Van en over Ajax 7 Het bericht van het heengaan van Ajax 7 elders in dit blad, noopt mij om in bijzonderheden te treden, want het is verbazingwekkend, dat dit zonder meer is geschied. Het trieste van het gehele geval is, dat het „intrekken" van Ajax 7 voor het deelnemen aan de competitie in de reserve 2è klasse A van de A.V.B. zonder enig omhaal in zijn werk is gegaan. Geen der spelers van Ajax 7, die jaren achtereen in dit elftal voetbalden, was hiervan op de hoogte gebracht. Bij navraag of het 7e elftal vrij was, liet men doorscheme ren, dat Ajax 7 ingetrokken zou worden. Bij informatie bij het bestuur van de sectie amateur-voetbal bleek men niet op de hoogte te zijn, terwijl de elftallencommissie immers niet meer gekozen wordt door de Algemene Vergadering, doch door het bestuur, dus in feite een verlengstuk van het bestuur is. Ons aller Ajax heeft tijdens het schrijven van dit stukje op 22 september 1961 de beschikking over 83 voetballers van de „sectie-amateur", waarvan 19 spelers gehandicapt zijn door blessures, een enkeling daarvan in het buitenland verblijft en weer een ander niet meer bereid is, om te voet ballen. Er blijven Ajax dus 64 spelers over. Deze 64 spe lers zijn gedistribueerd over het 3e, 4e, 5e en 6e elftal. Een logisch „mens denkt": nu, dan blijven er 20 man over en hét zevende draait weer als vanouds. Ja, ja, theorie, maar de praktijk. Ziehier de praktijk. Bij de desbetreffende 64 spelers zijn enkele mensen, die onderworpen zijn aan de militaire dienst, zodat de elftallencommissie er nooit zeker van is of zij al dan niet beschikbaar zijn. Daarbij komt het feit, dat de sectie Betaald Voetbal vaak verschillende spelers nodig heeft voor het tweede elftal, waardoor er verschuivingen komen. Indien er rekening gehouden wordt met 13 man per elftal, zodat er voor 4 elftallen 52 spelers nodig zijn, dan blijven er 12 spelers over, dus (theoretisch gedacht) voldoende. In de praktijk blijkt dit echter onvoldoende te zijn, door bovenomschreven redenen. En wat nu gedacht t.a.v. dit grote overschot van mensen, die al jaren lid van Ajax zijn en nog immer wensen te voetballen? Ach meneer, een kniesoor die daar op let!! Dit relaas ben ik te weten gekomen bij een onderhoud met de elftallencommissie. Twee personen van die commis sie waren gelukkig aanwezig om het bovenstaande uit de doeken te doen, waarbij mijnerzijds naar voren werd ge bracht, hoe ik over deze zaak dacht. De enige redelijke oplossing die men mij aan de hand deed om tot een dragelijk akkoord te komen, was de mo gelijkheid tot deelname aan de zaterdagmiddagcompetitie. Inmiddels heb ik mij tot het bestuur gewend of men hier aan wil meewerken. Ik heb gemeend dit alles zo uitvoerig mogelijk weer te geven, opdat men niet willekeurig beschikt, zonder hiervan de consequenties te overzien. Ook al heeft men in Ajax twee stromingen, dan moet men toch bedenken, dat het aantal amateurs nog de overhand heeft en dat het „over schot" (geen uitschot) helaas niet verkocht kan worden zoals bij de afd. Betaald Voetbal. Maar clubmensen zijn het en als zodanig willen zij gerespecteerd worden! Voor de verdere ontwikkeling van deze kwestie zal ik u in het volgende Ajax-nieuws op de hoogte houden. Tot ziens op de barricade. JAN DE WIT Loting Cup voor Cupwinnaars Zoals bekend heeft de loting voor de strijd om de cup voor Cup-winnaars plaats gevonden en trok onze vereni ging de bekende Hongaarse club Ujpest. De data van deze twee wedstrijden zijn nog niet vastgesteld. D.W.S.-A. AJAX (0-0) De D.W.S.-ers De Jong en Niessen in duel met de gebroeders Groot 16

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1961 | | pagina 16