Contact-avond DEXTRO-ENERGEN Qttf- nieMwt <fw^^ so c Énige kennisgeving voor alle commissieleden op Dinsdag 23 Mei a.s., bovenzaal Ajax-stadion, aanvang 8 uur! Men gelieve hiervan goede nota te nemen Het Bestuur worden conditietraining, de tactiek, alsmede de discipline. Het is m.i. een plicht van de betalende clubs, hun jeugd spelers op deze leeftijd reeds volledig op de hoogte te stel len omtrent de eisen, welke de vereniging t.o.v. hen stelt, wat hun plichten zijn en wat hun rechten. Natuurlijk, wij hebben hier te doen met (volgens de re glementen nog) amateurs, maar de realiteit is, dat de jon gens welbewust lid worden van een Prof-club, reeds Profs- in-spé zijn en daarom dienovereenkomstig behandeld moe ten worden. Het is mijn overtuiging, uiteraard voortgekomen uit on dervinding, dat deze jonge voetballers ook niet anders ver wachten. Zij willen graag meer en harder trainen, zij wil len zich graag laten zeggen wat ze moeten doen enwat ze moeten laten!!!! Er is een veel verbreide mening, speciaal bij de indivi duele sportbeoefenaars, dat de voetballer de meest luie sportbeoefenaar is, m.a.w. een voetballer iemand is, die ma ximale prestaties wil leveren, met een minimaal aan oefe ning en opoffering. Een bekend wieier journalist heeft mij dit onlangs nog voorgehouden. U kunt rustig van mij aannemen, dat dat een fabeltje is. Want iedere sportbeoefenaar, die iets wil bereiken, zal het uiterste doen om tot zijn doel te komen, welke sport men ook beoefent. Het ligt slechts aan de leiding, aan de trainer, die de jon gens moet leren, wat te doen en (wederom) wat te laten. Wij hebben de ondervinding, dat ook jonge voetballers bereid zijn des morgens vroeg, weer of geen weer, evenals athleten, zwemmers, wielrenners e.a. te gaan trainen, óók bereid zijn zich vele opofferingen te getroosten voor hun sport. Maar. men moet hen dit voorhouden, uitleggen waarom enz. De individuele sportman, vooral degene met aanleg, staat als regel veel dichter bij zijn trainer of coach, dan een team sportbeoefenaar. Maar zodra wij onze jeugdspelers onder goede deskundige leiding plaatsen, onder iemand'die niets anders aan zijn hoofd heeft, die zijn aandacht dus niet be hoeft te geven aan nog andere taken, dan zal eruit gehaald kunnen worden, wat er ongetwijfeld in zit, De jongens doen het graag en de vereniging is er bij gebaat. Dit is dus in extenso, zoals ik zie dat het spel voor beter Jeugdvoetbal gespeeld moet worden, voor zover dit ten minste de organisatie betreft; want dat beter jeugdvoetbal alléén tot beter voetbal in Nederland zal leiden, staat voor mij onomstotelijk vast!!!! Het is begrijpelijk, dat een „aanpak" van het Jeugdvoet bal, zoals ik dit graag zou zien, een (te) grote belasting be tekent voor het budget van een vereniging en gezien de toe stand in ons prof wereldje, zullen slechts een beperkt aan tal clubs in staat zijn een Jeugdafdeling te bezitten, die ca 50.000.per jaar kost. Maar een ieder zinnig mens zal het met mij eens zijn, dat het een belegging kan zijn, die zeer veel rente opbrengt!!!! Het is daarom voor mij een van die merkwaardige din gen in onze voetbalwereld, dat indien clubs financieel daar toe wél in staat zijn er toch zo weinig waarde aan het Jeugdvoetbal wordt gehecht. Opvallend in het huidige zakendoen is, dat concerns steeds meer uitbreiden en achter hun zaak z.g. „Self-sup- plying" vormen. Dus a.h.w. onafhankelijk van belangrijke leveranciers worden. B.v. indien een concern veel koffie verkoopt, dan zal men trachten plantages te kopen of te stichten om zodoende de koffie voordeliger en onafhankelijker te kunnen bemach tigen. In de Voetbalzaken (en het is toch niet anders meer dan: een zaak) redeneert men bijna tegengesteld; men tracht zijn bronnen vaak in te krimpen en op uitgaven te beknib belen, die een gezonde opgroei der jonge „voetbalplanten" mogelijk zouden maken. H. A. SMIT. Burgerlijke Siand Geboren De heer en mevrouw G. van Mourik D. W. van Mourik-Kliek geven met grote blijdschap kennis van de geboorte van hun dochter Daniëlle Cornelia Onze hartelijke felicitaties! 10

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1961 | | pagina 10