Kampioenen^ AJAX 7 „De jongens van Jan de Wit" Zorgen dit seizoen niet voor een titel, maar dragen de naam Ajax op de juiste wijze naar buiten uit zitten. Had U toch zeker van ons niet verwacht? Secretaris Elzeniga is direct achter zijn machine gekropen en het resul taat: liefhebbers plenty! We gaan dus op ons gemak proberen de juiste man te vinden. Natuurlijk hoort U t.z.t. op wie de keus is gevallen. Ajacieden in een ander shirt. Op de indrukwekkende lijst „Ajax-Internationals" zijn weer enige namen bijgeschreven. Henk Groot, Ben Muller en Sjaak Swart, kwamen uit voor het Nederlandse elftal, dat onze Zuiderburen voor de zoveelste maal een voetbal-illusie armer maakte. Onze drie clubgenoten speelden een prima partij en hebben veel bijgedragen tot het succes, dat door een groot deel van onze vaderlandse sportpers zwaar werd bejubeld. Ben excelleerde in de halflinie, was ieder ogenblik in het beeld van de T.V.-camera te vinden. Bergen werk heeft de kleine man verzet en het opmerkelijke daarbij was, dat hij zelfs een stevige botsing niet schuwde. Henk en Sjaak vormden een zeer behoor lijke rechtervleugel kwamen echter niet aan hun Ajax-vorm hun aandeel in de doelpunten bedroeg vijftig procent. Henk trof tweemaal de roos en Sjaak versloeg de Belgische doelman éénmaal. De goal van onze rechtsbuiten een schot met de buitenkant schoen, binnenkant paal was een juweeltje, be tekende voor de Belgen de totale ontreddering. Een ontredde ring, die een uiteindelijke score bewerkstelligde, waarvan de grootte ver beneden de waarheid, oftewel, het spelbeeld van tweemaal drie kwartier voetbal lag. Onzes inziens speelde het Belgische team, vooral in de eerste helft, prima. De Belgen hielden de bal goed laag, wisten elkander steeds te vinden. Daar ontbrak bij ons elftal nog wel het een en ander aan en het zal ons niets verwonderen als er t.z.t., tegen diezelfde Belgen, een heel andere score uit de bus komt. Voor het Nederlandse B-elftal tegen België B. Ton Pronk gekozen en mocht Ko Prins, als reserve, de reis naar Aalst meemaken. Ton speelde een goede partij maar kon niet verhinderen, dat de Belgen de zege in eigen huis hielden. Piet Keizer op proef en wedstrijden buiten Ajax-ver- band op rij gaat met het Ned. Jeugdelftal naar Portugal Voor Piet erg leuk, maar voor onze club, met het oog op het nog resterende zware programma, minder prettig. Maar enfin, ook daar zullen we ons wel weer doorheen slaan en dus aan Pietgoede reis en veel succes En hiermede zijn we weer aan het einde van onze kroniek. Door allerlei omstandigheden ontving u het vorige clubblad later dan gewoonlijk. We hebben de schade ingehaald en hopen bij te blijven. So long! BROWN. Ajax 3 behaalde zondag j.l. het kampioenschap van zijn af deling. Een week eerder behaalde AJAX V, waarvan men wel eens zegt: „de eeuwige Kampioen", voor de zoveelste maal de titel. Aan beide teams onze hartelijke gelukwensen. In het volgende Ajax-Nieuws komen wij nog nader op deze vreugdevolle feiten terug. T. M. 7

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1961 | | pagina 7