Firma JACOB BAKKER 'n Voordelig adres iili VERFWAREN, KWASTEN EN PENSELEN AMSTERDAM - WEESPERSTRAAT 138 - TELEF. 57517 Filialen Haarlemmerstraat 38, Tel. 63989 Nassauplein 11, Tel. 120254 Jan Evertsenstraat 138 Tel. 84649 ballerij, slecht kersen eten is met de Ajacieden. Dat er dus iets bestond als een stevig robbertje, snel de bal afspelen dan is de rest u wel bekend. Hieraan dient onmiddellijk te worden toegevoegd dat deze match in de beste verstand houding werd gespeeld en dat er van ruw of gemeen spel geen sprake was. Onze, over het algemeen lichtere knapen, kregen het wel zwaar, maar ook wij hadden toch een kleine kern „robuustelingen" (Leendert(i), Ger. U. en Adri), die best tegen een stootje kunnen. De score bleef lang dubbel blank, totdat Tonny een kleine kans kreeg. Hij benutte deze dankbaar en prikte de bal uiterst deskundig in de verste hoek. Een mooi doelpunt, Tonny. Zwartemeer trachtte de bakens nog wel te verzetten, maar onze achter hoede gaf niet thuis. De laatste wedstrijd in onze poule, tegen L.S.C., was spoe dig beslist. Met „draaien" was het al 30 en de uitslag werd uiteindelijk 71 in ons voordeel. De watervlugge voor hoede: Fokke - De Vries - Uittenbosch - Cruyff - Splinter sneed als het bekende mes door de al even bekende en dure roomboter. Met Rinus Nonneman en Piet de Waal scoorden zij in IV2 uur voetbal 10 doelpunten. Slechts een maal behoefde Daan Schalm te vissen; enkele prachtige reddingen van hem mogen hier zeker niet onvermeld blij ven. De jongens, die we nog niet noemden: Co Meijer, Adri van Eijden, Ernst Bouman, Leen Kervezee, Rolf Grooten- boer, Chris Knipmeijer, Henk v. d. Schouw, La Croix, zij allen hebben direct of indirect medegewerkt om dit resul taat te bereiken. De finale: LeeuwardenAjax. Uitslag 03. Het hoogtepunt van een toernooi vormt natuurlijk altijd de finale. Deze kreeg een extra pikant smaakje, daar wij reeds tweemaal de Leeuwarder juniores in een toernooi ont moetten én versloegen! De eerste 7 a 8 minuten ging de strijd gelijk op. In deze periode keerde Daan Schalm schitterend een prachtig in de linkerbovenhoek afgevuurd schot, waarmede hij waarschijn lijk de grondslag legde voor deze overwinning. Keer op keer beukte nu onze voorhoede op de Leeuwarder veste, totdat eindelijk Gerrie Splinter succes had. Een lange ren besloot hij met een magnifieke schuiver, een juweel van een doelpunt. Doelwisseling 01. Ook daarna speelde het gehele elftal prachtig. Goed gesteund door de halfspelers, met daarachter de geen enkele kans weggevende achter hoede en Adri v. Eijden in topvorm, ging onze voerhoede nog beter spelen. Met nog 2 doelpunten van Ger Uittenbosch werd het vonnis over Leeuwarden voltrokken. Vooral de derde goal was een beauty; een op maat aangegeven bal van Eddie Fokke kopte onze midvoor onhoudbaar in, We waren winnaar van het toernooi en dit voor de derde achtereen volgende maal. Voor allen was het een onvergetelijke dag. Vanaf deze plaats zeggen we nogmaals de heren van de Be Quick-jeugdcommissie en de pleegouders hartelijk dank voor alles wat zij voor ons gedaan hebben. Tot ziens, op een eventueel volgend toernooi. J. WOLTERINK. M. VAN ENS. A.F.C. B 4Ajax B 4 juniores; beslissingswedstrijd terrein Ahrends, zondag 4 juni 1961; uitslag 30 in het voordeel van Ajax. AJAX B 4 JUN. KAMPIOEN Een voor voetbalwedstrijden eigenlijk ongeschikte tem peratuur, zo was het op deze zondagmorgen, waar op het Ahrends V.C.-terrein onze B 4 jun. de beslissingswedstrijd tegen onze A.F.C.-vrienden moesten aanbinden. Allereerst pas ons een woord van hulde aan onze zeer sportieve te genstanders, die zich als kerels en ware verliezers deden gelden. Niet één wanklank werd er in de wedstrijd gehoord en alle spelers drukten onze jongens na afloop de hand, met hartelijke gelukwensen. Bravo, A.F.C.-ers, dit deed ons zeker evenveel deugd als het behaalde kampioenschap! Over de wedstrijd het volgende. Vóór de rust werd er niet gedoelpunt, beide ploegen ver dienden een voorsprong niet, want er werd nogal noncha lant met de kansen omgesprongen en, zoals altijd in dit soort wedstrijden, spraken de zenuwen ook een hartig woordje mee. De debutant B 5 junior in onze achterhoede, Theo Tol, scheen zich nog het minste van het belang van deze wedstrijd aan te trekken. Na de rust ging het ineens veel beter, vooral ook de voor hoede begon nu beter te „draaien". De Hoog en Van Elburg ondernamen enkele snelle rushes, die de rust in de A.F.C.- Ajax- en Blauw Wit-juniores (2-0) leveren elkander altijd vinnig strijd 18

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1961 | | pagina 18