AjaxFortuna '54 7—4. De strijd tegen Fortuna '54 werd de match van Henk Groot en Faas Wilkes. Henk scoorde vijf goals en Faas (één doelpunt) was de man die de club van de heer Joosten, de meeste glans gaf. Won derlijk zoals deze veteraan nog over het veld dwarrelt en tegen standers met reputatie, die stukken jonger zijn dan hij, met allerlei schijnbewegingen in de luren legt. Hij speelde als in zijn beste dagen en stelde niet alleen enige clubgenoten in staat de bal langs Hoogerman (beslist niet op dreef) te jagen, maar bracht ook onze verdediging vele malen in moeilijkheden. Nu dient gezegd, dat onze achterhoede deze middag (o.i. door het niet meespelen van Smit en doordat Van Mourik op een plaats staat, die hem niet voor honderd procent ligt hij is nu een maal een rechtsback bepaald niet potdicht zat. Fortuna kreeg daardoor de kans de strijd open te houden, wat voor het publiek zeer aantrekkelijk was, maar de Ajax-aanhang tot een half uur voor het einde soms de stuipen op het lijf joeg. Henk groot zette echter een streep onder de spanning. Schijn baar had hij direct al een einde aan de Geleense illusie willen maken, want binnen vijf minuten schoot hij, na zeer fraai werk van Piet Keizer, let op, die knaap wordt het „enfant chéri" van de tribunebevolking de bal langs doelman Gijsel. Cor van der Hart, die geen vat op het flitsende en flonkerende aanvals- spel van onze ploeg kon krijgen, moet met gemengde gevoelens het succes van zijn oude club verwerkt hebben. Wel speelde Cor nog een behoorlijke partij, maar zo langzamerhand gaan de jaren tellen. Het oude recepttijd van komen Om de doelpuntendraacj weer op te vatten: Faas, liep door onze verdediging en schoof de bal langs Van Drecht. Ko Prins nam een voorzet van Swart ineens op zijn slof en Beenen benutte een pass van Faas. Dat was dus 32. Toen kwam de wondergoal van Piet Keizer. Een dreun uit een onmogelijke hoek. Rust 42. Weer was het Wilkes, die de spanning terug bracht. Een dribble, een pass, goal (43)Het werd Ben Muller te gortig. Een ren over het veld, een strakke voorzet en het blonde hoofd van Henk deed de rest (53). Weer een Ajax- aanval. Een schot van Groot en via Van der Hart lag nummer zes in het net. In zijn enthousiasme deed Prins toen iets, dat een sportsman nooit moet doen. 't Was heel naar. De strijd leek gestreden, maar wederom kwam Faas terug. Een goochel- partijtje la Fred Kaps en de weg voor Fortuna-doelpunt num mer vier lag open. Henk Groot vond dat maar zó zó, sprintte langs Van der Hart, omspeelde de uitlopende Gijsel en bracht zijn totaal-score op 31 treffers. Door deze prestatie staat Henk met zeven goals voor op de Feijenoorder Van der Gijp aan het hoofd van de lijst „Topscorers". Gezien zijn huidige vorm is de kans niet denkbeeldig, dat hij dit seizoen het door hem in het vorig seizoen gevestigde record zal verbeteren. Het zou, nu de eindspurt voor de hoogste plaats op de competitieladder is in gezet, voor onze club wel prettig zijn. Zij die voor de zege op Fortuna zorgdroegen warenHooger man, Ouderland, Van Mourik, Schaaphok, Pronk, Muller, H. Groot, Westra, Prins en Keizer. Er resten nu nog elf wedstrijden. Uit: tegen Enschede, A.D.O., G.V.A.V., D.O.S., M.V/V* en Rapid. Thuis: tegen Alkmaar, Sparta, D.W.S.-A., N.O.A.D. en Rapid. Een moeilijk program ma, maar onze medestrijders voor de bovenste plaats hebben het ook niet gemakkelijk en staan dus onze kansen voor de Intertotocompetitie aangenomen dat dit feest doorgaat heel redelijk. Als dit blad uitkomt hebben we de matches tegen Enschede en Rapid (tweemaal) achter de rug. Hoe die wed strijden verliepen is u dan bekend. We hopen er het beste van en wensen captain Groot en zijn makkers veel succes. Ajax 2 nog steeds aan de top van de ranglijst, speelde tegen Z.F.C. 2 (11) al heel zwak, waardoor de kampioenskans wederom een deuk kreeg. Jan Franz zorgde met een fraai schot voor een voorsprong, maar binnen korte tijd was de stand weer gelijk. Volgens onze verslaggever viel er bitter weinig te ge nieten en hij vond het schande, dat er voor zulk voetbal betaald wordt. De enige die boven het middelmatige uitkwam was Wim Anderiesen. Door deze uitslag kwam Enschede 2 weer met onze ploeg gelijk. In Alkmaar tegen de reserves van de club van die naam ging het gelukkig beter en werd een O13-overwinning behaald. Volendam 2 was zo vriendelijk in Enschede een gelijk spel weg te halen, zodat ons team met één punt meer dan de textielmensen op kop gaat. Nu zo langzamerhand de eindpaal in 't zicht komt nog even de tanden op