Niks eerst na een diepgaande bespreking met competente mensen uit het K.N.V.B.-bestuur, overgegaan ben tot het verdédigen van onze mensen. Uw bemerking, dat het Ajax-bestuur voedsel geeft aan de gedachte, dat het in Ajax mogelijk is, een gevierd speler en lid te zijn, óók als men het met de sportiviteit niet nauw neemt" en verder „hierdoor vraagt dit bestuur om de vergelijking met die slappe ouders, die van hun nozemachtige kinderen alles accep teren en tenslotte helemaal geen leiding meer geven", is dan ook speciaal voor de vertegenwoordiger van een Officieel Orgaan, uitgesproken unfair. Gaarne willen wij vergeleken worden met ouders, maar dan met ouders die voor hun kinderen in de bres springen en rechtvaardige zaken durven te verdedigen. Hopelijk brengt u de sportiviteit op, onze eerlijkheid te respec teren, en in de toekomst ook de Ajax-zaken objectief te behandelen. Mocht u meer over het bovenstaande willen weten, dan neem ik aan dat het K.N.V.B.-bestuur u gaarne alle inlichtingen verstrekt. JAMES. Onze nieuwe trainer, de heer Keith Spurgeon, en zijn vrouw, slaan voor het eerst de verrichtingen van Henk Groot en zijn mannen gade Dankbetuiging Mevrouw R. Klokkemeijer-Ludders, ruim 30 jaren voor verkoopster van „plaatskaarten voor Ajax" in de In dische buurt „een begrip" heeft zich helaas genoodzaakt gezien haar zaak op te heffen. Langs deze weg zegt me vrouw Klokkemeijer „Ajax" en haar cliënten uit onze club hartelijk dank voor de samenwerking en wenst allen het beste. Omgekeerd zegt „Ajax" mevrouw Klokkemeijer dank voor de prettige manier waarop zij op haar terrein de be langen van onze club steeds heeft behartigd en wenst haar in haar verdere leven het allerbeste toe. HET BESTUUR. Wie je ook sprak, waar je ook kwam de laatste veertien dagen, het was of Mokum het niet nam dat Ajax werd verslagen. „Nee, niet meer van de oude kracht dit is nu wel gebleken" zo hoorde je, maar wie zo dacht behoorde tot de leken. 'tls waar, de titel in de sport was steeds naar elks begeren. Al kom je maar één punt te kort om die te prolongeren, men ziet je op het tweede plan. Plots ben je niet van ras meer. Men zegt zelfs dat je 't niet meer kan, je speelt niet „eerste klas" meer. Zo gaat dat als je „hem" niet maakt die ene goal, wat maakte dat je door „leken" werd verzaakt daar je „je kans verzaakte". Al heb je in de hoogste klas de zwaarste klas van alle de meeste goals gescoord, je was NIKS in dat voetjeballen. Alleen wie nummer een is telt. Dit is een wet van Meden die ook zegt men voor Perzen geldt plus: Grote Pers van heden. Alleen wie iets betekent geldt! 't Is steeds weer de prestatie die opzien baart, ja baart een held in d'ogen van de natie. Uit die gezichtshoek al alleen doet het bizonder deugd dat Ajax toch werd nummer een, hetgeen ook m ij verheugt. Ja, Ajax werd óók nummer een! „O, nou bedoelt-ie zeker klinkt het wat somber om mij heen dat Ajax won de beker Natuurlijk Ajacieden, want al is een Cup-profeet hier niet geëerd in eigen land zoals een ieder weet, voor 't BUITENland blinkt bekerglans meer nog dan Gouden Plak. Een Intercup-unieke kans voor wie niet is te zwak! Geen club kan steeds en telkens weer het allerbeste geven. Gun 't ook een ander eens een keer, leven en laten leven: Wie lacht daar? Tóch, o Feijenoord, ik ga geen tranen plengen. Integendeel, als slotakkoord U lof en hulde brengen! Hulde en lof voor een Blauw-Wit dat het na een seizoen geheel hersteld, volkomen fit in „d'Ere" weer gaat doen! Met Volewijckers kassian. Zó'n regeling most niet magge. Doodmoe en weer van voor'n-af-an. En Nummer Drie maar lachen! B. S. LE MARCHÉ. After Cupfinal-day (14-6-61) 14

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1961 | | pagina 14