TOT nu toe gaat 't ons ook dit seizoen niet slecht. Alle elf tallen van het eerste tot het jongste blazen in het koor van Opa Voetbal weer lustig een deuntje mee en over de publieke belangstelling, die in onze stad nu eenmaal niet groot meer is, mogen wij écht niet mopperen. Zo om en nabij de vijftienduizend bezoekers per wedstrijd kwamen tot op heden opdagen, waarover we niet ontevreden zijn, maar dat toch altijd nog betekent, dat er een tienduizend lief hebbers meer geborgen kunnen worden. Op 't ogenblik, dat we deze regels schrijven staat de derby AjaxBlauw wit voor de deur. In de „goeie-ouwe-tijd" betekende deze klassieker een weken van tevoren uitverkocht huis. Als het zondag schoon weer is kan heel misschien het bordje „uitverkocht" aan de deur gespijkerd worden. Er op reke nen doen we niet, maar hoop doet leven. Voor de intertoto-cup staan we nog hoog genoteerd. We behoren tot de laatste vier en gaat het nu dus al héél in teressant worden. Als het lot ons wederom een thuismatch bezorgt, kan dat weer een prettig voetbalfeestje in de burcht van Dick Bessem betekenen. Maar goed duimen, vrienden! Alleen is het jammer, dat we er geen vrije toe gang voor leden en donateurs uit kunnen halen. We hebben ons best er voor gedaan, maar het reglement van UEFA staat het niet toe. Logisch, want uiteindelijk moet de recette worden gedeeld en wij zouden er ook geen genoe gen mee nemen als we een uitwedstrijd toegewezen kre gen. Sodemeklap, wat een voetbalavondje is dat geweest te gen de jongens van de Prater! Zeven doelpunten, waaron der een paar „beauties" die „winning-hit" van Henk Groot even voor het eindsignaal van de laatste verlenging, zal lang in de herinnering blijven voortleven en twee uur topvoetbal, waarvan het laatste halfuur (de verlen ging) een niet te stuiten Ajax bracht. Wat hebben onze mensen gewerkt. Hoe de ploeg, bestaande uit Hoogerman, Van Mourik, Ouderland, Schaaphok, Pronk, Muller, Swart, C. Groot, H. Groot, Keizer en Feldman in dat laatste half uur nog zoveel kracht kon opbrengen was voor velen onbe grijpelijk. Maar zij deed het. En hoe! De Vienna moest met man en macht in de verdediging en dank zij haar goe de doelman Schmied bleef zij tot kort voor het einde overeind. Toen maakte Henk Groot misschien het mooiste en kostbaarste doelpunt uit zijn carrière en konden onze jongens stormachtig toegejuichd, trots en voldaan de arena verlaten. Wedstrijd verloop: Vanaf de aftrap Ajax in de aanval. Donald Feldmann weert zich geducht. Henk Groot scoort. Keizer passeert een serie tegenstanders alsof het kinderspel is en knalt nummer twee in het net. Muller, de kleine „grote" man van ons team excelleert op het middenveld. Steeds is ons aanvalsquintet voor het Weense doel te vin den. De Oostenrijkers verdedigen echter hardnekkig en Cees Groot heeft het tegen de Vienna-spil niet gemakkelijk. De strijd wordt harder. Even voor halftime een zeer for tuinlijk tegenpunt. Rust 21. Piet Keizer speelt zich vrij en Ajax voelt zich binnen (31). Wederom een zeer for tuinlijk doelpunt (32) haalt ons team uit balans. Achter moeten alle zeilen worden bijgezet om verder onheil te voorkomen. Van Mourik (prima), Ouderland, Pronk, Schaaphok en Muller verdedigen stug maar kunnen niet voorkomen, dat uit een vrije schop de gelijkmaker in ons net verdwijnt (3—3). Met veel moeite halen we zonder kleer- Henk Groot maakt het de verdediging der thuisclub lastig. Volle concentratie op de bal Alleen Hans Boskamp lacht D.W.S.-A. - AJAX 2

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1961 | | pagina 2