jeugdboek Uit de Het seizoen 1960-1961 is ten einde en laten wij direct vaststellen, dat het een goed seizoen geweest is. Hoewel wij bij de start van de competitie speciaal t.o.v. de A-juniores nogal sceptisch gestemd waren, hebben de jeugdige Ajacie- den zich er prima doorheen geslagen en tegen het einde konden wij, voor zover het ons eerste junioresteam be treft, zelfs gaan spreken van uitstekende prestaties. Wel, laten wij in extenso de diverse verrichtingen bezien: Konden wij in het vorig clubblad er reeds gewag van maken, dat de A-juniores I na de knappe overwinning op D.W.S./A. de leiding in de competitie genomen hadden, thans kunnen wij schrijven, dat het kampioenschap is be haald. De voorsprong op no. 2 bedraagt 3 punten. De kam pioenswedstrijd tegen R.K.A.V.I.C. eindigde in een 10 zege slechts, dank zij verbeten tegenstand der Amstelveners die, met hun 8-man verdediging waarin een uitblinkende doel- verdediger, ons (volkomen sportief) een puntje trachtten af te snoepen. Dit lukte echter niet, dank zij een „borst- goal" van Peter Voogt. En dan de toernooien. Wij hadden juist, om dit nog jeugdige team (slechts twee knapen gaan over naar de seniores) enige lering te geven, veel toernooien afgesloten. Let wel, niet zo zeer om de prestaties dan wel om ervaring op te doen. Hoe anders is dit eigenlijk afgelopen. Ik wil niet nalaten om de jongens, die de afgelopen maanden deze zeer zware wedstrijden hebben gespeeld een kleine hulde te brengen. Zij hebben getoond, uit het goede voetbalhout gesneden te zijn. Zoals u reeds gelezen hebt, slaagden zij er in bij V.V.A. de eerste prijs te behalen, terwijl bij D.W.V. de 2e prijs hen ten deel viel. Op 14 mei gingen zij naar Groningen en de heer Wolte- rink vertelt thans hoe het bij G.V.A.V. ging: ,,Na een voorspoedige reis over de Afsluitdijk arriveer den ca 40 D.W.S./A.- en Ajax-juniores met hun leiders bij G.V.A.V. te Groningen. Nadat ons een dronk was aange boden, werden de jongens bij de pleegouders ingedeeld. Zondags werd om 9.00 uur begonnen met een internatio naal toernooi, zulks ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan der Groningers. Ajax was ingedeeld bij: Enschede, Be Quick en Oldenburg (Duitsland). In de andere poule speel den: D.W.S./A., Sparta, Sheffield United en G.V.A.V. De eerste wedstrijd tegen Enschede was voor ons niet zo best. Na 10 achter haalden we prachtig op tot 21 „voor", maar een slap moment „achter" was de oorzaak van 2—2. De tweede wedstrijd was qua spel veel minder. Er werd een 10 zege op Be Quick behaald, dat daarvoor Oldenburg met 41 had geklopt. Ook Enschede won van de Duit sers (21). Er was door deze uitslagen een goede kans op de finale. Hierbij is het echter gebleven. Door een blunder in onze achterhoede kwam Oldenburg middels een strafschop op 10 en wat ook geprobeerd werd, het mocht ons niet ge lukken deze achterstand in te halen. De finale ging uiteindelijk tussen Enschede en Sheffield United. De Engelsen wonnen met 10. Door een vrij van zenuwen gespeelde wedstrijd tegen G.V.A.V., die met 20 werd gewonnen kwamen wij op de 5e plaats. D.W.S./A. werd 7e en Oldenburg sloot de rij (Sparta 3e, Be Quick 4e). Na bij onze „tijdelijke ouders" nog een warme maaltijd te hebben gebruikt vertrokken wij om 20.00 uur uit Gro ningen om om ca. kwart voor twaalf weer in Mokum te arriveren. Gaarne wil ik de Jeugdcommissie van G.V.A.V. ook na mens de heren De Wit en Wijting hartelijk dank zeggen voor de prettige dagen, in Groningen doorgebracht. Maar ik zou tekort schieten, indien ik de pleegouders niet zou noemen. Zonder hun medewerking zou het niet mogelijk zijn een dergelijk toernooi te organiseren. Zeer veel dank namens Ajax, namens de jongens voor alle goede zorgen." Een week later (Pinksteren) werd een driedaags bezoek bij Blauw Wit afgelegd. U kent allen het zeer sterk bezette toernooi van de Zebra's met zes buitenlandse en zes Neder landse clubs. Bovendien met spelers die praktisch 19 jaar zijn. Reeds bij de eerste wedstrijd tegen P.S.V. lieten wij zien dat het ons ernst was. Door een 10 overwinning hadden wij de eerste twee punten binnen. Daarna verloren wij een beetje ongelukkig van de latere finalist, Blauw Wit (10). De volgende dag echter hielden wij tegen de twee Engelse deelnemers, Nottingham Forest en Aston Villa beide keren de score op 00. Via een goede wedstrijd tegen Duisburg, kregen wij de derde (en laatste) dag de kans tegen Feijenoord te pro beren de zeer eervolle 3e prijs te behalen. Juniores B 5 Onze jongste kampioenen 16

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1961 | | pagina 16