UONKBAL DEXTRO-ENERGEN Na ons laatste honkbal-overzicht zijn we nog een kleine aansluiting verschuldigd, omdat op het moment dat we dat overzicht schreven, de eindresultaten van enkele negental len nog niet bekend waren. Welnu, thans is dat natuurlijk wèl het geval en we kunnen niet anders doen dan ons over die resultaten verheugen. Ons tweede negental handhaafde zich in de tweede klasse, het derde negental kreeg de kans op promotie en onze adspiranten werden kampioen van Amsterdam! Tenslotte mogen we bij deze opsomming niet vergeten, dat Herre Kok zijn 25e interlandwedstrijd speelde. Tegen het einde van het seizoen waren we niet bang meer voor het tweede negental, dat dankzij een bijna tra ditioneel geworden eindspurt enkele forsen schreden om hoog op de competitie-ladder plaatste met het gevolg, dat de vijfde plaats dit team deelachtig werd. Deze vijfde plaats betekende definitieve veiligheid, want nummer zes (W.V.H.E.D.W. 2) kreeg degradatie-wedstrijden te spelen, terwijl nummer zeven (Shell) en acht (J.O.S.) zonder meer naar de derde klasse afzakten. Een zeer bevredigende eind stand voor onze tweede negental derhalve, dat hierdoor één van zijn moeilijkste seizoenen achter zich heeft in ver band met de versterkte degradatie. Volgend jaar gaat het in de tweede klasse weer normaal, zodat er dan ook heel wat rustiger gespeeld zal kunnen worden. Het grote pro bleem was dit jaar het werpen, want de overige posities waren in het algemeen zeer voldoende bezet. Ajax 3 heeft een zeer goed seizoen achter de rug en door gelijk met Lijnden te eindigen, verwierf dit negental zich zelfs de kans op promotie naar de landelijke derde klasse. Daarvoor moest o.a. een beslissingswedstrijd tegen Lijnden worden gespeeld. Misschien was het een teleurstelling voor enkele spelers, maar de honkbalcommissie nam het besluit het derde negental ten bate van Lijnden terug te trekken. We kunnen ons voorstellen, dat enkele spelers dit besluit niet waarderen, maar we zullen in het kort uiteenzetten wat ons tot het nemen van dit besluit dreef. In de eerste plaats achten we de kracht van dit team niet groot genoeg voor het spelen van een rol van beteke nis in de nieuw te vormen landelijke derde klasse. „Lie ver lekker mee kunnen draaien in de eerste klasse van het ray on-Amsterdam, dan een zorgenkindje te zijn in de der de klasse", aldus ons standpunt. In het rayon-Amsterdam kunnen we rekenen op uitsluitend plaatselijke ontmoetin gen, hetgeen niets kost, maar in de derde klasse moet er gereisd worden. Niet alleen de geldelijke bezwaren hier van, die nog wel te overwinnen zijn, maar meer nog het feit dat we in dat geval vrijwel iedere week met spelers moeilijkheden te kampen zouden krijgen, maakte ons hui verig van ons recht gebruik te maken. Het heeft dit jaar reeds moeite genoeg gekost het derde negental steeds vol tallig in het veld te krijgen. En dan de laatste reden: met ons tweede negental in de tweede klasse en ons derde in de eerste klasse van het rayon-Amsterdam zitten we, wat de opbouw en doorstroming van spelers betreft, goed, zo dat het geen noodzaak voor ons was met het derde te promoveren. Voor Lijnden is dat heel anders. Hier is het geval van een goeddraaiende, goed-georganiseerde vereni ging, die naar hogerop streeft, maar daarbij de voet dwars gezet zou worden door een reserve-negental van een an dere club, die het niets doet of dit team al dan niet pro moveert. Wij meenden dus ook het algemeen honkbal- belang te dienen door voor Lijnden geen sta-in-de-weg te zijn. Wij geloven goed gehandeld te hebben. DE JEUGD. Nadat onze adspiranten op fraaie, ongeslagen wijze het kampioenschap in hun afdeling hadden betaald, kregen zij kampioenswedstrijden te spelen tegen W.V.H.E.D.W. en Blauw-Wit. Ook deze beide wedstrijden werden op ondub belzinnige wijze gewonnen, waarmede onze jongens dus ongeslagen kampioen van Amsterdam werden. Van deze plaats af allen hartelijk gefeliciteerd. Wij zijn er zeker van, dat als deze jongens blijven spelen dat weet je in Ajax helaas nooit we in de toekomst nog heel veel plezier van velen van hen kunnen beleven. Enkelen gaan nu over naar de junioren, hetgeen we toe juichen, omdat daar de tegenstand veel groter zal worden. Wij zijn het met de leeftijdsindeling in de honkbal wereld in het geheel niet eens. We zijn er voorstanders van, jon gens, die kwa lichaamsbouw geen babies meer zijn, niet in de watten te leggen. In honkbal moet je ook hard kun nen zijn. Je moet het b.v. als werper kunnen verdragen, dat je in de eerste innings reeds aan alle kanten weggesla gen wordt. Daar moet je je doorheen bijten om dan toch b.v. nog de winnende werper te worden. Maar als je jon getjes van twaalf jaar achter elkaar met drie-slag aan de kant zet, krijg je al gauw het idee een reuze kei te zijn en niet meer extra je best behoeven te doen. Hoe meer tegenslagen een jeugdige honkballer heeft, des te harder zal hij als hij tenminste de goede mentaliteit heeft worden en dat kan zijn prestaties alleen maar ten goede komen. Men begrijpe ons goed: het voorbeeld van de werper is hier volkomen willekeurig gekozen en slaat beslist niet op onze jeugdige werper Hendriks, hoewel het ook hem goed zal doen volgend seizoen te ervaren, dat het spel bij de junioren nog iets anders is dan bij de adspiranten. Maar dit geldt voor al onze adspiranten, over wie wij dit seizoen bijzonder tevreden zijn. We hopen, dat de kampioensfoto die van deze ploeg is gemaakt in dit clubblad zal verschij nen. Als de jongens ondertussen niet reeds allen een foto hebben ontvangen, kunnen zij er op rekenen deze binnen kort als herinnering aan dit succesvolle en prettige seizoen in hun bezit te krijgen. NED. NEGENTAL. Twee Ajacieden namen deel aan de trip, die het Neder landse negental in september naar Italië maakte om al daar een tweetal wedstrijden te spelen. Dat waren Herre Kok en Ab Slaman. Aanvankelijk was alleen Slaman ge kozen, maar ter elfder ure werd ook Kok nog aan de ploeg toegevoegd. Beiden hebben met veel succes gespeeld. Herre Kok speelde in de eerste wedstrijd derde honk en behalve zijn spel was de rust, die er van hem uitging, veel waard in het jeugdige binnenveld, dat Ron Fraser had opgesteld. bij apotheker* en erkende drogisten 10

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1961 | | pagina 10