Ajax—Spel. Enschede Opnieuw Cees Groot voor het doel van de tegenpartij. Keeper Dijckmans weet op het nippertje te redden twee doelpunten beperkt wat tegen deze sterke tegenstander eervol genoemd kan worden. Tegen het einde van de strijd moest Hoogerman geblesseerd de arena verlaten en Van der Werf liet toen nog even zien, dat er in hem een goed doel- verdediger steekt. Al bij al was de generale repetitie niet slecht. De leiding van S.W. kreeg na afloop van onze president een speech. Jan deed het natuurlijk niet met lege handen. Voor de club een Hollandse molen met muziek (tulpen uit Amster dam), de „leading" een bottle-Schiedam en allemaal een klompje om de brand er in te steken. De „big boss" uit Shef field liet zich ook niet onbetuigd. Vriendelijke woorden en een staalprodukt voor spelers en bestuur. Zo spoedig mogelijk gaan we aan de return beginnen. De ontvangst zal vermoe delijk wel écht Engels zijn. Gastvrij tot en met! U hoort er t.z.t. beslist van. Betaald- en amateurvoetbal keken (en kijken soms nog) el kander met een scheef oog aan. Logisch, want we loeren nu eenmaal niet allemaal door dezelfde bril en wat de één mooi vindt, is in de ogen van de ander abominabel. Was dat niet het geval, waren alle smaken gelijk, wel, dan had mijn heer Jansen nooit met juffrouw Pietersen in de huwelijks boot gestapt. Misschien een mazzeltje voor beide partijen. Wat dat met voetbal te maken heeft? Niks! Of toch wel. Be taald- en voor-des-keizers-baard-voetbal hebben elkaar nu al vele jaren aangekeken en als je ergens heel lang naar kijkt, worden de contouren vaag of wazig. Je ziet de scherpe kan ten niet zo duidelijk meer. Zo gaat het, geloven wij, ook in ons voetbalwereldje. Wel is er nog geen huwelijk, maar er zijn symptomen Valt u dus niet van de graat, als wij u vertel len, dat de oudste „real" amateurclub van ons land, het eens zo roemruchte Deventer: Utile Dulci, bij ons op bezoek is geweest. Toen het verzoek om tegen onze amateurs een oefen partijtje te spelen op de bestuurstafel lag, vonden wij dat bij zonder prettig. Utile Dulci, de club van de heer Lugard voorzitter, ere-voorzitter, redacteur van het U.D.-kanon, het beste clubblad van de Nederlandse voetballeestafel wilde naar de Meer komen. Er is niet over gedebateerd; we waren onmiddellijk bereid. De kampioenen uit Deventer, dit jaar gepromoveerd (de promotie heeft heel de vaderlandse voet balwereld goed gedaan) zijn gekomen. Met een pittig ploegje. Een groot contingent Amsterdamse „soccer-lovers" heeft met groot genoegen gezien, dat de oude-Deventerse er nog iets van kan. Dat feit stemde prettig. De uitslag? Doet er niet toe. Het was een écht voetbalfeestje. Met een drankje voor en na en voor deze voetbalvrienden een blik in de betaalde voetbal-klus. AjaxSheffield Wednesday! Hopelijk hebben onze Deventer gasten geen spijt van hun tripje naar Mokum gehad. Wij beslist niet van hun komst en als de mannen van (even plagiaat plegen) „de band die bindt" nog eens deze kant uitkomen; de Ajax-poort staat altijd open. Ook zonder wedstrijd AjaxU.D.! De transfer-story is verleden tijd. Voor het trio dat onze belangen behartigt een opluchting, want eindelijk kon er aan vakantie gedacht worden. Eind juli viel dus het doek en kon de balans, of beter de kas, worden opgemaakt. Of die kas overal klopt, óf alles kon verwerken, wagen we te betwijfe len. Maar dat zijn onze zaken niet. Ajax is er weer aardig doorheen gelaveerd. Het driemanschap: Melchers, Keizer en Potharst, heeft naast voetbalkennis, gelukkig voor ons, veel koopmanschap. De op tafel liggende feiten liegen er niet om. Als we de transacties, door andere clubs afgesloten soms be kijken, twijfelen we vaak aan bovengenoemde eigenschap pen. Sommige lieden geven voor „kneusjes" bedragen uit, waarvan men rilt en andere z.g. „zakenmensen" denken, dat zij voor een appel-en-een-ei op de „sterrenmarkt" terecht kunnen. Vermoedelijk hebben die lui nog nooit van „aan een concurrent verkopen" gehoord en vallen om, als zij een prijs horen, die ver boven hun enge begrip gaat. Zij noemen dat dan heel naief „de markt bederven". Schouders ophalen en rustig doorgaan met ademhalen lijkt ons het beste! 3

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1961 | | pagina 3