Kampioenen via de jeugdelftallen, maar weigeren ze wel catagorisch, de amateurelftallen der semi-profclubsü Tot zover het artikel in de „Alkmaarse Courant" en mijn bescheiden commentaar. Niet de inhoud is zo belangrijk, maar wel het feit dat er eindelijk eens een dagblad het heeft aangedurfd een artikel te schrijven over Jeugdvoetbal. Want hoewel de betrokken sportjournalist de nodige foutie ve conclusies trekt, heeft hij wél zeer goed aangevoeld, het geen wij reeds enige malen hebben betoogd n.l. waar de zieke plek in het Nederlands Voetbal zit. H. SMIT. AJAX B 5—-BLAUW WIT B 6 3-0 De wedstrijd was van zeer groot belang voor beide par tijen; bij een gelijk spel immers zou Ajax zich kam pioen kunnen noemen, terwijl bij een overwinning van Blauw-Wit de stadionbewoners „er waren". Om 10 uur werd de bal aan het rollen gebracht en beide ploegen streden van meet af aan voor een overwinning. Voor beide doelen ontstonden gevaarlijke situaties, doch de achterhoedes van beide partijen bleven steeds de baas. De achterhoede van Blauw-Wit was vooral voor de rust resoluter en bracht met verre trappen de bal naar voren, terwijl het bij Ajax nogal eens „kort" gehouden werd. Het was voor de rust overigens een gelijk opgaande wed strijd, waarbij zowel Ajax als door Blauw-Wit eenmaal tegen de paal geschoten werd. Het leek er eens op dat Blauw-Wit de leiding zou nemen, toen een hard schot op het Ajax-doel werd gelost, doch door een snelle reactie van onze keeper Karei Idzinga werd dit voorkomen. Prima ge daan Karei! De rust brak aan met een 00 stand. Na de thee weer een snel op en neer gaande wedstrijd, die het aankijken tenvolle waard was. Naar circa tien minuten gaf L. Schaaphok na goed aangeven van J. Nagel met een pri ma doelpunt Ajax de leiding. 10. Dit gaf onze jongens het nodig zelfvertrouwen. Maar Blauw-Wit trok direct fel van leer en wist een klein overwicht te nemen, echter van kor te duur. Aangezien zij hun spil, die voor de rust een prima partij speelde, „naar voren" stuurden, vielen er bij Blauk- Wit gaten in de verdediging. Onder luide toejuichingen van onze trouwe supportersclub was het G. Ruimschoots die hiervan tien minuten voor het einde profiteerde door er +wee-nul van te maken. Het overwicht van Ajax werd nu duidelijk merkbaar. Zij speelden een gewonnen wedstrijd en vijf minuten voor tijd was het C. Bachoffer die de derde treffer lanceerde. Het einde kwam zodoende met een drie-nul overwinning voor onze jongens hetgeen tevens het kampioenschap bete kende. Nu jongens, namens de supportersclub nogmaals har telijk gefeliciteerd met dit resultaat. Jullie zijn in deze competitie als vrienden met elkaar omgegaan, er was steeds een goede geest in jullie team en dat heeft volgens mij dit resultaat opgeleverd. Proficiat! Sport groetend, De Supportersclub. A. W. Zoals we in ons vorig clubblad reeds meldden werden AJAX 3 en AJAX 5 Kampioen van hun resp. afdelingen. Is het algemeen bekend dat het „VIJFDE" in de loop der jaren een abonnement op de Eretitel pleegt te hebben, ook het „DERDE" is wat dat betreft „in the running"; in ieder geval werd de prestatie van het vorig jaar herhaald. Het is lange tijd een wedloop geweest met H.R.C. 2 uit Den Helder, maar op het laatst kregen de Racing-mensen een inzinking, waarvan de onzen profiteerden. In de laatste ont moeting, tussen de twee rivalen bleek ook duidelijk dat het Rood-witte Amsterdam meer aanspraak op de titel mocht maken dan het gelijk gekleurde Den Helder. En ons „Eerste" in de Amsterdamse Competitie? Wel, we zeiden reeds: de eerste plaats is haast ieder jaar „vast". De enkele keer dat met een tweede plaats genoegen moest worden genomen, was „een streep aan de balk". Nogmaals, onze hartelijke gelukwensen aan de spelers van beide teams. Bobby Smith, midvoor van Tottenham Hotspur en van het Engelse elftal, in duel met Dave Mackay tijdens de training Kantoorartikelen Doorschrijfsystemen Schrijfmachines Tel- en Rekenmachines Kantoor- en Bedrijfsmeubelen Weteringschans 185- 223 - Telefoon 31842-39596-36231-36890 - Amsterdam Showroom kantoormeubelen Middenweg 97-99 - Telefoon 746097 19

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1961 | | pagina 19