„Beste vriendenlaten we er een gezellige middag van ma ken" Aandelen „Levensverzekeringen" zakten, doch heer Horn greep wat er te grijpen viel en binnen een kwartier was het wel duidelijk, zowel binnen als buiten de lijnen, dat er geen paas- ossen naar het voetbalaltaar gedragen zouden worden. Dat er nu opeens „als lammeren" gevoetbald werd willen we ook niet beweren, maar er viel weinig te „versieren" en dus kregen we tweemaal drie kwartier rommelig gedoe zonder „kneussies" Na het soigneren voor het tweede deel is onze stormlinie met individuele pogingen en hoe langer hoe slechter wordende com binaties het Rapid-doel gaan belagen. Door stug verdedigen, afgewisseld met snelle uitvallen, bleef succes voor onze ploeg uit en kwam met ongewijzigde score het einde. Knap werk leverden Ouderland, Van Mourik, Muller en Prins. Hoogerman had het niet moeilijk, Pronk en Schaaphok hebben we betere matches zien spelen. In de voorhoede vlotte het deze middag niet, Komt in de beste families voor. Ajax 2 omzeilde een moeilijke klip. In het Olympisch Stadion werd met 13 van Blauw-Wit 2 gewonnen en bleef door deze uitslag de leiderspositie gehandhaafd. Ajax 4 kon het in Utrecht tegen W.M.S. 2 niet verder brengen dan een gelijkspel (33), waardoor de achterstand op Donar 2 tot twee punten is opgelopen. Gaat het kampioenschap nu toch de mist in, vrienden Ajax 5 is de eerste Ajax-kampioen. Een gelijkspel tegen Neerlandia 2 (11) bracht het punt dat nog nodig was. Aan de kampioenen onze hartelijke felicitaties. In het Diekman stadion, waar de op papier zo moeilijk te nemen Sport Club hindernis te wachten lag, om in een heet ge vecht ons team verder van concurrent Feijenoord weg te drij ven, is een fikse schare voetbalfans weer eens duidelijk ge maakt, dat: a) zogenaamde voetbalstars heel nare mannetjes kunnen zijn, b) een team precies zo goed speelt als de tegen partij toelaat. A) was voor Sport Club al heel onplezierig, daar het eens zo gevierde Duitse idool, dat naar de naam Helmut Rahn luistert, zonder meer wegbleef. We herinneren ons nog, zo bij het begin van het seizoen, juichende verhalen over de aan koop van het fenomeen. De pers was er vol van. Allicht! Stof tot schrijven moeten we hebben. Wij houden niet van fenome nen, tenminste niet van voetbalfenomenen. Geef ons maar doodgewone jongens, die figuurlijk (nou, vooruit dan, óók let terlijk) nog iets willen aannemen. Een club kan er alleen maar bij varen. Met „dure-contract-zwaaiers" valt in de meeste ge vallen weinig eer te behalen. B) gaf de supporters van „Enschede" al een-heel nare smaak in de mond. Hun favorieten, verzwakt door enige invallers, kwamen zo slecht voor de dag, dat ons team zonder veel tegen stand tot vier nul uitliep. De schietgrage voeten van topscorer Henk Groot, zagen zelfs geen noodzaak uit hun stellingen te komen. Henk, liet het produceren van doelpunten aan zijn makkers over. Piet Keizer, met medewerking van de Enschedese-doel- man, opende het schuttersfeest. De laag in de hoek geschoten bal stompte de netwachter in het vlechtwerk. Dit voorbeeld inspireerde Westra, die, ook met medewerking van genoemde Sprtcl.-man, nummer twee in het net liet werken. Toen kregen we een kwartier lang de voorstelling der gemiste kansen zeker vier geheide een vertoning die Swart begon te ver velen, met gevolg een „opgelegd pandoertje" voor Westra. Drie nul. Een solo-nummer van Keizer betekende vier nul en hadden wat onze ploeg betreft, de ballen wel opgeborgen kunnen wor den. Sportcl.mannen dachten daar nog even anders over, liepen in tot 24, maar toen Sjaak met een vijfde Ajax-treffer de afstand weer groter had gemaakt, was het duidelijk, dat die avond in Enschede de lekkerste toespijs niet zou smaken. Pronk en zijn helpers hielden verder de deur dicht, zodat de Enschede-barricade met 25 genomen was. Medewerkers: Van Dreeht, Van Mourik, Ouderland, Schaap hok, Pronk, Muller, Swart, H. Groot, Westra, Prins en Keizer. Ajax 2 bevocht op de valreep een magere overwinning op de reserves van de Graafschap. (10) In de laatste minuut ge lukte het Kees Groot de bal in het net te werken, waardoor de kans op het kampioenschap iets beter kwam te staan, temeer daar Enschede 2 bij Z.F.C. met 31 op de koffie kwam. De Zaankanters belagen ons