beter resultaat dan in Amsterdam, want in de Meer ging de bal negen maal langs de doelman uit het bergenland (91). Ko Prins, was weer de man, die zijn strijdmakkers in de voorhoede, doelpunten liet maken. De return tegen Malmö zonder H. Groot en Swart leverde een 10 zege op. Piet Ouderland wist de bal langs de uitstekende doelman der Zweden te krijgen. Hoe, zal hemzelf niet duidelijk zijn geweest. Maar de knikker zat en leverde behoorlijk geld op. Verder een grote pluim voor Hooger- man, die zo langzamerhand een doelman van klasse wordt. Trouwens onze gehele achterhoede heeft het met uit zondering van de eerste match prima gedaan in dit toernooi, wat we ook van de middenlinie kunnen zeggen. Opmerkelijk was het optreden van Ad Visser in Zurich toen hij de plaats van Muller moest innemen. Ad was die avond de grote man. Onze voorhoede speelde zeer wissel vallig. Individueel soms prima staaltjes voetbal, goede combinaties en dan ineens. rommelen maar. Keith Spurgeon zal, als we het volgend seizoen met de voorhoede Petersen, Prins, Kees Groot, Keizer en Feldmann de grasmat opgaan nog het een en ander bij te slijpen hebben, 't Zal hem o.i. best lukken. In de dagbladen heeft u veel kunnen lezen over de door ons afgesloten transfers. Het liep in de astronomische cij fers. Op het ogenblik, dat we deze kroniek uit de schrijf machine draaien, staat alleen de transfer van Jan Seelen vast. Volgens de kalender is het vandaag 20 juli 1961. En als we nu bedenken, dat een week geleden Van Drecht, Anderiesen, Fransz en Vlietman aan andere clubs waren overgedaan volgens de kranten dan altijd zou het weieens interessant zijn de bron van al deze berichten op te sporen. Die bron ligt vast niet in onze eigen kring of zou misschien toch Verder wist iedereen al te vertellen wie door ons was aangekocht. Ook hoe het transferbedrag luidde. Op 19 juli jl. was er nog niemand aangekochtDe grootste ouwe zitten beslist niet in het bessieshuis! AjaxPirmasens 91. De laatste intertoto-match tegenstander Pirmasens, de club waartegen we in deze competitie de enige nederlaag leden is een zeldzaam spectaculaire voetbalshow gewor den. Een voetbalgebeuren van de eerste orde. Beide par tijen hebben het publiek een onvergetelijke avond bezorgd. De Duitsers, die op voetbalgebied toch werkelijk iets in de mars bleken te hebben op een haar na waren zij dit seizoen kampioen kregen een spelletje voorgeschoteld, waarnaar zelfs onze aanhang met stijgende verbazing en bewondering keek. Met razendsnelle aanvallen trok de Ajax-aanval, bestaande uit Keizer, H. Groot, C. Groot, Prins en Swart (Prins werd in de loop van de strijd ver vangen door Petersen), op het Duitse doel af, waar de doelman en achterspelers zich voor problemen zagen ge plaatst, die hun spoedig boven de pet zouden gaan. De eerste bres sloeg Sjaak Swart. Een enorme dreun vloog dwars door het doel heen (10). Voor onze ploeg een ruggesteun, voor de Pirmasensen een stimulans de zaken flink aan te pakken. Een heel slechte „ingooi", door de Duitsers dankbaar geaccepteerd, kostte de gelijkmaker en Hoogerman een geblesseerde pink. Gelukkig kon Bertus de strijd voortzetten. En hoe! Even zag het er donker voor onze ploeg uit, daar de Duitsers probeerden met prima voetbal een beslissing te forceren. Hoogerman, gesteund door verdediging en mid denlinie hield echter stand we noteerden enige angst aanjagende paniektrappen en toen kon het schutters feest beginnen. Cees Groot, die opvallend goed voor de dag kwam, zette bij een aanval over de gehele linie stevig door, hetgeen 21 betekende. Uit alle hoeken en standen werd vervolgens het Duitse doel onder vuur genomen. Swart zorgde voor nummer drie en Henk Groot maakte de rust stand rond (41). Een ovationeel applaus beloonde beide partijen voor het prachtige voetbal. Na de thee werd de strijd op dezelfde voet voortgezet. Een onstuitbaar Ajax en een voor een beter resultaat wan hopig strijdend Pirmasens. Hoogerman, Van Mourik, Ouder land, Schaaphok, Pronk en Muller, verdedigden echter stug hadden enige malen „de wind mee" zodat de Duitsers geen succes boekten. En aan de andere kant? Cees Groot rondde een aanval af, door de Duitse achterhoede zijn hielen te laten zien en de doelman te omspelen (51). Een verschrikkelijk schot van Keizer, bracht de score op 61. Een juweel van Swart een bal ineens op de schoen betekende 71, waarna Henk Groot nummer 8 voor zijn rekening nam. Tot slot gaf Muller een solo-nummer weg en had zich het drama voltrokken (91). Het publiek had waar voor zijn geld gehad. Zelden hebben we onze geachte kijkers zo enthousiast gezien. Zelden hebben we de wolken donderend applaus zö van de tribunes horen rollen. Het was fan tastisch. We zijn dus kampioen van onze poule. Doelcijfers 26 voor, 8 tegen. Feijenoord komt ons het meest nabij (2412). Vick Buckingham. Voorzitter Melchers ontving van Vic Buckingham een uitgebreid schrijven waarin hij dank zegt voor het vele goede in onze kring ondervonden. Vic is van plan in de loop van augustus naar ons land te komen, om met zijn ploeg bij ons te trainen (gezamenlijk) en een wedstrijd te spelen. T.z.t. spelen wij dan in Engeland een return. We wensen u een prettige vakantie. BROWN. Zürich F.C. Henk Groot belaagt de Zwitserse keeper, die negenmaal de bal uit zijn doel moest halen 3

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1961 | | pagina 3