NOVAK f 870.- het juniores-negental, maar deze ploeg met in het algemeen voor hun categorie nogal jonge spelers doet het eveneens zeer redelijk. Onze adspiranten tenslotte zijn uitgesproken sterk en hebben zelfs een kampioenschap binnen hun be reik. Wij betreuren het slechts, dat er niet veel meer adspi ranten in Ajax van de gelegenheid, die onze club hen biedt, profiteren door geheel gratis in de zomermaanden honkbal te beoefenen. Van deze jeugd moeten wij het in de toekomst hebben en daarom hopen wij, dat zich volgend jaar veel meer adspiranten bij ons aanmelden. Goede stemming. Wat natuurlijk ook bijzonder belangrijk is, is het feit, dat alle leden van de honkbalafdeling steeds bijzonder prettig spelen. Natuurlijk gebeurt er af en toe wel eens iets, dat we liever niet zien gebeuren, maar in het algemeen is de stemming steeds bijzonder goed. We vleien ons daarom met de hoop, dat de honkbalafdeling een belangrijk steentje bij draagt tot een goed clubleven, het clubleven dat bij Ajax in het verleden altijd zo'n grote plaats heeft ingenomen en dat hoe de voetbalontwikkeling ook moge zijn nimmer geheel mag verdwijnen. Resumerend mogen we dus zeggen dat, al zouden we dan graag wat meer overwinningen van ons eerste negental hebben gezien, we al met al bepaald niet ontevreden zijn. „Zij, die geloven, haasten zich niet" en wij geloven nu eenmaal, dat we met de steun van het bestuur er op den duur in zullen slagen Ajax weer aan de top van het Neder landse honkbal te kunnen brengen. Maakt u dus niet direct schampere opmerkingen, als u in de krant leest, dat Ajax weer eens verloren heeft, of nog steeds in degradatiegevaar verkeert. Nog beter: komt u eens kijken naar een wedstrijd van één onzer negentallen, want uw steun hebben we wél nodig. M. BREMER. Het nieuwe „meer beeld" televisietoestel met 59 cm. beeldbuis, panoramisch beeld, volkomen nieuwe vormgeving, naar keuze leverbaar in noten- of teak-uitvoering NOVAK TV PANORAMIC type 1601 met 1 2 maanden volledige fabrieksgarantie Ga eens kijken of vraag vrijblijvend inlichtingen bij Uw Radio-, Grammofoon- en Televisie-specialist: n.v. The Electric Gramophone (directie: Jaap van Praag) SPUI 6 - Telefoon 245105 - AMSTERDAM-C. SPREEK- EN VERDRAAIDE WOORDEN Beter hard gaan razen dan terstond gestrand. Applaus komt na de ronde. 't Kan beter van een slag dan van een worp. De beste velder laat wel eens een bal vallen. Men moet de slag niet voor de aanvang prijzen. Zoals Her Kok(je) thuis tikt, mikt hij nergens. Hij heeft te diep in het gras gekeken. Beter ten halve gemeerd dan ten hele gefaald. Toontje komt om mijn zoontje. Kom niet in de dug-out met een „stuk" hout. Eén fout is het kenmerk van het nare. Driemaal (mis) is steeds slecht. Beter een goed bestuur dan een slecht bewind. Bezint alvorens te spreken, gedachteloosheid zal zich wre ken. De eerste klap is een „flap" waard. Beter een kussen slopen dan er „over" lopen. Men speelt niet om op een houtje te bijten of dit te doen splijten. Wie een Kraan wil zijn, moet goed kunnen lopen. Hij is met het verkeerde been van het honk gestapt. Bij een poging tot stootslag is geen sterke arm nodig, 'tis geen wet van Kleden en Perzen dat er op het grastapijt wordt gemat. Elke crack heeft zijn gebrek. Met vliegende Cas en slaan Trom(p) het strijdperk verlaten. Glijdt op tijd. Hij slaat altijd op hetzelfde raamdeel. Beter vier wijd dan verjaagd. De knuppel die de stemming doet overlopen. Een sportclub zonder jeugd, een toekomst zonder vreugd. Wie een bal wil slaan, kan altijd wel een stok vinden. In d'areen kijkt men niet op een curfje. 't Zijn niet allen Koks die naar successen jagen. Als iemand veel verbrijzelen doet, kan hij veel betalen. Goed coachen is veilig loodsen. Tumult overstemt alles. Hij kent het klappen van het publiek. 't ls niet alles „fout" wat er klinkt. Bescheidenheid siert de mens, doch er is een grens. Wie gezond en monter is, werpe de eerste bal. Geen geweld of gescheld op het veld. Wees met het „bat" geen twijfelaar. Jaag de scheidsrechter niet in het harnas; daar zorgt hij zelf voor. Wie niet scoren wil, moet maar „poolen". Met 't merk boven zal het hout niet kloven. Andermans broeken zijn juist gestreken. Op één wijd kan men niet lopen. Men moet net wijzer wezen als er keet is. Beter een sportman zonder faam dan een ster met een slechte naam. 't Zijn snelle benen die de steler vergunnen te slagen. De scheidsrechter schimpt niet als u mist; denk hieraan als hij zich vergist. Praten over sproetjes en zalfjes. Een kussen ligt er om te kapen, niet om op te slapen. Beter een hit van de week dan een bok van de dag. Een vuurpijl is mooi, maar wordt vaak een prooi. Laat u niet uit het veld slaan; doe het de bal. Iets van meer dan één kant bekijken, zal beter blijken. Beter een hitter dan een vitter. Wees op en om het veld sportief, regel vast en objectief. Een „schijnwerper" heeft zijn schaduwzijde. Een man, een plan, een woord, akkoord. ETÉ. 10

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1961 | | pagina 10