De Algemene Vergadering trok dit jaar weinig belang stelling. Nog geen honderd werkende leden vonden het de moeite waard de weg naar ons stadion in te slaan. Of men had geen tijd, öf geen interesse, of vindt het wel goed zö! U mag het voor ons uitzoeken. Wij hebben er geen be hoefte aan. Voorzitter Jan Melchers heeft het niet moeilijk gehad, kon het op zijn sloffen af. Na een kort openings woord, huldigde Jan de kampioenen en reikte aan de „50-jarigen" met enige toepasselijke woorden een gouden Ajax-speld uit. Ere-leden van die „leeftijd" kregen een gouden kroontje op hun speld. Zij kunnen er trots op zijn en wij op al de „ouwe jongens". Vervolgens gaf Jan het woord aan secretaris Elzenga, die zo als te doen gebruike lijk met een geweldig jaarverslag kwam. Dat moet een heidens karwei zijn zo'n verslag in elkander te draaien. Onze hulde, Jan! De heer Dukker, legde in een lijvig verslag de Ajax- financiën bloot. We hoorden eruit, dat het onze club niet slecht gaat. Aan Ferry, die door de gewijzigde omstandig heden enorm veel werk voor de club moet verzetten 't mag hier weieens gezegd worden ook op deze plaats de dank van de Ajax-natie. De rest van de agenda bevatte hoofdzakelijk „hamer stukken". Voor onze president een peuleschil om die even weg te hameren. De rem ging er echter op bij het punt „contributie-verhoging". Een deel van de clubbroeders voelde er geen fluit voor. De heer Koolhaas was de mening toegedaan, nu we toch een gunstig jaar hadden gehad, het maar een jaartje aan te zien. De heer Melchers repliceerde, dat een goed zakenman maatregelen neemt als het hem goed gaat. Doet hij dat niet, dan is hij bij een keerpunt te laat. Onzes inziens geen speld tussen te krijgen. Na enig debat en een vurig pleidooi van onze voorzitter draaide het op stemmen uit. Een kleine meerderheid veegde het be stuursvoorstel van de tafel. De heer Melchers, die er op had geattendeerd, dat aan het verwerpen consequenties zaten, deelde nog mede, dat het financiële beleid nu op losse schroeven was gekomen en het bestuur zich in de loop van de volgende week zou beraden. (Is geschied en na een langdurig debat, bijgewoond door Financiële Com missie en ere-lid Geudeker, werd besloten dit jaar nog aan te blijven (om de boel niet in de soep te laten lopen) en het volgend jaar het voorstel opnieuw aan de orde te stel len.) We spraken hierboven van financieel beleid. Drie jaren is het huidige bestuur bezig geweest Ajax in alle opzichten zo gezond mogelijk te maken. We kunnen in alle bescheidenheid beweren, dat onze pogingen tamelijk ge slaagd zijn. Iedere mogelijkheid om „geld te maken" werd aangepakt en getracht zoveel mogelijk „vaste bronnen" aan te boren! Contributieverhoging nog geen drie centen per dag om met onze president te spreken „een paar sigarettenpeukjes", had betekend een vast inkomen van twaalfduizend gulden. Die bron is onze neus voorbij ge gaan. Jammer, want we hebben het geld nodig. Vandaag niet, maar misschien morgen. U hebt op de A.V. kunnen beluisteren wat en hoeveel er betaald moet worden. De lasten worden steeds zwaarder, de eisen van de contract spelers steeds hoger. Het nieuwe seizoen, met grote con currentie van onze stadgenoten, kan financieel wel eens een sof worden. Natuurlijk zullen we daartegen vechten en kan het reusachtig meevallen, maar om echt origineel te zijn, regeren is in de toekomst blikken. En daarom kwam het bestuursvoorstel, dat de mist in ging, op tafel. Mis schien heeft men de redenen van het voorstel niet goed be grepen. Dat zou dan jammer zijn! Mogelijk, na lezing van het bovenstaande, is men bereid het volgend jaar dan toch maar de „sigarettenpeukjes" op tafel te leggen. De verkiezingen liepen niet erg vlot. Na herstemming werd de sectie Betaald Voetbal onder leiding gesteld van de heren Keizer, Potharst en André Kraan. De heer Kraan is dus een new-comer en heeft een taak op zijn