maar door steeds maar aanvallend spel, slaagden wij erin met goede doelpunten een 20 voorsprong te verkrijgen. Het was jammer, dat onze keeper geblesseerd raakte, waardoor K.B.V. toch nog gelijk kon maken. Maar teleurstellend was dit niet, omdat jullie zelf ge voeld hebben niet iedere week kansloos te zijn tegen elf tallen, die ogenschijnlijk veel sterker lijken. Jongens, ik heb genoten." En over: Ajax. Jun. BI tegen D.W.S.aB Jun. (80). „De uitslag doet reeds vermoeden, dat er van strijd geen sprake is geweest. En dit is ook inderdaad zo. Met de rust was de stand al dermate groot, dat toen reeds van „vakantievoetbal" sprake was. Gezegd dient te worden, dat zoiets niet meer mag ge beuren. Blijf het spel beoefenen zoals dat moet. Dan pas kun je er voor 100% van genieten. Al het andere moeten jullie maar vergeten, want tegen een werkelijke tegenstan der loop je gevaar het té licht op te vatten. Blijf actief, geef op tijd af en voor de voorhoede geldt nog altijd het parool: „SCHIETEN"." Op 8 oktober speelden de Juniores A 1 hun eerste wed strijd voor de interregionale competitie tegen Volendam. Zoals bekend, een sterk team. De „wijdbroeken" verrasten de eerste 20 minuten met een fris en bovenal snel aanvals- spel, waarbij onze achterhoede vele malen danig in het nauw kwam. Zó in het nauw, dat Cees Ruiter uiteindelijk de bal in eigen doel trapte. Indien echter diezelfde Cees niet enige minuten later de bal uit het verlaten doel had gekopt, dan had het er lelijk uitgezien. Na een half uur echter was Volendam's storm ge luwd (voor goed, zoals naderhand bleek). Wij kregen het middenveld en daardoor de aanval. Maar juist in die aanval wilde het niet vlotten. Onze binnen- spelers bleven onder de maat, waardoor de „vleugels" te veel geïsoleerd kwamen te staan. Alleen middenvoor Peter Voogt bleef aandacht vragen. Alle aandacht kreeg hij, toen, uit een goed genomen hoekschop van Dirk Kuiter, hij met een formidabele kopstoot gelijk maakte. Na de rust, on danks tegenwind een veel sterker Ajax. Niettemin bleven de aanvallen van de gasten genoeg gevaar inhouden en moest Cees Ruiter doelman Boomgaard nogal eens assisten tie verlenen. Enige minuten voor het einde speelde Peter zich met een overstapje keurig vrij en de op de linksbin nen-plaats opererende Dirk Kuiter kopte languit vallend 2—1. Zoals reeds gezegd een volkomen verdiende overwinning met aan beide kanten afwisselend goed- en slecht spel, maar wel (en dit is ook zeer belangrijk) SPORTIEF Voet bal. Het aantal overtredingen is miniem geweest, terwijl er toch zeer enthousiast werd gespeeld. Dat een en ander zo met nadruk wordt gemeld, wijst er reeds op, dat dit soort wedstrijden maar weinig voorkomt. Dat het opvalt! Het impliceert natuurlijk niet, dat de an dere wedstrijden maar een „rauwe beweging" waren. In tegendeel! Maar dat een scheidsrechter, in dit geval de heer Novidenbos, zijn fluit praktisch slechts behoefde te gebruiken voor „buitenspel" en „uitbal", vind ik een com pliment aan alle 22 spelers. Voor belangstellenden laten wij hieronder het program ma der Juniores A 1 volgen: 12 November: R.C.H.Ajax 19 November: K.H.F.C.Ajax 26 November: AjaxT.Y.B.B. 3 December: Blauw WitAjax 10 December: HollandiaAjax 17 December: AjaxA.F.C. Met nog enkele losse verslagen van de heren Schuuring, Wolterink en v. E(s) willen wij dit Jeugdoverzicht dan be sluiten, u voor de overige resultaten verwijzend naar de uitslagenlijst. En maar weer onze hartelijke dank aan Secretaris Henk Smit voor zijn waardevolle bijdragen in deze. T. M. Juniores A 4V.V.A. Juniores A 2 62 Na aanvankelijk niet zo goed te zijn gestart, gaat het nu iedere week beter met dit elftal. Er komt meer verband in. De verstandhouding onderling is heel goed en dit is zeer belangrijk. Alleen door prettig samen een wedstrijd te spe len komt men tot goede resultaten. Een paar nieuwe jongens, die in dit team spelen, doen het vrij goed. Alleen moet het tempo nog wat worden op gevoerd, maar dit zal er met de training wel uitkomen. Ook raad ik iedere jongen aan de oefeningen, die de trainer opgeeft om thuis te doen, regelmatig uit te voeren. Het verhoogt de conditie. De achterhoede en halflinie doen het prima. Ook de voorhoede mag er zijn, hoewel ik vind, dat er nog meer geschoten moet worden. Maar dat is al afgesproken. Als jullie zo doorgaan, als de laatste weken, zie ik er wat inSucces, en tot ziens. H. G. SCHUURING Juniores B 6R.A.P. Jun. B 5 32 Een vrij behoorlijk elftal. Deze knapen zullen in de com petitie zeker een hartig woordje meespreken. Welk spreken wij niet kunnen bewonderen is wat in het veld wordt ge daan. Jongens, leer dat af. Het is geen prettig gehoor en je raakt er zelf door uit je spel. Nóg een fout: er wordt te weinig gecombineerd. Téveel wordt er met de bal gelopen, waardoor vaak „Buitenspel" gestaan wordt. Speel de bal eerder af. Er komt daardoor ook meer vaart in het spel. Als jullie je hieraan houden, zit er m.i. zeker een kam pioenschap in. Daar houd ik het maar op H. G. SCHUURING D.W.V. 2—Ajax 2 (B-jun.) 0—8 Na wat terrein verkennen was het Henny Heerland die de score opende (01). Even later was het reeds 02, want een der verdedigers van D.W.V. trapte een voorzet van Gerrie ruimschoots in eigen doel. Henny Heerland scoorde met een prachtige omhaal het derde doelpunt. De In Amsterdam o.m. verkrijgbaar bijAguiiar, Rokin 87, Tel. 24 10

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1961 | | pagina 10