WIENER PRATER jeugdboek DESPKES Uit de Hoewel het niet mogelijk zal zijn u altijd van alle moei lijkheden precies op de hoogte te houden, meen ik, dat het toch wel juist was u eens een inzicht te geven in de moei lijkheden welke zich zo regelmatig in ons voetbalwereldje voordoen. Misschien zijn wij hard, misschien zelfs lastig, maar nooit zullen wij bewust onsportief of oneerlijk zijn. Wij weten dat het niet gebruikelijk is, om aan slechte vruchten te knagen, maar dit zal slechts een stimulans voor ons zijn de goede vrucht die >rAJAX" heet met kracht te verdedigen. Tot slot wens ik de K.N.V.B. de kracht om jonge mensen (kinderen nog) tegen zichzelf in bescherming te nemen, en desnoods deelname aan een jeugdtournooi te annuleren als de leiders geen plaats kunnen vinden in hetzelfde hotel, als waarin die jongens ondergebracht zijn. Ik veronderstel, dat hun ouders dat verlangen. Aan de pers en radio: goochel niet met u verstrekte ge gevens, speciaal nietals het jongens van 16 a 18 jaar be treft. Zo interessant zijn ze werkelijk nog niet. Geef verkeerde elementen niet de kans, hun van advies te dienen, in een misschien niet eens gerechtvaardigde verdediging. Aan de spelers van alle Ajax-elftallen: Antwoordt voor ons, op het groene veld..' JAMES. U hebt in het laatste Ajax-Nieuws het gebruikelijke over zicht van de Jeugd gemist. Hoewel dus wel een tikkeltje „oude kost", willen wij hier in het kort nog het een en an der omtrent de verrichtingen vertellen. De Jun. AI klopten RKAVIC met 20, sloegen N.F.C. met 30 en trokken tegen Blauw Wit met 20 aan het langste eind. Goede verdediging, zoals u ziet. Vooral tegen Blauw Wit was dat beter dan hetgeen de Jun. A2 en Jun. A3 tegen de Stadionbewoners presteerden. Dat werden ne derlagen, met resp. 42 en 52. Maar daarvoor zijn beide Zebra-teams dan ook kampioen, waarmede alsnog onze har telijke gelukwensen. De A2 stond zelfs lange tijd met 20 voor(ü), maar onze tegenstanders hadden de „langere adem". De Jun. A2 speelden „uit" gelijk tegen D.W.V. (44). De Jun. A3 troffen bij S.D.W. 2 slechts 8 tegenstanders, waar door het wel een futloze vertoning werd, met een 92 zege voor Ajax. m/y///A Gedurende: MEI, JUNI, JULI en AUGUSTUS de nieuwe attractie ff u De Jun. BI klopten Zeeburgia met 61 en behielden hiermede „de kans". En dat ze geen risico nemen blijkt wel uit de zege op V.V.A. (122). Brr. Ger Uittenbosch scoorde 5x. We vinden het maar veel De Jun. B2 (overigens kansloos) wonnen van Neerlandia met 30 en bereikten daardoor een redelijke klassering. De Jun. B3 sloegen N.F.C. 2 met niet minder dan 71 in een wedstrijd waarin wel goed voetbal werd vertoond, maar dat desalniettemin téveel „gepingel" te zien gaf. Man nenbroeders, let wel Voetbal is een TEAMSPORT, en de bal is GEEN privébezit. Verder zien we uit onze ge gevens nog, dat D.W.V. 2 met 20 op een afstand werd ge houden en dat tegen A.F.C. 6 (volgens de heer Martens) drie keer adem werd gehaald, hetgeen in evenzoveel doel punten resulteerde en dat de einduitslag 61 werd. De Jun. B5 MUZIEK!!! Want ze zijn KAM PIOEN. Eerst bescheiden met 10 van Arsenal winnen, daarna met 30 van Blauw Wit en toen was het feest een feit. Proficiat boys, keurig gedaan. Namens geheel Ajax onze hartelijke gelukwensen aan het jongste „GRUT". A.D.O. Jun. AlAjax Jun. Al Vóór de wedstrijd der semi-profs tussen A.D.O. en Ajax speelden de Jun. Al van beide clubs een vriendschappelijke wedstrijd. Een wedstrijd op redelijk peil met onze verdedi ging wederom in prima vorm. Op het middenveld was Henny Schipper ditmaal de gro te figuur, mede waardoor wij steeds weer in de aanval kon den komen. Door Peter Voogt en Adri van Dijk wonnen we hier met 20. Voor de competitie waren we de week daarop aan de Velserweg voor de ontmoeting tegen D.C.G. Het was niet gemakkelijk onze tegenstanders hier de punten afhandig te maken. De prima linksbuiten der gastheren alsmede het zeer ongelijke veld bezorgde onze verdeiding handen vol werk. Rust 00. Het duurde in de tweede helf tot 15 min. voor het einde, alvorens Adri van Dijk een gaatje vond (10). Nog even spartelde D.C.G. tegen, maar toen maakte Adri er zelfs 30 van en was de zaak dus bekeken. Onze beide kant- halfs blonken uit met Henk Wiebes als zeer goede vervan ger voor Oldenziel. Dat het overigens in de Rood-Witte-kringen niet altijd „rozegeur en maneschijn" is, ondervond de B.I. bij D.W.S. De koplopers beten fel van zich af en ons team, vooral de verdediging, had een volkomen off-day. Met een 41 neder laag moest Ajax hier het veld ruimen. PAAS-TOURNOOIEN De Juniores Al en de Juniores BI namen deel aan het V.V.A.-Tournooi. Het werd een succesvolle deelname, want beide teams legden beslag op de eerste prijs. „Natuurlijk zijn dit prach tige resultaten," aldus de heer Smit, „doch we moeten ons hierdoor niet laten verblinden. De ervaring heeft geleerd, dat één doelpunt (en wat is nu n doelpunt in 4 of 5 wed strijden) het eindresultaat van een tournooi een heel ander 14

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1961 | | pagina 14