schouders genomen, die niet iedereen ligt en zeer moeilijk is. Hij heeft echter de steun van twee „oude rotten", is nog jong uiteindelijk moeten we toch naar verjonging toe zodat het met enthousiasme, warme voeten en een koel hoofd waarachtig wel zal gaan. André succes en we komen je wel tegen aan de bestuurstafel. De heer Muller kwam met de meeste stemmen uit de bus (voor het amateurvoetbal) en alhoewel er feitelijk een herstemming moest plaatsvinden trokken de tegen kandidaten zich terug, zodat Theo weer voor twee jaar con tract kreeg. Sterkte broeder! Voor de overige commissies waren geen tegenkandidaten, zodat we allemaal lekker bleven zitten. Nou lekker! La Fleur en zijn mannen gaan weer zorgen voor beste clubavonden. Tussen twee haakjes, de sluitingsavond in ons stadion met gratis medewerking van Tante Leen, Dave Swaab en zijn vrienden, de heer en mevr. Snijder en de heer Breurker, was dik in orde. Weer één van de successen van onze C.A.C. De Financiële Commissie, de Enquête Commissie, de Clubblad Commissie, Honkbal, Cricket, enfin, alle mannen, die „iets voor Ajax doen" hebben „de brand er weer inge stoken" en zullen trachten rood-wit aan de top te houden. Succes, vrienden! En tot slot van dit vergaderingverslag: enige woorden aan het adres van de Elftal-Commissie Amateurs en Jeugd commissie. Hoe de samenstelling dit jaar wordt weten we nog niet, maar het afgelopen seizoen was het weer prima in orde. Vele kampioenen, successen in toernooien en in beide afdelingen enige kandidaten of toekomstige kandi daten voor het hoogste elftal. Het resultaat van veel op offering en verzetten van werk. De club moet deze lieden, die iedere zondag en enige dagen in de week voor Ajax bezig zijn, hoogst dankbaar zijn. Zij verdienen het dik. Ook trainer Veen, die ieder jaar toch maar met kampioenen uit de bus komt, een woord van dank. Als finale de schijnwerper op Grote Willem. Willem F. C. Bruynesteyn, sinds mensenheugenis secretaris Elf tallen-Commissie, is benoemd tot Ere-lid. In de A.V. heeft de grote baas, W. F. C. tot ridder van de Gouden Speld geslagen. Willem, die het soms erg kernachtig kan zeggen, bekleedt in onze club één van die baantjes, waarvan vooral op zaterdagavond en zondagmorgen de paarden geen haver lusten. Als u of wij in een of andere tent ver maak zoeken mag ons nieuwe Ere-lid thuis zitten wachten op het telefoontje, dat hem vertelt, dat speler A of B nou net ziek is geworden, naar zijn schoonmoeder moet of vult uzelf maar in. Vijf en twintig jaren of daar omtrent heeft onze clubmakker de moed opgebracht naar deze ver halen te luisteren, zijn fiets te pakken om, her- en der waarts sprintend, te trachten, Ajax-elftal nummer zoveel toch nog volledig in het veld te krijgen. Die gouden speld heeft Sr. Bruynesteyn dus verdiend, meer als verdiend en daarom ook van deze plaats een woord van hulde aan het nieuwe lid van ons gouden keurkorps. Zo, dat van de vergadering weet u dus weer. Als u het volgend jaar zelf even aanloopt, zou dat wel zo prettig zijn. Plaats is er genoeg. De Intertoto-matches zijn financieel gezien tot nu toe alleen de match tegen Pirmasens resteert geen succes. De Amsterdammer loopt zo langzamerhand nergens meer warm voor, lijkt ons. Wielersport; belangstelling heel ma tig. Honkbal; van hetzelfde laken een pak en voetbal; te gen Zürich waren er een paar duizend en tegen Malmö circa vier duizend liefhebbers. Misschien, dat de wedstrijd tegen Pirmasens, nu het om de bovenste plaats gaat, iets meer belangstelling trekt. Hoop doet leven. Sportief gezien, doen onze mensen het niet slecht. Van Pirmasens werd met 42 verloren geheel onnodig, vol gens de leiding en in Malmö kwam het tot een verdeling der punten (11). Zürich bleek voor ons geen partij. Thuis wisten de Zwitsers de nedrlaag te beperken tot 14, een 2

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1961 | | pagina 2