JUWELIERS Bouwmeester Gerrand In het begin zag het er niet naar uit dat wij daarin zouden slagen, want Feijenoord speelde beslist beter en maakte dan ook volkomen regelmatig 10. Mysterieuze krachten deden toen hun intrede. Feijenoord, dat trachtte de voorsprong te consolideren, kreeg geen voet aan de grond. Ineens hadden wij het beste van het spel te pakken. De gehele tweede helft waren wij in de aanval en kansen kwamen daardoor uiteraard ook. Uit een weggeslagen bal joeg Henny Oldenziel het vod in een kluwen van spelers voor het Rotterdamse doel, waar via een been de bal in het net verdween. Tussen de bedrijven door was de cornerverhouding 93 in ons voordeel geworden en aangezien dit beslissend was bij een gelijke stand, werd de derde prijs een feit. Weer een week later: naar R.C.H. te Haarlem. Maarzonder Ed Tanis, Lex Brakel en Adri van Dijk. Deze heren vertegenwoordigden Ajax in het Amsterdamse jeugdelftal! Ook bij de Racing-mensen haalden wij de finale, maar aan het inderdaad beter spelende Elinkwijck moesten wij toch de eerste plaats laten. Toen, op 3 en 4 juni, het A.D.O.-toernooi in Den Haag. Ook al weer met een sterke buitenlandse bezetting, met oudere spelers Wij startten met een 21 zege op Borrussia-Dortmund, dat daarna ook van A.D.O. verloor en wel met 10. Onze jongens sloten de eerste dag met een 00 score tegen Patro-Eysden. De beste wedstrijd was die tegen de uiteindelijke finalist Everton. Wel werd verloren, maar met ere (10). Een wed strijd met voor ons schitterende kansen op een gelijkspel. De ontmoeting tegen G.V.A.V. om de 5e en 6e plaats is de enige teleurstelling aller toernooien geworden. Er werd met 10 verloren. Maar één lusteloze wedstrijd in al deze weken, zij onze juniores van harte vergeven! En dan tenslotte het Feijenoord-toernooi. Wederom werd de finale bereikt. Tegen D.W.S./A. en Feijenoord werd gewonnen met resp. 20 en 21. Tegen Excelsior was het een draw. De finale ging tegen Sparta en had een enigszins teleurstellend verloop. Doorlopend waren wij in de meer derheid, maar de beste kansen (voor open doel!!!) lieten ze liggen. En zoals meestal doelpuntte Sparta en kwam ons derhalve de tweede prijs. U ziet dus, dat onze A-juniores I (zij volgen hieronder) het Ajax-shirt met ere droegen. Ronny Boomgaard, Ed Tanis, Cees Ruiter, Henny Olden ziel, Bart Severijnse, Henny Schipper, Derck Kuiter, Adri van Dijk, Peet Voogt, Bep Strijks, Engel v. d. Stoel, Peet Heyens, Henk Kreuger, Henk Wiebes, Gunther de Haan! Juniores B 1. Dit team heeft onze kleuren ook zeer goed verdedigd. Wat betreft de competitie is de stand heden zó, dat wij 2 punten voorsprong hebben op D.W.S./A., met nog 1 wed strijd vermoedelijk te spelen. Ik schrijf „vermoedelijk", om dat indien D.W.S./A. zijn laatste wedstrijd tot winst brengt, wij de ontmoeting tegen De Spartaan nog hebben te spe len. Wij kunnen wel verwachten dat ook voor de B 1 de kampioensflesjes zullen moeten worden aangerukt. Over hun toernooien het volgende: Na bij V.V.A. de eerste prijs en bij D.W.V. de tweede dito te hebben weggehaald, hoort u thans de heer Wolterink om trent het verloop van de strijd om de LOS-BEKER. „Het de laatste tijd zo succesvolle elftal van de juniores B 1 nam op Hemelvaartsdag deel aan het bekende LOS- BEKER-toernooi