Drie uit Twee „Met Banddikte" 17 december: AjaxVolewijckers; D.W.S.-A.Enschede; Fortuna Blauw-Wit. 24 december: RapidAjax; D.W.S.-A.Blauw-Wit; Volewijckers Willem II. 31 december: AjaxSparta; FeijenoordVolewijckers; Blauw-Wit P.S.V.; G.V.A.V.—D.W.S.-A. Programma Ajax 2 (eerste helft) 10 september: Vitesse 2Ajax 2 17 september: Ajax 2Volendam 2 24 september: Enschede 2Ajax 2 1 oktober: Vrij. 8 oktober: Willem II—Ajax 2 15 oktober: Ajax 2Go Ahead 2 21 oktober: Vrij. 29 oktober: Feijenoord 2Ajax 2 5 november: Ajax 2Go Ahead 2 Onder deze titel is bij Uitgeverij Bert Bakker/Daamen N.V. Den Haag in de „Ooievaar-Serie" een pocket verschenen, geschreven door niemand minder dan onze grote wieier- crack Jan Derksen. Het is een verbazend aardige en ook keurig verzorgde uit gave geworden, voorzien van enkele foto's, waarin „Grote Jan" in prettige stijl (hij is met de pen al even goed als op de pedalen) vertelt van zijn wielerloopbaan. Hij laat ons nader kennismaken met sterren als Jefke Scherens, Reginald Harris, Sydney Patterson, Gerardin, Mas- pes en vele anderen en natuurlijk heel speciaal met zijn grote vriend en rivaal Arie van Vliet. Bijzonder interessant is, hetgeen de schrijver in een spe ciaal hoofdstuk zegt over de „doping" van sportmensen. Dit boekje, waarvoor Toon Hermans (ook een van Jan's vele vrienden) een sympathieke inleiding schreef en de auteur zelf in „Iets vooraf" gewaagd van de hulp en steun van journalist Dick Ariese, is naar onze mening méér dan een „banddikte" overwinning voor Jan Derksen. Wij zouden iedere ware sportliefhebber dan ook willen adviseren „Met banddikte" in zijn boekenverzameling op te nemen. T. M. „Visie" met (vele) aanhalingstekens Bent u ook in de Meer geweest? Wat waren ze weer „blijde". Augustusweertje, 't was dus feest althans langs de vier zijden. Nee niet voor wie in 't veld er stond. Na al die herfst, „on-koel" dit weer doch switchend vond men „switzend" toch het doel. 'k Sprak tot „Heer speaker" door de „phone" die mij met hem verbond: Hoor dat gejuich, één jubeltoon dat Ajax zich „hervond"! Want tegen D.Ó.S. was 't maar zo-zo om van la-la te zwijgen. 't Is waar, D.O.S. gaf het niet cadeau. 't Is zwaar dan „uit te stijgen". Geen grote ploeg dit Enschede. Zou het met Helmut Rahn die was „blessé" (nee, niet blasé) niet beter zijn gegaan? Een Rahn, in grootse vorm althans, kan elk team stimuleren. Met Rahn is het: „Mit Rahm mehr Manns"*) mag men gerust beweren. Was Ajax groots? Tja, onze Kick die je op ieder punt (zeer objectief, ja dat zeg i k beslist vertrouwen kunt, schrijft dat een ploeg met groter kracht dan Sportclub is van node „waarde te meten" van de macht die alsdan is geboden. Toen in de tweede helft zwart-wit uit 'n ander vat ging tappen, zo gaat hij door, ging de-rood-wit- defensie snel verslappen. 't Werd fout op fout, zegt Kick, en wel tot na het tegenpunt. Direct daarop door prachtig spel tweemaal een Ajax-stunt! Laat Ajax, voeg ik hier aan toe, nog vaak zo blijven „stunten". We zijn nog altijd lang niet moe te juichen voor de punten. Heer zetter, denk nu niet daarna dat 't „stuntelen moet wezen Gelukkig dat bij „Grafica" de zetterij kan lezen! Met (onafgeroomde) melk meer mans. Hoogzomerzondag, 27-8-'61. B. S. LE MARCHÉ. 11 november: Vrij. 19 november: Blauw-Wit 2Ajax 2 26 november: Ajax 2—P.S.V. 2 3 december: Veendam 2Ajax 2 10 december: Ajax 2A.D.O. 2 17 december: Rapid 2Ajax 2 24 december: Ajax 2Excelsior 2 31 december: Sparta 2Ajax 2 -CftCXSZ Kantoorartikelen Doorschrijfsystemen Schrijfmachines Tel- en Rekenmachines Kantoor- en Bedrijfsmeubelen Weteringschans 185 - 223 - Telefoon 249859 - 249250 - 249250 - 249259 Amsterdam Kantoormeubelen - Kantoorartikelen Middenweg 97-99 - Telefoon 946097 19 l

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1961 | | pagina 19