JUWELIERS Bouwmeester Gerrand Jan van Drecht, Wim Anderiesen, Johnny Schaap, Jan Franz en Jan Seelen namen afscheid van Ajax. Gaan hun geluk elders proberen. Behalve Jan Seelen, waren het alle maal knapen, die al als adspirant de kleuren van Ajax kwa men verdedigen. Jan van Drecht liep reeds achttien jaren (en hoe!) mee en Wim, met enige jaren onderbreking, heeft ook heel lang het Ajax-shirt gedragen. Schaap en Franz, een stuk jonger dan de twee bovengenoemden, trapten zeker al tien jaar tegen een Ajaxbal. Voor onze club zijn zij nu verloren. Jammer, want het waren alle vier goede Ajacieden. Doch Be taald Voetbal is nu eenmaal een keihard bedrijf en sentiment komt in dat wereldje niet voor. We wensen deze ex-club makkers in hun nieuwe omgeving veel succes en zeggen hun dank voor de diensten de club bewezen. Vrienden, het ga jullie goed! Jan Seelen, die slechts enkele jaren lid van Ajax was, heeft zich doen kennen als een zeer prettig mens, altijd be leefd, vriendelijk en sportief. Een knaap met een zonnige lach. Door studie had Jan domicilie in Nijmegen en viel het steeds maar reizen naar Amsterdam voor hem niet mee. Nu Jan naar Vitesse gaat voor beide partijen de beste oplos sing zijn de moeilijkheden uit de weg geruimd en zal Jan zich ook op het voetbalveld ten volle kunnen ontplooien. Daarvan zijn we overtuigd, want het zit er in. Voor Vitesse belangrijk en hopelijk zullen de Arnhemmers van Jan's capaciteiten profiteren. Jan, Ajax wenst je in je verdere leven en dus ook in de sport veel succes en als je weer eens in Mokum komt; je weet de weg en kent de spraak! Het ga je goed! Wat onze aanwinsten betreft: Tijm komt, zoals bekend, van „Alkmaar" en heeft het afgelopen seizoen de aandacht ge trokken van „vriend en vijand". Tegen Sheffield kwam hij reeds voor ons uit en de conclusie was: die knaap redt het bij ons wel. Jan Dahrs, ex-Blauw-Wit het laatst gespeeld voor S.H.S. kan, indien hij serieus traint en zich in ons milieu weet aan te passen, een versterking voor de afdeling B.V. betekenen. Van A. Beek, een ex-A.V.B.-er, weten wij nog weinig, maar de tijd zal wel leren, wat deze nieuwe club makker op de grasmat kan leggen. Hopelijk iets goeds! In ieder geval roepen wij deze nieuwe Ajacieden een hartelijk welkom toe en spreken gaarne de wens uit, dat zij zich spoe dig in de Ajax-kring thuis zullen voelen. Luitjes, veel succes! Vlietman, die geen nieuw contract kreeg, gaf er de voor keur aan als amateur voor Ajax te blijven spelen. Onzes in ziens een verstandig besluit, want de praktijk heeft geleerd, dat het elders ook niet altijd erwtensoep-met-kluif is. Boven dien is de mogelijkheid tot een come back niet uitgesloten en staat het vast dat vooral op latere leeftijd in en met onze club veel genoegen te beleven valt. Zo, de transfer-affaire is dus rond, de rust weergekeerd en door alle sensatie-verhalen een streep getrokken. Vele club aanhangers kunnen 'savonds zonder voetbalhoofdpijn weer tussen de lakens glijden. Voor hen een prettig idee. Onze lijst contractspelers ziet er als volgt uit: A. Beck, J. J. Dahrs, D. Feldmann, C. Groot, H. Groot, A. P. van Ham, L. Hoogerman, P. J. Keizer, G. van Mourik, B. Muller, P. Ouder- land, P. H. Petersen, J. Th. Prins, A. Pronk, W. Schaaphok, C. J. V. Smit, J. Swart, H. R. Tijm, A. Vesters, A. Visser, W. J. v. d. Werf en B. Westra. Een paar goede teams kunnen dus op de been gebracht worden. We wensen onze topspelers een goed seizoen met gezien de vastgestelde bedragen veel vlees in de pot. Ook de amateurs, zowel seniores als juniores, een in alle opzichten prettig voetbaljaar. Zondag 20 augustus is het grote feest begonnen. Eerste tegenstander het Utrechtse D.O.S. Zoals altijd een hele kluif. Als u deze regelen leest weet u de uitslag. Nu kunnen we slechts hopen Een week later komt Sportclub „Enschede" op bezoek en volgt op 3 september de eerste derby: D.W.S.