Vami Lunchroom middelmatig en liet vele steken vallen. Echter een jonge ploeg, die het nog ver kan brengen. N'u we deze regels schrijven staan we aan de vooravond van de finale. Tegen N.A.C Ajax 2 heeft eveneens de nationale kampioenstrui uit getrokken. De reserves van P.S.V. zijn er mee schoot ge gaan. Op ons veld eindigde de strijd onbeslist (11), doch in Eindhoven werd het een 2—1 overwinning voor de lampenfabrikanten. Onze felicitaties! Het voetbalverhaal 1960/61 is hiermede uit. Wel zijn er nog toernooien aan de orde Ajax 3 sleepte bij D.O.S. de eerste prijs weg en gaan we nog Intertoto-matches ple gen, maar voor de rest is de zaak rond. Van Vic Buckingham hebben we afscheid genomen. Hij heeft in de twee jaren, dat hij bij ons werkzaam was, de Ajax-zaak uitstekend gediend. We zijn hem er dankbaar voor en wensen hem bij zijn nieuwe club veel succes. Onze nieuwe trainer, de heer Keith Spurgeon, is in middels gearriveerd en reeds met zijn werkzaamheden be gonnen. Uiteraard heeft het bestuur de heer Spurgeon wel kom geheten wat wij bij deze ook doen en de hoop uitgesproken, dat hij de voetsporen van zijn voorganger op dezelfde succesvolle wijze zal drukken. Een moeilijke op gave, die naar wat wij van Keith hebben gezien wel goed opgelost zal worden. In ieder geval wensen wij onze nieuwe man veel succes. De heer A. de Wit sectie amateur-voetbal is helaas ernstig ziek. Arie ligt in het C.I.Z. en heeft een heel slechte week gehad. Gelukkig luiden de laatste berichten gunstig. Arie, houd je taai en de beste wensen van alle vrienden en bekenden. De K.N.V.B.-beker hebben we laten verzekeren en naar de kluis gebracht. Zo'n knots in je prijzenkast zetten is geen doen. Ingepakt in zijn kist hebben twee man er een aardige sjouw aan. En dan te bedenken, dat het ding als een min derwaardig geval wordt beschouwd. Een ding, dat nooit geen levensvatbaarheid heeft gehad en het ook nooit zal krijgen. Vooral in de ogen van de pers, als we zo de ver slagen van de finale, gespeeld door N.A.C. en onze club, lezen. De meneer, die via de radio over de eindstrijd het woord voerde, bakte ze helemaal bruin. Geen goed woord. We beluisterden zijn verhaal in de bus tijdens de terugreis. Het commentaar van de „slachtoffers" zullen we maar achterwege lafen, maar deze „voetbalkenner" kon het er mee doen. Toegegeven, het was geen match om er een ode aan te wijden, maar twee ploegen, die er op gebrand zijn een prijs binnen te halen waaraan het een en ander vastzit, zullen nooit voor een „schoonheidsprijs" in aanmerking komen. Kijk naar de cupmatches in Engeland! N.A.C. hield het achter potdicht, probeerde met uitvallen tot succes te komen en onze ploeg speelde met vier man achter, twee man in de middenlinie en vier man voor, om dan ineens met zes man naar het Bredase doel op te rukken. Voor de rust werd het accent op de verdediging gelegd, na de thee, toen N.A.C. hoe langer hoe meer afzakte, het uithoudingsvermogen een woord meesprak, zagen we geregeld vijf a zes man in onze aanvalslinie en kwam het Bredase doel onder hoge druk te staan. N.A.C. verdedigde hardnekkig tot eindelijk Henk Groot een vlijmscherpe pass van Co Prins benutte en 10 op het scorebord bracht. Dit doelpunt betekende het einde van de N.A.C.-illusies en had het voor de Bredanaars geen doel meer met hèt systeem door te gaan. Men liet het „tot alle prijs een doelpunt voorkomen" varen en probeerde het verloren terrein te veroveren, met gevolg een open defensie waarvan onze aanvallers rap profiteerden. Over links en over rechts golfden de aanvallen op doelman De Rijk af, die veel keerde, doch een door Petersen ingeschoten bal, die van een N.A.C.