W/////A SA WIENER PRATER Vakantie zeiden wij op de tribune en Piet Keizer maakte met een droog schot die stelling tot waarheid, „Hoe-bestaat-ut", wie zei dat ook weer? Bijna had de stand 23 geworden, toen Piet Keizer uit zeer moeilijke hoek keihard inschoot. Helaas, voor ons dan, net langs de verkeerde kant van de kruising. Eén seconde voor het eindsignaal knipperden we zwaar met de oogleden. Van der Linden kreeg een droomkans, maar Tijm redde met een noodsprong de gelijkspelpremie. Pronk maakte van blijd schap een salto! Uitslag dus 22, waarmede beide partijen o.i. wel vrede konden hebben. Opstelling: Van der Werf (prima), Van Mourik, Ouderland, Tijm (zeer goed), Pronk, Muller (onze beste man), Swart, H. Groot, C. Groot, Prins en Keizer. AjaxS.C. Enschede (61). Zondag 27 augustus kwam Enschede op bezoek. Aangenomen dat u, mede door het fraaie weer, ook onder de 18.000 toeschouwers was, zullen wij het hierover maar kort houden. U hebt zelf kunnen aanschou wen dat de textielmannen uit een heel ander vaatje moeten gaan tappen, willen ze enfin, vult u zelf verder maar in. AjaxHapoël (62). Een aardige ontmoeting met de club uit Israël, die gezien de tegenvallende kracht der bezoekers toch ook niet veel meer dan een oefenpartijtje werd. Het was een licht wedstrijd, zodat in het Olympisch Stadion om gast vrijheid moest worden verzocht. Het was een mooie avond, echter viel de belangstelling iets tegen, waaraan de T.V.-uit- zending over de wereldkampioenschappen wielrennen uiter aard niet vreemd was. D.W.S.-A.Ajax (00). De derby trok 28.000 kijkers, die er een beetje bekaaid afkwamen. Onze ploeg was weliswaar het meest in de aanval, doch zoals het al zo vaak tegen de ploeg van Arie de Oude ging, was het ook nu: de winst kwam er niet uit. In ons volgende nummer komen wij nog nader op deze ontmoeting terug. Om dan verder met enige „start-flitsen" van de lagere elf tallen te besluiten: Ajax 2 opende het seizoen met een overwinning op Wil lem II 2 te Tilburg (32) en zondag j.l. werd Z.F.C. 2 met 41 geklopt. Ajax 3 won het B.F.C.-toernooi; in de finale werd J.O.S. 1 met 32 verslagen. De jeugd, i.e. de juniores Al, begon de Regionale Compe titie met de volgende zegepralen: D.W.S.-A. 1 kreeg met 61 gedurende: MEI. JUNI. JULI en AUGUSTUS de nieuwe attractie klop (vooral een zeer goede eerste helft), V.V.A. Al moest met niet minder dan 101 het hoofd buigen, op eigen veld nog wel! En dat was het dan. De volgende thuiswedstrijd van het eerste is tegen G.V.A.V. ff VI Jij zijn deze zomer eens niet naar de Adriatische Zee of naar de zuidkust van Frankrijk geweest, maar heel gewoontjes naar Terschelling. Sinds wij de bekende reis-socioloog Dr. van Egeraat voor de TV beluisterden, zijn we helemaal bekeerd en zoeken de schoonheid maar dicht bij huis, hetgeen niet wegneemt dat u, om Terschelling te bereiken, minstens een kleine dag zoet bent. In elk geval zult u dan toch de moeite moeten nemen naar Harlingen te gaan, een wat verstild Fries havenstadje, waar het altijd schijnt te waaien. Daar ligt een riant ingerichte passagiersboot van rederij Doekse, die u over de Waddenzee naar Terschelling brengt. Na circa een half uur varen is Harlingen definitief achter u vervaagd en bevindt u zich op de schier eindeloze Waddenzee. En waar u het oog ook wendt, overal de onmetelijkheid van het water en een jagende wolkenlucht boven u. Dan na twee uur varen gaan de contouren van het eiland zich steeds scherper aan de horizon aftekenen. Zich als het ware uit de brannding verheffend, krijgt u de vuurtoren „Brandaris" in het vizier. De trotse „Brandaris", die het gehele beeld van dit mooie eiland beheerst. Elke keer weer wanneer de boot op de kleine rede van dit eiland meert, staan bewoners de nieuwe invasie vakantie gangers gade te slaan. Ze geraken er in de laatste jaren steeds meer aan gewend, dat het moderne toerisme hun eiland heeft „ontdekt". Terschelling is dus (gelukkig) wel een toeristenoord. Maar men is zo wijs geweest de niet zelden decadente uitingen van de vermaaksindustrie op dit eiland te weren. Bars, dancings en nachtclubs zult u er tevergeefs aantreffen. De weinige café's, die er zijn, doen hun uiterste best het u zo aangenaam mogelijk te maken. Komt men onder een borrel echter in contact met de bewoners van het eiland zelf, dan komt het gesprek als vanzelf op de zee, want veel Terschel- lingers hebben in dienst van de koopvaardij of de Marine de wereldzeeën bevaren. Het vervoer op dit eiland geschiedt met grappige, kleine autobusjes, Cupidootjes genaamd. Zij brengen u tegen zeer redelijke tarieven over het gehele eiland. Met een service, die u ongetwijfeld een glimlach zal ontlokken. Men zet u op willekeurig elke plaats af, sjouwt uw koffers en wenst u een prettige vakantie. Terschelling heeft maar een paar kleine dorpjes, die stil tegen de duinen liggen weg te dromen. Met daarachter een werkelijk imponerend strand dat u, waar ter wereld ook, te vergeefs zult aantreffen. Zó breed is het. Met uw slaap zult u niet de minste moeite hebben. De zee lucht maakt de ogen loom en het baart dan ook geen verwon dering, dat de meeste toeristen 's avonds tien uur, half elf hun bed intuimelen. Wanneer de duisternis is ingetreden, is de „Brandaris" op permachtig heerser over hèt eiland. De lichtbundels van deze vuurtoren vallen dan onafgebroken over het eiland. Een haast spookachtig, fascinerend gezicht, waar u het oog niet van af kunt houden. 's Morgens vroeg is u alweer uit de veren en doet u tegoed aan een overdadig ontbijt, want het verblijf op de wadden eilanden maakt hongerig en bevordert een gezonde eetlust. Dan trekt u de duinen in, die in de zon liggen te blakeren. En om u heen de stilte, die weldadig aandoet. Dit is Terschelling. Niet ten onrechte de parel van de Wad deneilanden genoemd. Een eiland, dat u zeker bezoeken moet. J. H. 6

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1961 | | pagina 6