Ondanks nederlagen gaal het toch goed met de honkbalafdeling Verjonging heeft tijd nodig Het feit, dat de honkbalafdeling de laatste maanden niet vele pagina's van ons clubblad in beslag neemt, wijst beslist niet op gebrek aan activiteit van onze honkballers. Dit komt slechts, omdat we zo gelukkig zijn iedere week een gesten cild weekbericht aan onze leden te kunnen sturen, dat de onderlinge band zeer ten goede komt, en waardoor in elk geval alle honkballers van week tot week op de hoogte zijn met alle honkbalgebeurtenissen in onze vereniging. De niet in honkbal geïnteresseerden zijn dat dus niet en hoogstens zullen zij bij het vernemen van een nederlaag van ons eerste negental de indruk krijgen, dat het niet zo best met ons gaat. Die indruk is dan verkeerd, al zouden ook wij natuurlijk niets liever wensen dan overwinningen aan de lopende band en een promotie van ons eerste negen tal naar de hoofdklasse. Zó gemakkelijk is dat allemaal echter niet en vooral in een vereniging als Ajax is het bijzonder moeilijk er een honkbalafdeling op na te houden, die aan de spits staat. Waarom dat zo is, zullen we trachten duidelijk te maken. De A.F.C. „Ajax" is natuurlijk in de eerste plaats een „footballclub", zoals die F dat zegt. In de eerste plaats? Nee, ook in de tweede en derde plaats, enz., en pas als er nergens meer voetbalbelangen zijn kan honkbal eens aan bod komen. Nu moet men vooral niet denken, dat dit uit sluitend het dictatoriale standpunt van het bestuur is, want nog nooit heeft iemand het zo tegen ons gezegd. Maar dit is de praktijk en. we zijn het er, op een enkele uitzonde ring na, nog mee eens ook. Wat hier o.a. de voor ons onaan gename consequenties van zijn? Goede voetballers zijn hierdoor voor ons onbruikbaar. Want niet alleen, dat het voetbalseizoen veel en veel te lang duurt denk niet alleen aan de competitie, maar ook aan de talrijke toernooien maar de zeer goede voetballers zijn nu eenmaal de contractspelers en voor hen is honkbal of welke andere hobby dan ook door tijdgebrek „taboe"! De slechtere voetballers dus? Dat had u gedacht, want die jongens die na een aantal jaren bij ons gevoetbald te hebben, meer aanleg tonen voor honkbal dan voor voetbal, krijgen een brief thuis, dat ze van de ledenlijst worden afgevoerd. We hebben aan die jongens dan enkele jaren zorgen besteed, hebben hen redelijk leren honkballen, hopen dat zij over enige jaren onze topnegentallen zullen kunnen versterken, maar dan opeens worden zij afgevoerd. Zeker, het bestuur wil hen op ons verzoek dan wel als honkballid handhaven, maar die jongens willen toch ook blijven voet ballen. Zij worden dan lid van een andere voetbalclub en daar tegenwoordig vrijwel elke voetbalclub er een honkbal afdeling op na houdt, gaan zij ook in hun nieuwe vereniging honkballen. Ik geloof wel, dat dit het grootste probleem is, waarvoor de honkbalcommissie zich geplaatst ziet. Een probleem, dat een snelle bloei van onze honkbalafdeling beslist vertraagt en dat met minder medewerking van het bestuur er mis schien reeds toe geleid zou hebben, dat de honkbalafdeling van jaar tot jaar verder zou wegzakken. Er zijn natuurlijk nog tal van andere moeilijkheden, zoals het tekort aan speelvelden, de noodzaak dus voor ons om in het verre westen van Amsterdam ons „home" te zoeken, gebrek aan kader in de eigen vereniging, waardoor al het werk en dat is zeer veel op slechts enkele mensen neerkomt, enz., enz. Maar daar praten we maar niet over, want men zou denken, dat we alleen met problemen te maken hebben. Het gaat tóch goed. Daarom, na deze misschien iets pessimistisch klinkende geluiden wat prettiger mededelingen. Ondanks alles, zelfs ondanks een tot nu toe minder voorspoedig verlopen com petitie van het eerste negental, is de honkbalafdeling kern gezond en gaat het ons goed. Hieruit kunt u alleen maar concluderen, dat als we bovengenoemde moeilijkheden niet hadden, honkballend Ajax allang aan de top van het Ne derlandse honkbal teruggekeerd zou zijn. We nemen dit jaar met liefst vijf negentallen aan de competitie deel: drie senioresnegenitallen, één juniores- en één adspirantenteam. Doordat we het oog op de toekomst gericht houden, heb ben we dit jaar het eerste negental een verjonging laten ondergaan, een verjonging, die tot nu toe beslist.géén succes is gebleken. Maar dat kan ook niet. Zo min als men mag verwachten, dat een junior-voetballer direct een succes in de hoogste voetbalafdeling is, zo min mag men dit van een honkballer verwachten. Ik geloof zelfs, dat het bij honkbal nog langer duurt, aleer een jongen van een jaar of achttien zich aan tophonkbal heeft aangepast. Daar gaat wel een jaar of twee, drie overheen. Dat wisten we tevoren en de resultaten zijn dienovereenkomstig en betekenen voor onze commissie dan ook beslist geen teleurstelling. Het doel van ons eerste negental is om zich dit jaar in de eerste klasse te handhaven en daar zullen we heus wel in slagen. Door deze verjonging moest het tweede negental uiteraard iets verzwakt het veld in, met wederom als consequentie slechtere resultaten. Maar ook deze ploeg zal zich wel weten te handhaven. Ons derde negental, dat vorig seizoen van de vierde naar de derde klasse promoveerde, heeft echter tot heden al onze verwachtingen overtroffen. Op het moment, dat wij dit schrijven, gaat dit team zelfs trots aan de kop van zijn afdeling. Doordat wij vorig jaar zonder juniores hebben gespeeld, hadden wij ook geen grote verwachtingen van Honkbalreceptie Blauw Wit - Ajax De heer Rodenburgh, oprichter van de Ajax-honkbalafdeling, drukt voorzitter De heren Drilling en Koolhaas mochten uiteraard op deze voor Blauw Wit en M. Bremer (links), de hand Ajax zo vreugdevolle dag niet ontbreken 9

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1961 | | pagina 9