jeugdhoek Uit de JUWELIERS Bouwmeester Gerrand (vervolg van pagina 15) dewerking van het Tuindorper Fanfare. Door het hijsen der clubvlaggen werd het evenement geopend. Onze vertegenwoordiging bestond uit: Juniores Al Juniores BI Juniores B5 Wij, die ook wel eens iets met tournooien te maken heb ben gehad, hebben alleen maar de grootste bewondering voor de schitterende wijze waarop alles was geregeld. Geen wanklank werd gehoord. Alles verliep gesmeerd en daar door had niemand er erg in dat de prijsuitreiking iets later plaats vond, dan men van plan was. De verzorging (lunchpaketten, consumptiebonnen etc.) en de prijzen, waren tot in de puntjes verzorgd. Heren Koens en Ooms en al uw medewerkers, namens Ajax en onze deelnemers, hartelijk dank. Het was af!! We zullen, wat de wedstrijden betreft, niet alles de revue laten passeren. Ook op dit tournooi werd door ons succes vol gespeeld. De Jun. Al, tegen Leeuwarden, konden er (speciaal in de voorhoede) physiek niet tegen op. De Friezen brachten reuzen in het veld. Betrekkelijk kansloos, maar wel goed voetballend gingen wij met 20 onder. Voor de spelers van beide elftallen wellicht wat sneu, maar toch wel zeer leerzaam. De Jun. BI konden de teleurstelling van enige scheids rechterlijke beslissingen (het was ook wel heel erg bont met de rechtspraak) niet verwerken. Heel begrijpelijk ove rigens. Met 31 (twee penalties tegen) moesten we de eer aan Volendam laten. De Jun. B5 speelden ook in de finale tegen de „wijdbroe- ken". Onze jongens toonden zich de Kampioenstitel waar dig en sleepten door een 20 zege de wisselbeker in de wacht. Heiligeweg 1 2, Amsterdam-C Telefoon 36541 Dat de Jeugd-Commissie méér tevreden was met de re sultaten dan de spelers, doet in dit geval wel heel prettig aan. Meestal is het precies andersom. Het bewijst vrienden, dat jullie op de goede weg zijn en als deze mentaliteit be houden blijft, zal de TOP zeker binnen jullie bereik ko men." Zo, met „dit en dat, van alles wat" omtrent onze Jeugd en met dank aan Henk Smit, Jan Wolterink e.a. voor hun bijdragen, sluiten we deze „uitzending". T. M. JEUGDVOETBALLERS Van de hand van de sportredacteur der „Alkmaarse Cou rant" troffen wij een beschouwing, voorafgaande aan de wedstrijd NederlandHongarije, waarin een passage voor komt, die ons buitengewoon interesseert, gezien het feit dat hierin het probleem: „JEUGD" wordt aangestipt. Na een summere prognose vervolgt dan bedoelde redacteur: Het Nederlandse elftal, vooral de voorhoede is met een schouderophalen ontvangen: „Nu ja, het kon niet sterker, nu Piet Krui ver en Coen Moulijn zijn geblesseerd. En betere jongeren zijn er niet. Die zijn nog steeds dun gezaaid in ons land." Ligt in die laatste opmerking een verwijt aan de clubs, aan vooral de eredivisieteams, dat ze te weinig aandacht be steden aan de jeugd? Dat teveel aan het eerste en alleen maar aan het eerste wordt gedacht? Dat de juniores en as piranten bijzaak zijn? Want het wil er bij ons toch niet in, dat in ons land waar de voetbalsport zo populair is geen talenten opstaan, die met zorgvuldigheid opgevangen, snel kunnen uitgroeien tot gedegen krachten, tot uitblinkers. Merkwaardig is in ieder geval, dat in de interregionale jeugdcompetities vele amateurteams betere juniores heb ben, dan gerenommeerde semiprofteams: Ajax, D.W.S.-A, Blauw Wit, Z.F.C., Haarlem, R.C.H., Stormvogels, V.S.V., ze wisten zich geen van allen te plaatsen in die interregio nale competities. Is dat geen teken aan de wand, dat met struisvogelpolitiek niet gediend is en onbegrepen blijft? Struisvogelpolitiek van de semieprofclubs, die een geschei den jeugdcompetitie wensen. Is dat om aan de „schande" van nederlagen tegen amateurteams te ontkomen? Maar daarmee dient men de Nederlandse voetbalbelangen toch niet? Het merkwaardige is, dat Elek Schwartz ondanks de we tenschap, dat in vele jeugdamateurteams voortreffelijke spelers rondlopen, hij zich alleen maar houdt bij junioren, die in semiprofelftallen voetballen. Wordt hier niet op een enorme wijze de boot gemist en gaan vele talenten verlo ren, omdat ze eenvoudig geen kans krijgen. En dat terwijl ze misschien veel beter voetballer zijn dan de uitverkorenen van Elek Schwartz. Ja, daar staat het dan. Wij kunnen het hier en daar met de geachte scribent eens zijn, vooral als hij vraagt of men in de semi-profs wel voldoende aandacht aan de jeugd be steed. Maar aan de andere zijde zal het de sportredacteur toch wel bekend zijn, dat juist in onze vereniging een groot aantal spelers rondloopt, dat één of twee jaar geleden nog in de juniores speelden. Dat wij ons dit jaar niet wisten te plaatsen voor de in terregionale jeugdcompetitie houdt zeer beslist niet in, dat wij een slechtere jeugd hebben dan Beverwijk, Alkmaar, Hollandia of Volendam. Het bewijst alleen maar de be trekkelijkheid van een HALVE-Selectie Competitie en dan nog plaatselijk. Voetbal is en blijft aantrekkelijk doordat het resultaat van een wedstrijd nooit met zekerheid is vast te stellen (zie uw poolformulier). Eén wedstrijd in het ge val van selectie der internationale competitie, beslist dus over de plaatsing! Aan het feit dat vele semi-profclubs talentvolle juniores reeds op 17-jarige leeftijd in het Tweede- of zelfs Eerste Elftal laten spelen (in ons geval Piet Keizer), beïnvloed uiteraard de speelsterkte van het betrokken juniores-elftal. Het feit, dat de semi-prof clubs een gescheiden jeugd-com- petitie wensen, om aan de schande van een nederlaag te gen de amateur jeugd te ontkomen, laten wij geheel voor rekening van de schrijver. Want waarom willen de amateurclubs wél contact hebben 18

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1961 | | pagina 18