-A.Ajax! Tus sen de bedrijven door een partijtje tegen „Hapoel". Verder de match tegen First Vienna F.C. Voor de intertoto- competitie. We hebben niet slecht geloot. Beter dan Sparta, dat even achter het ijzeren gordijn moet zijn. Om daar te komen is er volgens vriend Elzenga een papierwinkel aan soe sa door te worstelen. Als we de Weners weg kunnen drukken, staan wij misschien ook voor dat feit. Wait and see! 't Zou wel leuk zijn als we tot de laatste vier behoorden. Met een spelletje als tegen „Pirmasens" reiken we o.i. zelfs verder. Binnenkort weten we ook wie onze opponent is voor de Cup voor-Cupwinnaars. 't Mag Atletico zijn. In een vol stadion hebben we wel trek. Alles bij elkaar genomen zitten we er dit seizoen meteen goed in. Onze supporters mogen beslist niet mopperen. Persoonlijk zullen we de eerste voetbalfestij nen niet meemaken. We gaan een week of drie kijken hoe de zon er uitziet. Geen werk, geen vergaderingen, geen clubblad. Lekker niksen! Vriend Middendorp lost verder de clubblad moeilijkheden wel op. Bij hem moet u dus zijn als u voor het Ajax-blaadje een stukje wil plegen. Hij ontvangt u met open armen en als u naar Badhoevedorp komt, met koffie of thee. Tot eind september, vrienden! BROWN. D.O.S.Ajax (22). De openingswedstrijd, seizoen 1961- 1962, heeft de verwachtingen, die wij er van koesterden, be slist niet overtroffen. Integendeel. Een gelijkspel, uit verloren positie bevochten, was het resultaat van bijna tweemaal drie kwartier pogen de stugge Utrechtse verdediging uit haar voe gen te spelen. Dat pogen mislukte tot circa twintig minuten voor het eindsignaal, omdat D.O.S. geruggesteund door een doelpunt a la seconde, geen centimeter grond prijs gaf en met snelle uitvallen trachtte de voorsprong comfortabeler te ma ken. Die comfortabele voorsprong kwam, toen de heer Hanek zijn geschoeide voet onder een hoge voorzet kon plaatsen en met een hard schot doelman Van der Werf passeerde. We konden er onze goalie, die bijzonder moedig en goed zijn doel heeft verdedigd, écht niet op aan kijken. Wel keken onze mensen tegen een 20 achterstand aan. Normaal betekent dat, gezien de nog resterende speeltijd, pakt u maar in met uw stalletje, 't Liep echter anders dan normaal. De D.O.S.-doel- man, een zeer bekwaam ballen-stopper, die lange stuiter wandelingen onderneemt een tijdrovend karwei kreeg druk bezoek van ons aanvalsquintet en werd o.i. de oorzaak van het gelijk spel op de valreep. Zijn zekerheid raakte hij, door het rood-witte gewoel voor zijn neus, kwijt, wat bij min der talmen beslist niet nodig was geweest. Hij draaide en stuiterde maar, zodat ook zijn medespelers er draaierig van werden en de kluts niet meer konden vinden. Cees Groot pro fiteerde er het eerst van en wist in ongewilde samenwerking met een D.O.S.-er de score op 21 te brengen. „Het kan nog" Heiligeweg 1 2, Amsterdam-C Telefoon 36541 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1961 | | pagina 5