-been terugsprong naar Henk Groot, die onmiddellijk vuurde, onmogelijk kon keren. Twee tegen nul en de beker was ons. Henk maakte er in samenwerking met Sjaak nog drie-nul van en toen mocht onze captain het „kleinood" in ontvangst komen nemen. De bondsvoorzitter sprak vriendelijke woorden, zou het prettig gevonden heb ben als iemand anders de cup had uitgereikt en hoopte, dat de strijd om de beker in volgende jaren meer belangstel ling zal genieten. Vervolgens ontving onze aanvoerder uit handen van de heer Schroder de bokaal en de spelers van beide partijen een herinneringsmedaille. Henk ging (met cup) op de schouders van zijn ploeggenoten, maar dat tafereel hebt u natuurlijk in een of ander dagblad gezien. In „Atlantic" hebben we de zege nog even gevierd. De ge vulde beker ging van mond tot mond en er zijn nog een paar flessen open geknald. Al zijn we dit jaar dan geen kampioen we hadden graag de „doublé" gehaald we doen mee aan de strijd om de cup voor cup-winnaars. Real Madrid is ook van de partij en onze jongens zijn vastbe sloten dit jaar er lekker voor te knokken. Daar rekenen we dan op. Nu nog even hoe er werd gespeeld; Bertus Hoogerman, speelde prima, redde bij de stand nul-nul met een fantas tische save voor ons de match. Van Mourik en Ouderland gaven de N.A.C.-aanvallers heel weinig kans en vormden met Bertus een niet te nemen hindernis. In de halflinie speelde Schaaphok vastberaden een zeer goede match, was Pronk de rust en kalmte in hoogst eigen persoon, die het trio Schrijvers, Canjels (heel zwak), Geraers, maar heel weinig toestond. Ben Muller, verdedigend zeer goed, was niet altijd even gelukkig bij het afgeven van de bal. Zijn passes waren vaak te hard of niet zuiver geplaatst, maar ook een raspaard galoppeert wel eens. In de voorhoede liep het niet. Sjaak verliet veel te vaak zijn plaats, kon moeilijk langs zijn toegewezen schaduw komen met het gevolg voor N.A.C. van deze kant weinig gevaar. Prins zwoegde weer als altijd, de op maat gesneden pass waarmede hij Henk in staat stelde de score te openen was een juweel. Henk scoorde driemaal, maar toch was onze captain niet de ge vaarlijke man, die hij kan zijn. Hij liet fraaie staaltjes voet bal zien om dan te besluiten met een verkeerd geplaatste bal, waardoor al het goede werk teloor ging. Eenmaal joeg hij na prachtig solo-werk de knikker naar de bovenhoek, doch doelman De Rijk redde fenomenaal. Keizer, juist acht tien jaar geworden, had vele malen de bal „aan een touw tje", gaf shownummertjes weg om te besluiten met een „fluwelen" pass of met een bal, waarvan je je afvraagt: „man, hoe kan je dat nu doen?" Een wonderlijke voetballer, die alles of niets doet met het opgeblazen varkensleer. Peet Petersen, die links- of rechtsbuiten kan spelen 't maakt hem niet veel uit komt er hoe langer hoe beter in. Wel had hij het tegen Van Hoogenhuizen erg moeilijk, maar Peet deed heel goede dingen en naar onze mening kunnen we van de kleine man nog veel plezier beleven. Zo, dat was dan de K.N.V.B.-beker. Vrijdag gaan onze clubgenoten naar Permasens, een team, dat volgens N.A.C. (de Bredanaars speelden daar indertijd gelijk, 33) erg hard speelt en over een keihard veld beschikt. Als dit blad verschijnt weet u de uitslag. Hopelijk is het resultaat voor onze club gunstig. Een goed resultaat kan de publieke be langstelling voor de komende matches stimuleren. BROWN. Waar gaat het over De wedstrijd van Ajax Ja, maar ook over de gezellige sfeer, de prettige bediening ende voortreffelijke keuken in de Kalverstraat 171, Amsterdam 3

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1961 | | pagina 3