elkaar, mannen! Ajax 3. De laatste weken zijn de kansen van onze eerste amateurs belangrijk gestegen. Aan de James Rosskade werd met 14 van V.V.A. 2 (altijd een lastige tegenstander) gewon nen en de thuismatch tegen U.V.V. 2 leverde een zege met de zelfde cijfers op. Als bijzonderheid uit deze match: onze doel man kreeg een penalty te verwerken, die tweemaal overgeno men moest worden. Driemaal ging de bal dus op de witte stip. Tweemaal stopte hij de bal en de derde keer vloog de knikker over de lat. Een strafschop benutten schijnt toch moeilijker dan men denkt. Hulde Piet, voor het fraaie doelmansvakwerk. Doordat concurrent H.R.C. 2 geheel van slag is staan de kansen van het derde nu bijzonder fraai. Nog even volhouden luitjes, en de eerste Ajax-kampioen is „arrivé". Ajax 4 klopte Hilversum 3 met 41, doch moest bij H.V.C. 3 een veer laten (11). Tegen Hilversum hadden onze boys het in het begin nogal moeilijk. Hilversum verdedigde stug - een goede doelman en het duurde tot diep in de eerste helft eer Ap Post kans zag de score open te breken. Een zeer fraaie kopbal. Dit gaf de burger moed en spoedig was de stand opgevoerd tot 20. Na de rust met de harde wind in de rug kwam Hil versum meer in de aanval en met een ver schot scoorde de groen-wit-middenvoor tegen. Even kregen onze boys het moeilijk, maar een derde Ajax-goal besliste de strijd, die, zoals reeds gezegd, met een 41-overwinning voor de vierlingen eindigde. Door de draw in Amersfoort staat ons elftal nu gelijk met Donar 2 deze Hilversummers wonnen van Elinkwijk 3, ook een gegadigde voor de bovenste plaats zodat geen punt verspeeld mag worden willen we het kampioenschap in de Meer houden. Play up, vrienden! Ajax 5, haast zo goed als zeker van het kampioenschap, had een paar vrije zondagen, dus van dit elftal geen nieuws. Ajax 6 hield het op een verdeling van de punten. Tegen D.W.V. 6 en Swift 3 met dezelfde cijfers gelijk, nl. 11. Ajax 7 werkte zich uit de gevaarlijke zone. W.V. H.E.D.W. 2 werd geklopt met 24 en Meerboys 2 met 50. Dat is dus uit de laatste vijf matches zeven punten. Goed werk, broeders. De paaseieren hebben gedurende de feestdagen voor onze club niet slecht gerold. Er waren een paar kromme sprongen bij op 1 april b.v., maar voor de rest geen barst en heel uit de schaal. Tja, Op 1 aprilEnige dagbladen brachten een levens groot Ajax-ei. Met een luchtje! Drie Ajax-spelers, uitverkore nen van heer Eleek.!.! Big stuff voor onze vrienden van de pa pers! 1 april? Een stunt om Rapid in slaap te wiegen? We zijn zonder Piet Keizer naar Portugal en Smit traint alweer naar Kaalheide getrokken. Rapid kreeg dus een practisch volledig Ajax. En hoe! Met halftime was het bekeken. Ruimschoots! Prins let wel scoorde twee maal, dat deed Henk Groot ook en Sjaak maakte de vijf vol. Voor Rapid, op eigen veld van ons nog nooit verloren, niet erg prettig. Begrij pelijk! Vlak na rust kwam het tot uiting. Eerlijk, voor de thee was het echt geen „aap wat heb je een mooie jonge spel", doch wel „vooruit jongens, er lekker tegen aan". Dat is tegenwoordig heel gewoon, maar in Kaalheide was het na halftime niet ge woon meer. U weet het, we maken nooit aanmerking op de leiding, maar dat er iets mangelt staat voor ons vast. Prins mocht voor het eindsignaal de kleedkamer opzoeken en een speler van Rapid kreeg een waarschuwing wegens.gevaarlijk trappen naar de balToevallig stond Henk Groot dicht bij die balIn Kaalheide dus een paar hard gekookte Eén tegen vijf! De punten gingen mee naar Amsterdam door; Hoogerman, Van Mourik, Ouderland, Schaaphok, Pronk, Muller, Swart, H. Groot, Westra, Prins en Feldmann. De gehele ploeg prima gespeeld, waarvoor onze hulde! De return leverde een magere zege op (10). Slechts één „rommelgoal" van Henk Groot, bleek voldoende, de Paasdagen af te sluiten met vier winstpunten. Een rappe combinatie Prins- Feldmann, deed de bal bij Henk belanden, die doelman Pinckers, voor de eerste- en tevens de laatste maal deze middag, naast het ronde geval liet grabbelen. Een prima doelman, die mijnheer Pinckers. Met spectaculair optreden redde hij voor velen het zondagse voetbalfeest. Enige moeilijke fechoten stopte hij met veel vakmanschap en een fantastische omhaal van Henk plukte hij fenomenaal uit de bovenhoek. Het was het hoogte punt van deze melige match, die door ons aller Leo Horn met vaste hand werd geleid, 't Was nodig ook, want vlak na de aftrap kwam duidelijk aan het licht, dat de ontmoeting niet in het teken van 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1961 | | pagina 5