37 Ajacieden - 181 vissen ven Gebr. Walvisch K.N.V.B.-beker Het Bestuur maakt er op attent, dat bij de wedstrijden voor de K.N.V.B.-beker, leden en donateurs geen vrije toe gang hebben. Niet het Ajax-bestuur, doch de K.N.V.B. heeft deze maatregel genomen. Logisch, want een gedeelte van de recette gaat naar de bezoekende vereniging. Als u hier op kritiek hebt, weest u dan een beetje mild. BROWN Uit de Ziekenkamer Hans Bieshaar, die het ongeluk had tijdens de match te gen D.J.K. 2 een enkel te breken, gaat goed vooruit. Het heeft hem veel deugd gedaan ook van D.J.K.-zijde mede leven te mogen ondervinden. Goed zo! Hans all the best! Betaling Contributie Er zijn nog vele Leden en Ondersteunende Leden, die tot op heden vergaten de verschuldigde contributie/donatie te voldoen. Het Bestuur is nu helaas genoodzaakt er op attent te maken, dat zij, die vóór 1 december 1960 hun financiële verplichtingen tegenover onze vereniging niet zijn nagekomen, volgens artt. 13 en 14 Huish. Reglement (verlies van het lidmaatschap) van de ledenlijst zulllen worden afgevoerd. Men gelieve hiervan goede nota te nemen. Dankbetuiging Langs deze weg betuig ik mede namens mijn vrouw Bestuur, Spelers Eerste Elftal, Leden en Donateurs, Sup porters Verg., Schaduw-Elftal, Blauw-Wit, enz. mijn har telijke dank voor de grote belangstelling, zowel schriftelijk als mondeling, die ik ter gelegenheid van mijn 300-ste wed strijd voor het eerste elftal mocht ondervinden. GER VAN MOUR1K Uw aandacht s.v.p. Een der Ajax-ballenjongens bij de wedstrijd AjaxFirst Vienna, heeft na afloop zijn blauwe trui in de kleedkamer van het Olympisch Stadion laten hangen. Hij kan deze trui terughalen bij de administrateur op het Ajax-Stadion. OP zondag, 8 oktober 1961 trad een apart college van Ajax aan, voor de door het viscomité georganiseerde viswedstrijd in Oostwoud. Met het liefst 37 deelnemers en 4 surveillan ten ging om 6.30 uur (zon op om 6.52) in Amsterdam een bus van Maarse Kroon van start, om linea recta te rijden naar het Café „De Vergulde Vos" in de kop van Noord-' Holland. De insiders wisten wel van de gebruikelijke ritua len: koffie drinken (hoe sterker, hoe beter), nummerplaat- jes in ontvangst nemen (voor de daarna in te nemen „slech te" visstekken), het uitreiken van de snoertjes (lange en korte, elk wat wils), het ontzetten der wormen (gemiddel de vangst per man: 5 visjes). Het uitreiken van de visver gunningen bleek echter overbodig te zijn, gezien de afme ting van de daarop vermelde baars van 22 cm. De winnaar van het vorig jaar met het grootste aantal vissen, onze vriend Samson, presteerde het om dit keer de grootste baars uit het water te slepen, n.l18 cm. Het weerbericht was die dag prachtig De voorspél- ling was wel goed, maar het weer deugde niet. Blauwbek ken deden wij allen. Maar Marcussen was er wel het ergste aan toe. Hele filosofische beschouwingen werden door hem ten beste gegeven over alles wat niet met vissen te maken hacf. Met zijn ene hele vis, was hij dan ook de grootste „sle- miel" in de einduitslag. Na 4 rondes hengelen was het gelukkig: eten geblazen en de flessen cognac vonden gretig „gehoor". De vangst na de lunch was slechts belangrijk voor de statistiek, want na een spannende finale was P. Breurker de man, die zich kampioen liet noemen met de meest gevangen vis, t.w 11 stuks. Men kon dan ook 's-avonds handtekeningen van hem in ontvangst nemen. Goede tweede en derde met 10 vissen waren Piet van Deyck en A. Keizer. Hieronder laat ik nu de „intellectuelen" volgen door de eenvoudige „loze" vissertjes: p. Breurker 11 Meester 6 Jubels 4 p. van Deyck 10 J. de Wit 6 Nolten 3 A. Keizer 10 Mittenmeyer 6 Slot 3 W. Heshof 9 Samson 6 Brink 3 A. J. Vrenegoor 9 v. d. Meyden 5 J. Bindt 3 J. Heemskerk 9 Korpershoek 5 Kolman 2 A. Schroder 9 Lyre 5 Strikkers 2 D. Bos 8 Keereweer 5 Vunderink 2 J. Sedelaar 8 Moos 4 De Ruyter 2 G. Heemskerk 8 Theuerzeit 4 Euwe 1 F. Dukker 7 Ledegang 4 Nusink 1 A. de Wit 7 Nieberg 4 D. Bindt Marcusse 1 1 Om 7 uur was de aanwezigheid van het visgezelschap met hun dames gewenst in het bovenrestaurant van het Ajax- stadion. Een prachtig gedekte tafel, versierd door de bloe menweelde van de familie Kolman, gaf het nodige cachet aan een gezellig borreluurtje, waarna men slechts node aan tafel ging. Dit bleek echter niet juist te zijn, want het diner was zelfs voor de verwendste smulpaap uitzonderlijk goed. Voorzitter La Fleur had een goede greep gedaan om de uitreiking dér prijzen met het diner te laten samenvallen en op de hem bekende wijze had hij voor elke prijswinnaar een toepasselijke geestige speech. Door de grote toevloed van prijzen was het voor hem dan ook een stimulans, om de verloting van de geschenken voor de dames op een al leraardigste wijze te doen plaatsvinden. Een ding moet mij van het hart, n.l. dat niemand het vis comité op enigerlei wijze heeft gecomplimenteerd met de puike organisatie. Alles, letterlijk alles was tot in de punt jes verzorgd en ik prijs de heren organisatoren La Fleur, Louwaard, Schroder, v. d. Toorren, De Wit en Zwang als nog met het omvangrijke werk op deze zo goed geslaagde dag. Proficiat, heren! Een ieder die deze dag heeft meegemaakt, weet, dat er vele punten zijn, die ik hier niet opgesomd heb, doch om zo'n dag van A tot Z op papier vast te leggen, is ondoen lijk. De gevatheid van Marcussen, de prima verzorging door de heer en mevrouw Boudrie, het gezellige muziekje, de leuke sfeer, de gratis koffie, enfin, teveel om op te noemen. Ondanks de pessimistische geluiden over het voortbe staan van de jaarlijkse visdag door voorzitter La Fleur, hoop ik, dat deze dag gevolgd mag worden door zeer vele andere jaarlijkse visdagen. Dat zult u wel eens zijn met JAN DE WIT Donateurs en Leden zijn zeer tevreden met KOLEN en OLIE Raamgracht 13 en 59, Tel. 244383 Kijkduinstraat 40, Tel. 125037 Gaarne verstrekken wij Inlichtingen 13

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1961 | | pagina 13