JACK REYNOLDS MELCHERS OLIFANT JENEVER Dé borrel voor Ajacleden! tachtig jaar Zaterdag, 23 september 1961 Vanmiddag hebben wij in de bovenzaal van ons stadion de tachtigste verjaardag van ons aller Jack gevierd. Good Old Jack Tachtig Jaar. Het is een pracht-middag geworden. Om ca. vier uur arriveerde Jack in gezelschap van zijn charmante vrouw, in de „slee" van Wim Meyer aan het stadion. Onder daverend applaus van zijn vele vrienden en bekenden werd hij naar de Ereplaats (o.a. versierd met de Engelse en Hollandse vlaggen) waarna de aanwezigen met Roef Vunderink aan de piano, eerst wat schuchter maar daarna uit volle borst hem het „God save the Queen" toezongen. Marius Koolhaas opende de feestelijke bijeenkomst o.a. met het tonen van. een uittreksel uit het geboorte register, waaruit bleek dat Jack toch wel zeker op 23 sep tember 1881 was geboren. De jubilaris heeft echter altijd 21 september aangehouden terwijl zijn paspoort zelf iets vermeldde van: 17 september. Enfin, „what's in the date". Over 1881 was iedereen het eens, dus aan 80 jaar viel niet te twijfelen. Vervolgens voerden velen het woord. Spraken de heren, Kappelhof (A.F.C.) van Asselt (Blauw Wit), Asbeek Brus- se (donateurs) en Botter (A.V.B.) waarderende woorden (de laatste met couvert). Hetgeen een Jan de Boer, Marius Koolhaas, Gerrit Keizer, Piet van Reenen, Wim Volkers, Karei v. d. Lee en Ger van Mourik zeiden waren woorden, waaruit veel dankbaarheid sprak voor hetgeen Jack voor hen en hun medeclubleden had gedaan, tevens bleek hoe Jack niet alleen als trainer maar ook als vriend een on uitwisbare herinnering in aller harten heeft achtergelaten. Aan Marius Koolhaas was de taak opgedragen het cadeau van de leden te overhandigen. Hij deed dat met een prach tige speech, waarin hij de vele verdiensten van Jack, ge durende niet minder dan 30 jaar nog eens weer gaf. Het cadeau: een couvert met een inhoud van 2000 gulden, gaf, zij het dan hier in geld uitgedrukt, wel duidelijk weer, welk een grote sympathie men voor Jack heeft. De K.N.V.B. liet zich ook niet onbetuigd. In zeer prettige en waarderende bewoordingen bood secretaris Lo Brunt (per brief) de gelukwensen van het „Opperste Voetballichaam" aan, eveneens vergezeld vaninhoud. Vele dozen sigaren en andere geschenken mocht het „feestvarken" nog in ont vangst nemen. In zijn dankwoord vertelde Jack nogeens van zijn grote verknochtheid aan zijn dierbaar Rood en Wit: 30 jaar trai ner van een en dezelfde club: een record. De grootste over winning in de eerste klasse: AjaxV.U.C. (vele jaren ge leden weliswaar) 170, een record. Aan het Nederlands elftal geleverd: 30 spelers, een record. In 19181919: Ajax ongeslagen Afdelingskampioen en ongeslagen Kampioen van Nederland, een record! Onder zijn leiding Ajax 13x Afdelingskampioen en 7 maal Kampioen van Nederland. Verder gaf hij uiting aan zijn grote dankbaarheid voor N.V. DISTILLEERDERIJ VAN J. J. MELCHERS Wz. - SCHIEDAM

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1961 | | pagina 5