Eindelijk weer thuis, gaat de film verder. Een telegram van de jubilerende honkballers. Twee Blauw-Witters en een Ajacied (Prins) rftet een fantastisch bloemstuk, het „Schaduw-elftal" met een prachtige fruitmand, clubblad redacteur Middendorp (taart), Spartaan Vugt (Bosbaan) enz. Te veel om op te noemen en om er verlegen van te worden. Vrienden, het was geweldig en we zullen het nimmer vergeten. Heel hartelijk dank! Deze maand een kleintje! Je hebt er nooit bij stilgestaan, omdat je er nooit mee te maken had, maar ineens, zo plompverloren, zeil je de „suk kelstraat" binnen, blinken injectiespuitjes en komt, zoals hij zichzelf noemt, „Klaas Vaak" om je voor enige uren in duisternis te hullen. Het operatiemes voel of zie je niet en als je dan uiteindelijk weer enigszins tot je positieven komt is er weinig fantasie voor nodig om te constateren, dat het bordje „enige weken uitgeteld" opgehangen kan wor den. De eerste die zijn hoofd om de hoek steekt is voor zitter Jan. Allicht! De vrienden van „Grafica" zeggen het met bloemen en Oom Jan Sedelaar komt met een knots van een Ajax-fruitmand. En zo gaat het dagen achtereen door. Good old Jack Reynolds, Dukker, Boesnach, La Fleur (met een fruitmand namens de Clubavond-commissie), Muller, collega's, Roelof Vunderink enz., komen een praatje maken. Doet je verduveld goed al die belangstelling. En thuis staat de telefoon niet stil. Mevr. Koolhaas, Keizer, Dukker, El- zenga enz. geven acte de présence en 's avonds krijgen we dan verslag. Vriend Le Marché, reeds vele jaren aan het ziekbed gekluisterd, organiseert tijdens de match Ajax Alkmaar een uitslagendienst. De portier en hoofdzuster heeft hij omgepraat en we krijgen het scoreverloop ook van FeyenoordSparta franco op bed. Service tot en met, waarvoor we ook van deze plaats de Ajax-dichter har telijk dank zeggen. Omdat we er niet bij geweest zijn, kunnen we van het voetbalfront slechts weinig vertellen. Na het derde en vijf de elftal is dan ook Ajax 2 kampioen geworden. De mede gegadigden voor de titel waren zo vriendelijk vele punten te verspelen en zo kwamen onze reserves steeds dichter bij het ere-metaal. Een 71 overwinning op Leeuwarden 2 zette de kroon op het werk. Aan Wim Anderiesen en zijn strijdmakkers onze felicitaties. Het eerste elftal bleef in the running voor de Intertoto- competitie. Van Alkmaar en A.D.O. werd gewonnen met de cijfers 31. Tegen Sparta een bikkelhard gevecht kwam het tot een verdeling van de punten (11) en voor de beker werd van K.F.C. gewonnen met 42. In Gronin gen, zonder Prins, vervangen door Cees Groot, en verzwakt door het al spoedig uitvallen van Swart Guus van Ham nam de plaats van Sjaak in moesten we met één punt genoegen nemen. Cees nam het enige doelpunt, de gelijk maker, voor zijn rekening. Op het ogenblik, dat we deze regels schrijven staan we gelijk met Feyenoord. Er resteren nog vier matches; thuis - Topscorer Henk Groot is zelfs door drie Fortunezen niet te stuiten. Hier scoort hij het tweede doelpunt. Henk heeft nu nog vier matches om zijn record onaantastbaar te maken AJAX - FORTUNA '54 2

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1961 | | pagina 2