Veluwse Post DORP OP DE VELUWE Oktober 1961 'n Ouderwetse sfeer op de Middenweg, deze zondag 15 oktober 1961! Elke glimlach verdwenen van de facies van verbeten auto rijders. Opschieten per twee of drie meter! En maar foeteren! Het was ook „heidens". In ons Ajax-trammetje kwam ik er sneller, ofschoon we daarna als ansjovisjes in een blik door de ingangen bij de loketten heengeperst werden! A jaxFeijenoord! Dat heeft dan ook klank. Er was niet veel te doen in „zwart", tenminste niet op de weg. Mogelijk zijn in de afgelopen week hier en daar een paar pampiertjes met de beeltenis van Hugo de Groot betaald voor een zitje bij de wedstrijd tegen Feijenoord, die tot nader order zal gelden als de topgame. Om kwart over één zat de boel al muur-vast. Onze trouwe omroeper was juist bezig zijn keel te schrapen voor een opschuifbede, toen ik mr. Brown him self ontdekte op de ere-afdeling. De heren' bestuursleden zijn niet te betrappen op a dull moment. Altijd zijn die knapen in de weer. En wat zo opvallend is, ze werken het hardst achter de schermen en gewoonlijk op vele plaatsen tegelijk. Hulde! Zo, daar zaten we dan. Zit-breedte berekend op een fragiel wezentje, met miniatuur- ribbekastje. Maar wel gezellig. Wat 'n volk in de tent van Jan Melchers. In de verte zag ik Dukker met 'n brede lach zijn gasten van vandaag overzien. Aangezien ik me met geen mogelijkheid kon verdraaien, miste ik de schone aanblik van het trouwe rood witte legioen achter me. Maar fier op de uitkijk natuurlijk Marius Koolhaas op het bekende „platje" bij de trap, weggedoken onder de helse filmapparatuur die ons des avonds nog eens even een repetitie zou voorschotelen van ja van wat u en ik toen al wisten even 'n traantje van knorrepotterigheid wegwissen in ieder geval van een strijd die ons nog een paar weken of zo zal heugen! De wedstrijd. 'n Klassieker (hm, van wie is dat schone woord eigenlijk?) om van te beven. Eigenlijk DE wedstrijd van het seizoen, behalve dan de return in Rotterdam. Er zat nervositeit in de lucht. De span ning van een nou-zal-je-het-beleven. Een uitverkocht huis en dat zou het ook geweest zijn met nog twee verdiepingen boven ons. Zo het eerste halfuur hebben we knap voetbal gezien, met de kansen op en neer gaand, en situaties die wel beloften inhielden. Maar ja, te zeggen dat onze blauwgebroekten het geluk niet aan hun kant hadden en dat het nog wel eens andersom had kunnen gaan met de doelpunten, is zeker de waarheid. Waar je niets voor koopt! Als het noodlottige tweede goaltje niet gekomen was... als! Het is wel gekomen en daarmede uit. Overigens ons respect voor het Feijenoordteam, dat de tweede helft van het spel vrijwel IN MEMORIAM Vrijdag 3 november j.l. bereikte ons het droeve be richt van het overlijden van de heer J. A. G. BIESHAAR in de leeftijd van 67 jaar. Wijlen de heer Bieshaar, meer dan 40 jaren lid van onze vereniging, was een zeer verdienstelijk voetbal ler, die in zijn tijd vele seizoenen in onze hoogste elftallen speelde en vele malen voor het eerste elftal uitkwam. Na het beëindigen van zijn voetballoopbaan bleef Joop Ajax trouw en het duurde niet lang of de be scheiden en sympathieke mens Bieshaar, kreeg een plaats in de leiding van onze club. Vele jaren heeft deze pursang Ajacied zitting gehad in Elftal- en Jeugd-Commissie, totdat zijn gezondheid hem niet meer toestond de Ajax-zaak actief te dienen. Helaas, heeft nu de dood een einde gemaakt aan het leven van deze goede vriend en zulllen wij hem voortaan op de bijeenkomst van de Bordjes Club of bij de wedstrijden in ons stadion moeten missen. Joop laat een leegte achter. Wij wensen mevrouw Bieshaar en haar kinderen de kracht toe het grote leed dat over hen kwam, moe dig te dragen. Joop, beste vriend, fijne sportmakker, rust in vrede. BROWN beheerste. Jammer, dat de fraaie individuele staaltjes van enkele onzer top-spelers niets uithaalden. Passé! De hoop, dat we dit keer de Rotterdamse sterren het dasje konden aanleggen ging niet door. Passé. De competitie is nog lang en met dit duel achter de rug is er geen sprake van, dat Feijenoord een walk-over voor de boeg heeft. Maar ze zijn wel wat mans, die knapen uit de Maas-stad! Dat wel. ALTIJD PROBLEMEN Vandaag, zondag 22 oktober 1961. Een roemrijke dag voor het Nederlandse voelbal. Hongarije bedwongen. Ons respect voor de enorme mentale overwinning van een waarlijk bezielde ploeg, waarin ons „eigen" contingent schitterde. De kleine, grote Bennie was een sieraad van de ploeg, n'en déplaise het misverstand tus sen hem en Pieters Graafland. Zo weggedoken in de behaaglijkheid van de huiskamer over dachten we, wat we toch veel te danken hebben aan de knappe technici, die het mogelijk maken op een enorme afstand als Budapest, volop te kunnen meeleven met de jongens ginds. En dan te denken, dat er een hele week lang geschrijf en gedoe is geweest, omdat enkele spelers (de „sterren" uit Rotterdamwei gerden te vliegen. Dat deze knapen op het appèl in Budapest ont braken (al zou o.i. hun tegenwoordigheid geen verschil hebben uitgemaakt in de prestaties van dit homogene elftal van Wiersma) is de fout van de K.N.V.B. Deze had de betreffende spelers moe ten toestaan per trein te reizen. Wat vliegen betreft kan ik een woordje meepraten. Ik heb dertig jaren lang continenten over vlogen en weet ook wat een noodlanding is. Dat gaat eventjes niet mis! De mannen uit Rotterdam hebben het grootste gelijk van de wereld. Niemand kan iemand verplichten te vliegen. Ook werk gevers niet, als we het zó scherp voor dit geval moeten stellen. Vliegen is risico nemen. Dat kun je dekken met een polis. Maar daar schiet je niet veel mee op! Jammer van de herrie die om deze zaak is geborduurd! altijd problemen! VLOKK1E 14

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1961 | | pagina 14