MELCHERS OLIFANT JENEVER Dé borrel voor A jacicdon Nog een paar dagen en we kunnen ons weer eens tegoed gaan doen aan het eten van paaseieren, onverschillig of ze nu van suiker of chocolade, of hard of zacht gekookt zijn. Hopelijk gaat de „dubbel" tegen Rapid voor onze jongens geen onverteerbaar hard gekookt eitje worden, Rapid heeft ons (vooral uit) weieens meer zwaar op de maag gelegen, en daar om jongens, zolang Feijenoord nog weinig interesse toont om punten kwijt te raken, moedig volhouden, wie weet wat er dan nog gaat gebeuren. De laatste weken waren anders weer lang niet slecht, welis waar een beetje veel tegengoals, maar daartegenover een mas sa eigen doelpunten, en zolang de balans maar naar het laatste doorslaat, blijven de puntjes veilig. Het tweede (na een inzinkingen het derde stelden hun can- didatuur voor het Kampioenschap ook een beter dringender, zodat we de nieuwe lente al bij al toch weer hoopvol zijn binnen getreden. Ajacieden denkt eraan, een scalp veroveren van een Ajax team, is voor iedere tegenstander nog steeds een waarde vol succes. Overwinningen op reeds bij voorbaat uitgetelde tegenstanders bestaan niet voor een Ajax elftal. Overal zal de tegenstand hevig zijn. Laat de wetenschap, dat er ook na Pasen voor ons geen „zachte eitjes" gebakken zullen worden, jullie steunen in het laatste en beslist niet eenvoudigste gedeelte van de Competitie. Sjakie, Bennie en Henk hebben het tegen België maar weer even prima gedaan. t)e pers roemde hun eenparig en wij Ajac ieden kunnen weer trots op onze vertegenwoordigers zijn. Het moet voor deze jongens toch wel een machtig gevoel zijn, hun lan<\ zo prachtig te vertegenwoordigen. Hetzelfde geldt ongetwijfeld voor onze andere „afgevaardigden" als Ko Prins, Tonny Pronk, Pietje Keizer en Jan Seelen (militair). Wij zullen wel de laatste zijn, om hun niet onze grootste mede werking te geven bij het bereiken van hun sportieve idealen. Maar toch zit het ons niet allemaal even lekker als u weet, wat er zoal gedaan moet worden om de boel draaiende te houden en speciaal dan wat onze trainer Vic, met de Comm. Betaald voetbal moet presteren om steeds maar weer aan de top te blijven, dan is het niet zo grappig om maar steeds weer kennis te nemen van wedstrijden van proef- en vertegenwoor digende elftallen zonder dat we daar enige zeggenschap in hebben. Als de Bondstrainer zegt, dat het zo goed gaat, omdat hij zijn Oranje candidaten al van januari onder controle heeft, dan begrijp ik zijn enthousiasme, maar wat het voor onze trainer en techn. Staf alsmede voor onze niet uitverkoren spelers zeggen wil, laat zich wel denken. Gelukkig zijn onze mensen mentaal flink genoeg om zich over het succes van hun teamgenoten te verheugen, maar we moeten daarbij dan beslist niet denken aan de risico's van blessure's, voetbalmoeheid enz., om nog maar niet te spreken over de mogelijkheid, dat de mensen straks in de voorzomer bij mooi meer maar niet meer naar Clubvoetbal komen kijken, omdat éénmaal voetbal per week hun dan wel genoeg is. Hoewel ik mij persoonlijk verheug in successen van ons Oranje team, geloof ik, dat straks de wedstrijden van de Inter- toto, bij goede resultaten van onze Vertegenwoordigers ons land als voetbalnatie meer deugd zullen doen. Aangenomen natuurlijk, dat in de toekomst meer belangrijke lartden gaan deelnemen, de competities korter worden, het huidige beker- gedoe aanmerkelijk anders wordt, en de K.N.V.B. onze top- spelers niet langer als motoren blijft beschouwen. Ik weet, dat al mijn wensen moeilijk ineens in vervulling kunnen gaan en dat wij ook van de amateur afdeling veel tegenstand te overwinnen zullen krijgen, maar zolang als de leiders van het amateur voetbal nog altijd graag als official mee naar het Buitenland trekken, zullen deze Heren toch ook weieens water in de wijn moeten doen. Alleen door respect voor eikaars noden en lasten is iets te bereiken. Als u nu nog bedenkt, dat wij Pietje Keizer nu weer voor Portugal twee d drie wedstrijden moeten missen hij is nog amateur maar ook als semi prof zouden wij hem moeten laten gaan)en dat wij door al het bovenstaande dit jaar geen moge lijkheid gehad hebben om als Kampioen van Nederland ook maar één vriendschappelijke wedstrijd voor ons zelf te spelen, dan behoef ik verder aan dit alles niet veel meer toe te voegen. Verder blijf ik hopen op verandering, ook de K.N.V.B. heeft het moeilijk, en zoekt nog steeds naar de juiste richting in het betaalde voetbal. Tot slot een woord van dank aan alle Ajacieden, die deel genomen hebben aan het Bordjes diner en aan onze grote jaar lijkse feestavond. Het waren twee buitengewoon prettige avon den van gezellig en beschaafd amusement. Feestvieren is in een grote vereniging ook erg belangrijk voor de goede geest, en laten ze nu maar niet meer zeggen, dat wij Ajacieden geen feest kunnen vieren. Het was dik in orde, en hartelijk dank aan de Heren die dit alles mogelijk gemaakt hebben. JAMES. PROGRAMMA AJAX I Zondag 9 april: AjaxAlkmaar; zondag 16 april: A.D.O. Ajax; zondag 23 april: AjaxSparta; zondag 30 april: vrij NederlandHongarije; zondag 7 mei: G.V.A.V.Ajax; zondag 14 mei: vrij Oost-DuitslandNederland; zaterdag 20 mei: Ajax D.W.S./A; maandag 22 mei: D.O.S.Ajax; zondag 28 mei: AjaxN.O.A.D.; zondag 4 juni: M.V.V.Ajax. BURGERLIJKE STAND Cees Groot en Inge Woudt geven kennis van hun voorgenomen huwelijk op 27 april a.s. om 3 uur ten Stadhuize te Koog aan de Zaan. Receptie 27 april van 4.306.30 uur in de Lindeboomschool te Koog aan de Zaan. Hartelijke gelukwensen. N.V. DISTILLEERDERIJ VAN J. J. MELCHERS Wz. - SCHIEDAM 9

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1961 | | pagina 9