elftal nu het meest. Met vier punten achterstand, maar met een match minder gespeeld, staat Z.F.C. 2 op de tweede plaats zodat we de jongens uit Zaandam toch even in de gaten moeten houden. Nog zes wedstrijden scheiden ons van de kampioenspaal. Volhouden mannen! Ajax 3 is sterk in concentratie gegaan. Trainer Van der Veen had, met het oog op de topic Ajax 3H.R.C. 2, zijn mannen op zaterdagavond bij hem thuis verzameld. Doet Jany wel meer en, gezien zijn in de loop der jaren verkregen successen, steeds met goed gevolg. H.R.C. 2, dat vanaf het begin der competitie tot voor enkele weken ongeslagen aan het hoofd van de rang lijst had geparadeerd, is misschien door gesignaleerde concen tratie, voorgoed van de troon gestoten. Eerst was het Blauw- Wit 3, dat het vertrouwen van de „jutters" een deuk gaf, ver volgens hield Volendam 3 de Racers aan de negatieve kant van de score en zondag 26 maart zagen de roodjakken hun kam- pioens-illusies in het troebele water van de sloten der Meerse vallei verdrinken. Met een 50 nederlaag konden zij aan het Marsdiep, de Heisdeur even onze geografische kennis op halen of Nieuwediep, gaan vertellen, dat de vaarroute naar kampioenschap vele ondiepten en banken bevat, waarop het mirakels naar stranden is. Eerlijk, de H.R.C.-ers zullen het volkomen erkennen, zij kregen tegen ons derde geen schijn van kans. Binnen een kwartier was het duidelijk, dat ons elftal de weg naar het eremetaal zou voortzetten. Nog een paar matches en de zaak kan rond zijn. Zij, die het zover schopten zijn: P. Paternotte, J. H. Konings, E. H. Post, R. Rosendaal, J. van Veen, M. H. Wiertz, E. Koghee, J. Th, Perrier, L. Goudsmid, R. Bartelsman en T. Hartel. Ajax 4 trok naar Culemborg om daar Vriendenschaar 2 de punten afhandig te maken. Een bezigheid die maar gedeeltelijk lukte (22) en een lelijke streep door de kampioensrekening haalde. Donar 2, dat maar steeds blijft winnen, staat nu als we het wel hebben één punt op ons elftal voor en het zal zeer de vraag zijn of we nog gelijk met de Hilversummers kunnen komen. In ieder geval de moed niet laten zakken, vrienden. Ajax 5 ligt alweer voor de kampioenshaven. O.V.V.O. 4 kon ook de zegetocht van onze clubmakkers niet stuiten. 50. In het volgend clubblad komt U de eeuwige kampioen beslist tegen. Ajax 6 bracht een bezoek aan onze residentie. T.D.W. 2 één van de drie clubs uit onze omgeving ontving de knapen van het zesde. Uitslag 31. Praten we verder niet over. Ajax 7 liet het weer eens afweten. N.F.C. 3 schoot vijf gaten in de Ajax-netten. Eén treffer van onze stormlinie. Brrr! Van de K.N.V.B. kregen we bericht, dat de Toto-gelden alleen gebruikt mogen worden ten behoeve van doeleinden, ge richt of ten nauwste samenhangende met de bevordering van de zuiver amateuristische sportbeoefening en de lichamelijke vorming. Kosten mogen niet hoger zijn dan vier procent van de bruto omzet. Nou, daar houden we ons dan aan, alleen jammer, dat bij ons die toto-omzet niet in verhouding ligt tot de grootte van onze club. De commissie doet haar best, daar niet van, maar Ajacieders schijnen een pur-san gokkers te zijn. We gok ken ook nooit op een kampioenschap. We wachten maar af De nieuwe Belangen Vereniging B.V. gaat 15 april a.s. in Utrecht, hotel „Esplanade", om de groene tafel zitten. Punten voor de agenda konden tot 1 april bij het Bondsbureau worden ingediend. U leest nog wel hetgeen wijze voetbalmannen in de Domstad te zeggen hadden. Zoals U weet, is er in Zeist een K.N.V.B.-centrum. Dat cen trum is er uiteraard niet vóór niets. Trainers, die bij het be taalde voetbal werkzaam zijn, zullen op 26 juni a.s. hun schre den naar Zeist moeten richten. Van genoemde datum tot 28/6 is daar dan een studiebijeenkomst. Verplicht! De bijeenkomst is besloten en alleen toegankelijk voor hen, die een uitnodiging ontvingen. Trainers, die hieraan geen gevolg geven, komen, ingevolge besluit van het Bondsbureau, niet meer in aanmer king voor een licentie B.V.. Dat wordt dus „broeders let op Uw seack" Nu we het toch over trainers hebben; we hebben U ergens in deze kolommen al verteld, dat het bestuur met betrekking tot het vraagstuk „Ajax-trainer" niet bij de pakken is gaan neer- 6

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1961 | | pagina 6