1\ JUWELIERS Bouwmeester Gerrand 1940. Wat punt 1 betreft: „voetbal is een keiharde zaak," zijn we met elkander eens geworden. Die keiharde zaak wordt gedreven. öök door Jan Publiek. Van die meneer zijn centjes draaien wij. Mag die meneer met halftime rus tig zijn kopje thee drinken en even een. doen? Kunt u dat binnen 5 minuten, als u ingestampt op de tribune zit? Service moet er zijn, anders jagen we we onze cliëntèle naar de amateurs. En dat zou de heer Nys beslist niet wil len. Punt 6. Geen bestuur meer binnen de omrastering! Bestuur, wat doet gij boven in de tribune als er op het veld narigheden gebeuren? Vrij naar Toon Hermans: „Weet ik veel!" Punt 9. Arme meneer Van der Meer! Heeft ie enige jaren zo gestreden voor „scheidsrechter weg van de paal." En nu dit! Ondank is het loon van de strijder voor zuivere schop pen uit het hoekie. Punt 14. Hebben we altijd gedacht, dat Jan Lens zijn spullen steeds dik in orde had. Moet Jan (zijn spullen dan) om de veertien dagen gekeurd worden. En Jan er maar achteraan sjokken. Dat keuren duurt bij ons minstens een half uur. Punt 15. Vroeger liep een goe de grens (jager) zijn benen onder zijn rug vandaan. Van de ene cornervlag naar de andere. Jaren geleden kreeg hij op dracht in zijn hoek te blijven. En nu dit weer. Vooruit joh, je hoek uit! Aan 't eind van het seizoen gaan we met z'n allen kijken hoe hoog het peil gestegen is. We horen het al: Den Helder meldt, Vlissingen meldt, Groningen meldt Zoals u weet is er nogal gepeinsd en gesproken over jeugdcontracten. Woensdagavond we speelden in het Olympisch Stadion tegen Vienna moest de heer Keizer als voorzitter B.V. naar Den Haag. Vergadering B.V. afd. West. Van de (31 aangesloten clubs waren er zegge en schrijve 21 komen opdagen(!) Onderwerp van debat houdt u vast Jeugdcontracten. Voorstel verworpen met 4 stemmen voor en 17 tegen. Onbegrijpelijk vindt de heer Keizer het, dat men niet eens de moeite neemt naar Den Haag te komen. Hij had zijn tijd wel beter kunnen beste den. Wat zoudt gij doen in zo'n geval? Dinsdagavond 26 september een Ajax-delegatie naar Zwolle i.v.m. incidenten G.V.A.V. Onze leider kreeg daar te horen: „er zijn nog al wat brieven binnen gekomen van buitenstaanders over het incident." Moet u nog peultjes? Ons bestuurslid antwoordde prompt: „bij ons komen dage Heiligeweg 12, Amsterdam-C, Telefoon 36541 lijks brieven binnen van buitenstaanders, maar die gaan meteen de prullemand in." We hebben het wel eens eerder gehad over (recht)spraak in onze K.N.V.BOndertus sen voetballen we vrolijk verder. Dreun of geen dreun. Good old Jack is tachtig geworden. Zaterdag 23 septem ber hebben vele vrienden de weg naar ons stadion inge slagen om onze grote vriend en zijn ega even de hand te komen drukken. What a day, o what a day! De heer Mid dendorp vertelt u er van. Jack, op naar de century! Ajax 2 behoort ook dit seizoen weer tot de leidende teams. Vijf gespeeld, vier gewonnen en één verloren. In Arnhem moest Vitesse 2 met 24 het onderspit delven en thuis kreeg Volendam 2 geen kans (62). In Enschede te gen Sprtcl. 2 moest er met enige invallers (juniores doel man en back) aangetreden worden. Enschede, dat tot nu geen overwinning had geproefd, profiteerde ervan en haal de de punten binnen. Ajax 3 gaat weer ongeslagen aan het hoofd van de rang lijst. U.V.V. 2 (5—3), D.W.V. 2 (1—2) en De Spartaan 2 (31) waren de slachtoffers. Wanneer krijgen we een kort overzicht, vrienden? Medewerkers kunnen we gebruiken. Ajax 4, doet het minder goed. Twee verloren en één ge wonnen. Tegen D.W.S./A 3 (31) en tegen O.V.V.O. 2 (04) waren de negatieve resultaten. Van Watergraafs meer werd gewonnen met 24. Met de training schijnt het hier niet in orde te zijn. Ajax 5 heeft een slechte start gehad. Van Meerboys werd verloren met 23 en van de Meteoor 3 met 13. De ne derlaag tegen laatstgenoemde vereniging was beslist niet nodig. Tientallen opgelegde kansen kregen onze voor- waartsen; maar steeds werd de bal de verkeerde kant op gestuurd. Beterschap, vrienden! Ajax 6 draait beter. Twee gewonnen en één verloren. Spartaan 4 was sterker (32), maar D.J.K. 2 (64) en Fit 2 (12) trokken aan het kortste eind. Zijn er plannen, boys? AjaxBlauw Wit 22 De strijd tegen onze vrienden uit het Olympisch Stadion is dus onbeslist geëindigd. Wim Bleyenberg had het voor speld, waarmede hij Cees Groot, die het op Ajax had ge houden, buitenspel zette. En toch heeft Cees er veel voor gedaan om zijn voorspelling waar te maken. Twee beste doelpunten scoorde onze aanvalsleider, maar helaas, 't was niet genoeg om beide punten binnen te halen. Op de val reep sleepten de Blauw-Witters er een draw uit en niemand zal hen de gelijkmaker hebben misgund. Of 't nodig is geweest, is een ander verhaal. Tot ver in de tweede helft was er geen vuiltje aan de lucht, totdat het systeem parte* ging spelen. Een vrij middenveld, waarvan Blauw-Wit naar hartelust ging profiteren en frank en vrij een alles- of-niets-offensief kon inzetten. Toen dan ook een doelpunt kwam was het gebeurd. Bij ons paniek en Blauw-Wit in opmars naar de gelijkmaker. Kort voor tijd was het raak en 't scheelde een baby-haar of we hadden de eerste ne derlaag geleden, 't Was tè gek geweest maar een ongeluk ligt nog steeds in het bekende hoekje. Kansen om te win nen hebben we gehad. Zelfs op rij, maar de mooiste wer den verprutst, hetgeen topspelers toch écht niet mag ge beuren. Enfin, de concurrentie laat ook steken vallen, maar aan dat wedstrijden uit handen geven moet toch hoog nodig iets worden gedaan. Ajax 2 had een vrije dag en drie en vier bleven in de gelijke spelen-sfeer. Ajax 3 kon het bij nieuweling S.D.W. 2 niet verder brengen dan (22) en het vierde brilde met D.W.V. 3 (00). Ajax 5 schijnt op het rechte pad teruggekeerd. W.M.S. 2 werd op eigen veld met 01 geklopt. Ajax 6 hield Rapiditas 3 van een zege af (52). De jeugd scoort er ook weer lustig op los, maar dat leest u wel in de jeugdrubriek. U bent weer helemaal bij! BROWN 4

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1961 | | pagina 4