SPEECH het vele goede dat Ajax hem gegeven had in de loop der jaren. Dat hij met de club vele landen bezocht had en daarbij altijd zoveel met de jongens had genoten, waardeerde hij ten zeerste. Tot slot wenste hij Ajax al het goede toe. Nogmaals, al les bij elkaar een zeer prettige middag, waaraan de aan wezigen een goede herinnering zullen houden. Mogen wij als bijzonderheid nog vermelden dat de heer Claassen niet een cadeautje meebracht, maar wel een senore stem; hij zong Jack enkele Engelse liedjes toe. We willen niet sluiten alvorens de heer en mevrouw BOUDRIE nog onze waardering en erkentelijkheid te be tuigen voor de fraaie en smaakvolle wijze waarop de zaal was versierd. Dit droeg niet weinig tot het slagen van het geheel bij. T. M. van Ere-voorzitter Marius Koolhaas tot Jack Reynolds Geachte mevrouw Reynolds, beste Jack. Toen enkele van je oude vrienden vernamen, dat je op 23 september je 80ste verjaardag hoopte te vieren, besloten zij een comité te vormen, met het doel deze dag voor je tot een onvergetelijke te maken. Dat zij daarin geslaagd zijn, zal direct blijken. Een van de dagbladen schreef: „deze week op 23 sep tember zullen er veel herinneringen worden opgerakeld." Sta mij toe, dat ik er enkele naar voren breng. In augustus 1915 mochten wij het genoegen smaken je als trainer van Ajax te engageren. Ik zie je nog komen, in je grijs-gespikkeld jasje met je bolle hoed op. Al direct bleek ons, dat wij een goede keus gedaan hadden, want de elftallen in onze vereniging gingen steeds beter spelen. In 1916/T7 behaalden wij het kampioenschap van de 2e klasse en in 1917 promoveerden we naar de le klasse. On ze supporters waren dol van vreugde met de prachtige resultaten die door jou met het elftal waren bereikt. Op 10 juni 1917 huldigde men niet alleen de spelers maar ook jou. Als dank van het Amsterdamse publiek ontving je een sigarettenkoker en een reusachtige krans. Ik weet niet of de sigarettenkoker nog in je bezit is, maar de gravering erin „THE RIGHT MAN ON THE RIGHT PLACE" moet altijd een mooie herinnering voor je zijn. Steeds grotere successen boekte je met je elftal. In de dagbladen sprak men steeds, dat Ajax haar succes te danken had aan de nuttige lessen van haar VOETBAL- GELEERDE. Door interne moeilijkheden bleven de goede resultaten daarna enige tijd uit. In 1924 ging je voor 6 weken met ziekteverlof naar Engeland. Kwam weer fit terug en speel de op onze tour naar Noorwegen nog verschillende wed strijden mee. Je was de beste van het veld. De interne moeilijkheden waren echter nog steeds niet opgelost en op 28 mei 1925 verleende het Bestuur je ontslag. Je ging naar Blauw Wit, maar je hart was bij je club Ajax. Op onze Algemene vergadering van 25 juli 1928 werd het voorstel van Jan de Boer, om je weer als trainer te engageren, met algemene stemmen aangenomen. Het beste besluit wat er ooit op een algemene vergadering was genomen: je Ere- herstel. In 1940 werd je als Engelsman door de Duitsers ge- interneerd. Op het hoofdbureau van politie zag je kans bevriende politiemensen over te halen, mij te vragen je nog te bezoeken. Toen we elkaar de hand als afscheid drukten, waren je laatste woorden: „Marius, zullen jullie goed voor mijn vrouw zorgen?" Je zult toe moeten geven, dat we zowel je vrouw als jouzelf niet hebben vergeten. Weer in onze gelederen teruggekeerd heb je tot 13 juni 1948 Ajax gediend op een wijze, zoals nog nooit te voren door een trainer is gedaan. Onder jouw leiding behaalden wij 13 Afdelingkampioenschappen, waren wij 7 maal kam pioen van Nederland. Niet ten onrechte schreven de dag bladen: bij alle elftallen vindt men de REYNOLDSSCHOOL TERUG. Op 13 juni 1948 vóór de wedstrijd AjaxZwaluwen nam je afscheid van Ajax en van het Amsterdamse publiek, dat je bij wijze van spreken: op de handen droeg. Nooit vergeet ik de volgende woorden bij dit afscheid: Tenslotte een woord van dank en afscheid aan u, Am sterdams Publiek. Ik heb in al die jaren dikwijls uw mede leven met mij en de club ondervonden. Ajax mag dan misschien de laatste tijd minder goed hebben gespeeld, weest u gerust, dat komt wel in orde en heb ik voor u allen een verzoek: „Blijf Ajax trouw". Velen van u hebben mij in de loop der jaren op straat dikwijls gegroet. Kende ik u niet van naam, dan toch meestal wel van gezicht en wist, dat is een Ajax-man. Ik blijf in Holland, blijf Ajax en u, Amsterdams publiek trouw, neem nu afscheid van u met slechts één wens: DENK AAN MIJ, IK DENK AAN U. Begrijpelijk was het danook, dat de Algemene Verga dering van Ajax d.d. 21 maart 1959 je benoemde tot buiten gewoon Erelid voor het vele en goede werk, niet alleen voor Ajax, maar ook voor de gehele voetbalgemeenschap verricht. Dat de Ajaxfamilie je nog steeds weet te benaderen, moet je wel tot vreugde stemmen. Voor u beiden moet het een prettige dag zijn nu u ziet, dat spelers van de oude garde als Drager, Fischer, Gé van Dijk, Theo Brokmann, Henk Twelker enz. u niet vergeten zijn. Mag ik je dan namens leden en donateurs deze enve loppe overhandigen als dank voor het vele werk voor Ajax verricht en voor de grote vriendschap gedurende vele jaren. Besteed de inhoud ervan op een wijze, zoals u beiden het beste lijkt. Mag ik jou en je vrouw tot slot nog vele gelukkige en gezonde jaren toewensen. Hou je aan je afscheidswoord van 13 juni 1948: IK BLIJF AJAX TROUW. Mr. dr. E. W. Catz zond aan de heer Reynolds, per adres Ajax-Stadion, met vermelding op het couvert: „door, of namens geadresseerde, pas te openen in de namiddag van zaterdag 23 september 1961, tijdens de hem aan te bieden ontvangst in het Ajax-Stadion", het volgende gedicht: Jack (van '81) Vandaag tachtig En nog zó krachtig, Geenszins jachtig. Waarachtig, Ajax vaak oppermachtig, In spel opbouw prachtig En nooit omslachtig Eerst, dit indachtig, Reynolds eendrachtig! Met feestgroeten w.g. E. W. CATZ 6

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1961 | | pagina 6