JUWELIERS Bouwmeester Gerrand aanvallen golfden nu achter elkaar op het D.W.V.-doel af. Ronnie Mortel maakte met een hoog schot het vierde doel punt. D.W.V. kon hier nog niets tegenover stellen, ondanks verwoede pogingen. Nu ging de Ajax-voorhoede echter zelfzuchtig spelen, waardoor de D.W.V.-ers meer vat op de bal kregen. Met lange trappen werd getracht hun voorhoe de aan het werk te zetten, doch de Ajax-verdediging toon de wat zij waard was. Lourens Schaaphok, Theo Tol en Renee van Beek lieten geen steek vallen. Wim Hoffs met een solo-actie en Schake met een prachtige kopbal, brach ten de stand op 06. (Rust). Omdat het allemaal te gemakkelijk ging, volhardde men in kort en zelfzuchtig voetbal. Door doelpunten van Wim Hoffs en Schake werd het tenslotte nog 08. Het is een leuk elftal. De jongens kunnen stuk voor stuk voetballen, doch doordat men niet voldoende tegenstand heeft, ver valt men gauw in individuele acties en nonchalant voetbal. WOLTERINK D.J.K. 2Ajax 4 (B jun.) 18 De B 4 juniores zetten hun overwinningsreeks voort met een fikse 81 overwinning op de D.J.K.-res. Niet zozeer de score dan wel het vertoonde spel, geeft alle reden tot te vredenheid. Natuurlijk waren er ook nu enkele tekort komingen; een voorbeeld daarvan was het te hoog spelen van de bal. Bij een harde wind, zoals hier en dan nog dwars over het veld waaiende, is het „laag-over-de-grond- spelen" een eerste vereiste. Voor de D-achterhoede waren vooral centervoor Brinkman en linksbinnen Keizer een voortdurend gevaar, terwijl ook rechtsbuiten Joop v. d. Hoek een goede vorm demonstreerde. Achterhoede en mid denlinie kregen volop gelegenheid de aanval van goede passes te voorzien; Jan Nagel moet echter oppasssen niet méér te lopen met de bal dan strikt noodzakelijk is! In valler-keeper Prevoo kweet zich zeer goed van z'n taak; het tegenpunt kwam voort uit een klein misverstand in de achterhoede. v. E. Jun. A 4S.D.W. Jun. A 2 11—2 Al eerder heb ik het over dit elftal gehad. De eerste twee competitiewedstrijden verloren en daarna alles gewonnen. Dat vind ik een prestatie. Het elftal draait om zo te zeg gen: heel goed en ik hoop dat het zo zal blijven. Denken jullie er wel echter om, jongens dat, wanneer er eens een wedstrijd verloren gaat, de stemming niet minder zal wor den, want teamgeest is een eerste vereiste. Na een aarze lend begin werden we de eerste 10 minuten in de verde diging gedrongen, maar direct na ónze eerste aanval werd het voor S.D.W. erg benauwd. Toen wij een corner moes ten nemen, werd deze prachtig voor het doel geplaatst en stond Hans Rodenburg klaar om de bal onhoudbaar in het doel te koppen. 10 dus en wég waren de zenuwen. Door een mooie soloren van Theunissen werd het dank zij deze zeer actieve speler 20. Verder werden er nog 9 doelpun ten gemaakt door Rodenburg, S.D.W. (1 in eigen doel), Theunisse Pijlman en onze kwieke rechtsbuiten Henk van Hilst. Tevens wil ik even memoreren, dat de keeper het heel goed doet, de backs prima zijn, de spil als een rots in Heiligeweg 1 2, Amsterdam-C Telefoon 36541 de branding staat, en een paar beste kanthalfs het geheel afronden. Al met al een elftal wat er wezen mag. Pet af voor de jongens van S.D.W. Ondanks de grote nederlaag zijn zij blijven voetballen. Verder is deze wedstrijd zeer sportief verlopen. Spijtig, zeer spijtig zelfs is het, dat er toch nog een don kere wolk over deze ontmoeting is gekomen. Zeer jammer! Onze linksbuiten heeft éénmaal tegen de scheidsrechter ge zegd, dat het geen buitenspel was nadat deze er voor had gefloten. Resultaat een officiële waarschuwing. En als klap op de vuurpijl werd onze linkshalf, nadat onze spil tegen de grond ging (wat absoluut niet opzettelijk gebeurde), en deze jongen tegen de scheidsrechter zei, „ach scheidsrech ter," onverbiddelijk het veld uitgezonden. Indien een jongen onbehoorlijk in het veld optreed of onbehoorlijke taal spreekt zijn wij, de Jeugdcommissie, er direct voor zo'n jongen te straffen. Doch wanneer jeugd spelers om redenen als bovenvermeld gestraft worden, kan ik alleen maar mijn hoofd schudden. Toch wil ik alle jeugdspelers van ons er op wijzen, niets maar dan ook niets in het veld te zeggen, anders kon het wel eens voorkomen dat je voor zo'n kleinigheid langs de kant komt te staan, als jullie begrijpen wat ik bedoel Tot de volgende keer maar weer. H. G. SCHUURING

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1961 | | pagina 11