Olympische film Wij zijn lid van een vereniging en als zodanig hebben wij onze rechten, maar ook onze plichten. En die plichten zijn in grote lijnen ondergeschikt aan het verenigingsbelang. Het verenigingsbelang ondergeschikt te maken aan het eigen belang kan door ons niet worden getolereerd. Want dat dergelijke figuren niet alleen het belang van de ver eniging schaden, maar tevens het sportgenoegen van ande ren, is zeker. Zondag 17 september 1961 kenmerkte zich door twee din gen: 1. Het was prachtig, bijna tropisch weer en 2. onze Voorland-velden, die dit seizoen voor het eerst onder Gemeentetoezicht staan, werden VRIJDAGS REEDS AFGEKEURD. Wij zullen hierover (nog) maar weinig schrijven, maar dat dit voor de komende winter, als het écht slecht gaat worden, wat gaat beloven, lijkt mij een grote waarschijn lijkheid. Enfin, misschien kunnen de jongens, net als hun grote Intertoto-broers, óók tot augustus blijven voetballen. Dus wederom alleen uitwedstrijden. De A3, in gewijzigde opstelling, kwam met een 71 zege terug van N.F.C. 2. De heer Schuuring vond dat allemaal best. Wat hij niet kon waarderen was, dat een onzer kant hal ves het nodig vond, gedurende de wedstrijd praatjes te gaan verkopen tegen zijn tegenstanders. Beste vriend, laat dit nu voor eens en altijd afgelopen zijn. Wij waarschuwen niet meer. Ajax is een voetbalvereniging en geen debating club. Tijdens de wedstrijd mag alleen de aanvoerder wat zeggen en dan nog, als hij het heel correct doet. De heer Martens zag de A4 een 41 nederlaag lijden tegen J.O.S. 2. Wij kwamen physiek te veel te kort en hadden bovendien te weinig intelligentie (qua voetbal). In plaats van de grotere tegenstanders te ontlopen met ruime combinaties, probeerden onze lilliputters door zeer peute rig spel hun opponenten omver te spelen, hetgeen uiteraard mislukte. Hoewel de kansen er wel waren, meende de heer Martens dat er in de voorhoede niemand in staat was „er- een-eind-aan-te-breien". Beterschap heren en luister nogeens beter naar de trainer. Op het nieuwe complex de Buitenveldert, lieten de A5-juniores Ahrends 2 met liefst 131 in het verse gras bijten. De B2 wist tegen V.V.A. maar even 17x het net te vin den; V.V.A. slechts 1 keer. De heren Wijting en Wolterink zagen dit schuttersfeest met groot genoegen aan, omdat er enige spelers waren, die wel nadrukkelijk hun kandidatuur stelden voor de BI. Voor de spelers van dit laatste team een tip hun best te doen, om zich te handhaven en voor de B2 lieden om te laten zien, dat het geen uitschieter was. Volgens de heer Van Ens deed de B6 het tegen J.O.S. 6 ook heel aardig. Hij vond de uitslag, 32 in ons voordeel, de verhouding wel goed weergeven. Zó, dat was het in grote lijnen. Nog even uw aandacht voor een nagekomen verslag van Rivalen BIAjax B3 door de heer Van Ens: De eerste wedstrijd van de B3 jun. tegen Rivalen BI is op een nederlaag uitgelopen, een zeer eervolle trouwens. Onze lichtgewicht voorhoede had het zwaar te verduren tegen de veel grotere en goed dekkende R.-achterhoede. Dikwijls werd ook de fout gemaakt, met hoge ballen te proberen de voorhoede te bereiken, hetgeen natuurlijk bij voorbaat tot mislukking gedoemd was. Een prachtige kop bal van Jan de Hoog vlak vóór de rust dient nog vermeld te worden. Na rust hetzelfde spelbeeld; onze achterhoede hield goed Kopij volgend clubblad s.v.p. uiterlijk 31 oktober a.s. in zenden. ALLÉÉN Zwaluwstraat 20, Badhoevedorp. stand en het was voor hen dubbel jammer, dat het eerste doelpunt in duidelijkq buitenspelpositie werd gescoord (10). Het tweede ontstond uit een prachtig schot van de R.-middenvoor. Een zeer mooi doelpunt. Tot de volgende keer HENK SMIT PUPILLENVOETBAL 13 sept. jl. startte de pupillenwedstrijden voor het dis trict Oost, helaas onder minder gunstige weersomstandig heden. Gedurende de gehele middag bleef een voortduren de motregen het weer bepalen. Onze jongens hadden er echter weinig last van. Beide wedstrijden werden in een ruime winst omgezet. 20 sept. was het evenwel fraai zomer weer en 19 doelpunten vielen als rijpe appels van de boom! Belangstellenden vinden het volledige programma (t.m. 13 december a.s.) in de publicatiekast in de Hall van ons stadion. AFKEURINGEN: Afkeuringen worden bekend gemaakt om 12.00 uur (ROOD BORD) op de volgende adressen: OOST: Middenweg 12, 61 en 218; Copernicusstraat 26; Dap perplein 18; Linnaeusstraat 36; Sumatrastraat 40; Nias- straat 32; le Oosterparkstraat 158; Pontanusstraat 35; Fahrenheitstraat 22. CENTRUM: Rapenburg 84. WEST: J. P. Heyestraat 97; Amstelveenseweg 294. ZUID: Vrij heidslaan 79; Hendr. de Keyserplein 40; le Sweelinck- straat 3; Beethovenstraat 15; Dusartstraat 23. DIEMEN: Hartveldseweg 15. JONGENS, OPGELET! Het is ten strengste verboden deze winkeliers zowel mondeling als telefonisch lastig te vallen met vragen of de wedstrijden doorgaan. Bewaart dit clubblad goed; bovenstaande aanwijzingen gelden ook voor de periode maart/juni 1962. TRAINING: Zodra de driedaagse schoolreisjes en de (school) honkbal wedstrijden beëindigd zijn, verwacht ik iedereen zaterdagmiddag om 2 uur op de training. Zij, die „er-met-de-pet-naar-gooien", kunnen er van verzekerd zijn, niet in de elftallen te worden opgesteld. Wanneer men ab soluut niet aanwezig kan zijn, wordt dit even besproken met ondergetekende. Jullie prettige wedstrijden toewensend, M. v. ENS Op het ogenblik draait in Theater Roxy, Kalverstraat, de film over de Olympische Spelen 1960 te Rome. Wellicht hebben enkelen uwer deze rolprent al gezien. In ieder ge val ook onze Administrateur, de heer Vunderink. Hij bevestigde hetgeen in de perscommentaren werd weergegeven: Het is in een woord prachtig. Schitterende opnamen, vooral van de veelzijdigste en moeder aller sporten: de atletiek. Zó mooi, dat beslist geen sportvrouw of sportman (dus ook geen Ajacied) mag verzuimen dit meesterwerk te gaan zien. T. M. 14

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1961 | | pagina 14