bloemen. Driehonderd wedstrijden voor het eerste elftal is wel een bloemetje (plus) waard

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1961 | | pagina 2