scheuren het eindsignaal. Verlengen! First Vienna is ner gens meer, behalve haar doelman, die wonderen verricht. Draaien voor de laatste ronde. Ajax steeds in de aanval. Zou het dan toch loten worden? Vijf minuten voor het einde komt het moment van de avond. Een diepte pass bereikt Henk Groot. Even afzwenken en dan een ontzet tende dreun. Precies in de bovenhoek, 't Stadion staat op zijn kop. Wij -behoren tot de laatste vier. Hulde, mannen! Wat de competitie betreft: we gooien weer hoge ogen. Van G.V.A.V. werd gewonnen met 42, in Maastricht met dezelfde cijfers van M.V.V. en een met enige invallers uit komend Volendam verloor zelfs met 91. Een trieste uit slag voor de Volendammers, die vooral in de eerste helft zeer behoorlijk voetbal lieten zien. Een doelpunt binnen recordtijd van Keizer deed de Volendammers niets en met fris openspel probeerden zij de schade te herstellen. Het lukte niet en toen tien minuten voor halftime Feldmann er 20 van had gemaakt, kwamen er Ajax-goals aan de lo pende band. Keizer (3), Cees Groot (3), Feldmann (2) en Henk Groot (1) waren de fabrikanten. In de laatste secon de scoorde Dick Tol tegen. In Maastricht ontmoetten we minder tegenstand dan verwacht. De M.V.V.-verdediging kon onze rappe voorhoede niet houden en moest viermaal capituleren. Keizer, Cees Groot (2) en Feldman zorgden voor de doelpunten. Zoals bekend, wisten de Maastrichtenaren tweemaal langs Hoogerman te komen. Een lastige klip was netjes omzeild. En de match tegen G.V.A.VDe Groningers schijnen een nederlaag of gelijkspel moeilijk te kunnen verwerken. Enige jaren geleden gaven zij daar al blijk van. Toen een zeer onaangenaam slot van de wedstrijd. Het partijtje van het vorig seizoen ligt nog vers in het geheugen. Een in G.V.A.V.-krant en pers opgehitst publiek, een ontvangst, die de leider van ons team bijna deed besluiten om zonder spelen terug te keren, enfin, een verhouding, die nergens op leek. En nu op ons veld een rel door een uit de band springende speler. We zullen er niet dieper op ingaan, hopen slechts, dat in de toekomst de verhouding met de Groningers prettiger zal worden. Dat was het dan wat het eerste elftal betreft. Alleen nog dit: Cees Groot schijnt de titel „topscorer" van zijn broer over te gaan nemen. Wat ons betreft beslist geen bezwaar. Zoals u gelezen zult hebbben heeft de heer Dirk Nys, voorzitter van de scheidsrechters-commissie gezegd: „Voet bal is vandaag aan de dag geen geintje meer." Deze woor den heeft genoemde heer gesproken, omdat beter voetbal aan de top noodzakelijk is, maar er niet kan komen zonder (nog) betere topleiding. En omdat het amateurvoetbal er de vruchten van plukt als het betaalde voetbal beter wordt. Om deze woorden kracht bij te zetten wees de heer Nys op Feijenoord, dat door haar spel de massa nog meer naar voetbal heeft getrokken, met als direct resultaat, dat het geen één club op de zuidelijke Maasoever meer slecht gaat. Zö, zö. en de clubs aan de andere kant van de Maas?? Wij hebben altijd gedacht, dat de clubs, die zo rondom ons liggen èn die staan beslist ook niet aan de rand van een bankroet sterk zijn geworden door de Toto. Nou, die visie van ons, mogen we de heer Nys geloven, was dan be slist verkeerd. Toch vreet bij ons de microbe van de twij fel. En wat dat voetbal „geen geintje" betreft; we dachten zö, dat betaald voetbal al zo'n jaar of vijf geen geintje meer is, doch keiharde business. In ieder geval zien wij in Am sterdam dat zo In Rotterdam (met twee Ere-divisie clubs) dacht men er tot nu toe zeker anders over!! 't Lijkt ons wel interessant om bij Xerxes eens te informeren. Wat nu die spelverbetering betreft; er zijn tal van nieu we voorschriften uit de bus gekomen. In de „Sportkroniek" staat een serie afgedrukt. U krijgt ze van ons: 1. Geen kwartier rust meer tijdens de wedstrijd, maar korter, liefst 5 minuten zoals is voorgeschreven (staat in het reglement. Red!) 2. Geen clementie meer bij het geven van waarschuwin gen. 3. Geen onnodig oponthoud meer van de wedstrijd; ge blesseerde spelers direct achter de lijn. 4. Geen wedstrijd meer, die niet stipt op tijd aanvangt. 5. Geen grensrechters meer bij de toss op het midden veld. 6. Geen andere personen meer binnen de afrastering van het veld dan reserves met verzorger; dus ook geen be stuur met aanhang meer binnen de afrastering. 7. Geen oudere grensrechters meer bij het betaalde voet bal, maar als grensrechters uitblinkende jonge scheids rechters uit de amateur le klas. 8. Geen scheidsrechters en grensrechters meer, die niet drie kwartier voor het begin van de wedstrijd op het terrein zijn om alle voorbereidingen te treffen. 9. Geen scheidsrechter meer, die niet bij een hoekschop bij de doelpaal staat. 10. Geen familiariteit meer in en buiten het veld. 11. Geen gezellig samenzijn meer van de scheidsrechter met de clubleiding na afloop van de wedstrijd. 12. Geen andere dan masieve nopjes onder de schoenen; dus b.v. geen aluminium holle doppen meer. 13. Geen andere dan een zuiver leren bal; een plastic of rubber bovenlaag is taboe. 14. Geen doelen en netten meer, die voor de wedstrijd niet zijn gecontroleerd. 15. Geen grensrechters meer, die slechts één vaste hoek van het veld bestrijken. We geloven wel, dat men het met vele punten eens kan zijn, maar bij 10 en 11 moesten we even nagaan of we nog in Nederland wonen. We houden n.l. nogal van vriendschap en gezelligheid en aan „in de houding staan" hebben we een ontzettende hekel. Het doet ons zo sterk denken aan D.W.S.-A. - AJAX D.W.S.-doelman Heeres ontneemt Cees Groot een kans 3

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1961 | | pagina 3