van De Spartaan. Echter is het niet gelukt de beker, die in ons bezit was, te behouden. Tegen U.V.V. werd met 20 gewonnen. Daarna (voor de 4e keer in dit seizoen) ging het tegen V.V.A. Ook dit werd een 20 zege. Vervolgens was Leeuwarden onze tegen stander. De Friezen gingen ook met 20 ten onder, waarna wij (demi-finale) 'Zeeburgia ontmoetten. In een niet zo best gespeelde wedstrijd werd met 21 gewonnen. In de slecht ste wedstrijd van de dag (finale) verloren wij met 21 van Volewijckers zodat we met de tweede prijs genoegen moes ten nemen. Deelnemers: Jansen, Lacroix, v. Eijden, Meyer, Grooten- boer, P. de Haan, Kervezee, Bouman, Fokke, Cruyff, Uitten- bosch, De Vries, Splinter, Driessen en De Bruin." Het D.W.S.-toernooi bracht ons een derde prijs, maar het seizoen werd besloten met een hoogste onderscheiding n.l. no. 1 in het toernooi van Be Quick te Groningen. Dat was de derde maal in successie, zodat de beker hiermede defi nitief in ons bezit kwam. Een reis-wedstrijden verslag wordt u thans gegeven door de heren Wolterink en Van Ens: Voor het tweejaarlijke B-jun. toernooi van de Groninger V.V. ,,Be-Quick" moest het B 1 elftal wederom de wissel beker verdedigen, nadat reeds in 1957 en 1959 onze naam hierin gegraveerd was. Deze wisselbeker moet driemaal achtereen of vijfmaal in totaal gewonnen worden om defini tief in eigendom over te gaan. Zaterdag 10 juni, des middags om 2 uur, waren 16 jon gens met ondergetekenden als hun leiders, vóór het C.S. verzameld, om de trip naar het hoge noorden te beginnen. Met de heenreis troffen we het niet, daar juist de Nederl. Spoorwegen sukkelden met de kinderziekten van de nieuwe zomerdienstregeling en wij daardoor met een half uur ver traging in Groningen arriveerden. Maar dat mocht onder weg natuurlijk de pret niet drukken. Twee heren van de Be Quick-jeugdcommissie haalden ons van het station af en verder ging het per trolley naar het riant gelegen Be Quick-stadion. Daar hadden wij een eerste kennismaking met de pleegouders, die voor dit weekeinde een of twee knapen onder hun hoede namen. Zondag 11 juni: 10 uur verzamelen in de kleedkamer, want om 10.35 uur stond de eerste wedstrijd voor ons op het programma. De andere elftallen in onze groep waren: Velocitas (Groningen), L.S.C. (Sneek) en Zwartemeer (Kla- zinaveen). De wedstrijden duurden 2 X 15 min. AjaxVelocitas: 20. Vóór de doelwisseling nogal een rommelige wedstrijd met een zenuwachtig heen en weer getrap. Onze voorhoede kreeg wel enkele kansen, maar deze gingen door onzuiver schieten teniet. Gedurende het tweede kwartier ging het beter. Johan Cruyff en Tonny de Vries gaven goede passes en het nu voortdurende veldoverwicht kon bekroond worden met 2 kanonskogels van Ger Uitten- bosch, die trouwens gedurende het gehele toernooi er dui delijk blijk van gaf in zeer goede conditie te zijn. De keepers, waarmede hij van aangezicht tot aangezicht kwam te staan, konden hiervan meepraten! Al met al was de eerste winst binnen. Wedstrijd no. 2: ZwartemeerAjax: 01. De jongens uit Klazienaveen hadden waarschijnlijk uit de verte wel eens gehoord dat het op het punt van de techniek in de voet- Heiligeweg 1 2, Amsterdam-C Telefoon 36541 17

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1961 | | pagina 17