Nog „inHet moeilijke „spel-tussen-de-honken" zijn. Deze ook nog jeugdige knaap, bulkend van gezondheid en kracht, geladen met een grote dosis eerzucht, kan in honk bal heel veel bereiken. Ook hij mist echter nog routine en, onbegrijpelijk voor hem, het nodige zelfvertrouwen. Zou hij zijn blessure, die geheel genezen is, totaal vergeten en als werper vooral zijn kracht uitbuiten, dan is hij in staat met hulp van alle anderen Ajax reeds volgend seizoen ongeslagen naar de hoofdklasse te brengen. Als dit dus goed afloopt en als dat dus goed gaat, staan we er voor de toekomst best voor. Een enigszins wankele basis derhalve, maar daar kunnen we nu eenmaal ook niets aan doen. Het zou te wensen zijn, dat we van buiten-af enige versterking zouden krijgen, maar zolang we niet in de hoofd klasse spelen, is daar weinig kans op. Slechts één versterking kregen we midden in het seizoen en hoewel deze nieuwe speler nog niet voor het eerste negental is uitgekomen, geloof ik dat we volgend jaar veel aan hem kunnen hebben. Het volgende seizoen wordt zeer belangrijk, omdat dan twee negentallen uit de eerste klasse degraderen, zodat we er maar voor te zorgen hebben, dat wij daar niet bij behoren. Dat zal wel loslopen, dacht ik zo. Aguilar Voor de toekomst van het honkbal bij Ajax zal het zeer belangrijk zijn, of wij weer vanuit Amsterdam-west naar Amsterdam-oost terug kunnen verhuizen. Er zijn bepaalde plannen in die richting, waar ik nu nog niet verder over kan vertellen, maar gaan die plannen door, dan geloof ik, dat dat ons ook ten goede zal komen. Het tweede Ook bij het tweede negental bestond een werpersprobleem en pas toen we Gerrie Worst van het derde team vrij konden maken, werd de geest vaardig, zodat terstond de lift omhoog ging. In zeer ernstig degradatie-gevaar zijnde, keerden de kansen spoedig en hoewel op dit moment het gevaar nog niet geheel is afgewend, zal de beslissing als dit clubblad ver schijnt waarschijnlijk reeds gevallen zijn, hopelijk in ons voordeel. Dit zal dan een zeer goede prestatie van Ajax 2 zijn, want de ontwikkeling van honkbal in Nederland in de com petitie is dusdanig, dat de kracht en belangrijkheid der re serve-teams sterk achteruit gaat. Er spelen niet zoveel reser ve-teams in de landelijke competitie en reeds thans zijn er enkele gedegradeerd. Kan Ajax 2 zich dus handhaven, dan is dat een zeer goede prestatie. WIJNEN port- In Amsterdam o.m. verkrijgbaar bijAguilar, Rokin 87, Tel. 24> 10

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1961 | | pagina 10